Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy alakitsak ki anyukámmal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy alakitsak ki anyukámmal anya lánya kapcsolatot, 16 éves leszek és még mindig nincs anya lánya kapcsolatunk, mit kell tennem, mert anyukám nem lép szóval nekem kell?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem könnyű és eddig miért nem volt?

Ha Te zárkóztál el,akkor könnyebb dolgod lesz.ha anyukád nem akarja ,akkor nehezebb.

Azt mindenképpen elmondhatod,neki,hogy ez neked így nem jó és nyugodtan mond el mire gondolsz,mert igaz,hogy a lánya vagy,de attól még a gondolataidban nem tud olvasni.(akár össze is írhatod pár napon keresztül mit szeretnél beszélni vele)

Azt te tudod,hogy szokott lazítani anyukád,mondjuk főzés,takarítás közben nem lehet ilyenekről beszélni.

(az én lányom,ha "akar valamit" hozza a csatjait,megcsinálja a "frizumat"aztán utánna meg kapom a büntit,hogy hány óráig kell úgy maradnom.)

2009. okt. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
De veszekedtek? Vagy miben nem jöttök ki? Vagy mit jelent az hogy anya lánya kapcsolat? Azt akarod mondani hogy nem vagytok jóban és szeretnéd ha megértene? Vagy inkáb egy jó barátnő hiányzik neked? Esetleg egy fiú.
2009. okt. 27. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Igen, neked kell ez esetben. Mert, úgy tűnik, te vagy a tudatosabb. Próbáld beleélni magad anyukád gondolkodásmódjába, problémáiba. Ha valamit elrontott a nevelés közben, nem kell felróni neki, mert nem volt tudatos, biztosan a hozott szülői mintát követte. Keress néhány ötletet a fenti oldalon, javaslom még: Majdnem jó szülők,(lehet, hogy A Majdnem Jó Szülő)(Ranschburg Jenő) vagy az erőszakmentes kommunikációról szóló könyveket, esetleg Tomas Gordon:A szülői nevelés hatékonysága (régi könyv, talán valami antikvárban) Mielőtt szavakka beszélni kezdenél vele, mutasd ki a szeretet felé, ahogy csak tudod, saját szülinapon vegyél neki virágot, hiszen az ő gyereke született aznap, máskor is vihetsz neki apró kis csecsebecsét, valami ruhafélét, amiben ő szépnek, szeretetre méltónak érezheti magát, dícsérd meg apróságokért(jaj de szép tisztaság van, jó ide hazajönni, stb) öleld meg annyira gyakran, amennyire még nem túl eröltetett, és lassan egyre többször, Máté Péter dala a :Még meg sem köszöntem stb....Legyen szép anyáknapja minden nap neked!

2009. okt. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam anyukám nyitott, de már egész kiskorom óta beszéltetett. Mi volt az iskolában, mi történt, stb... Olyannyira, hogy egy idő után annyira megszoktam ezeket a beszélgetéseket, hogy magamtól mondom, kérdeznie sem kell. De olyan jól csinálta, hogy nem féltem eléállni bármilyen problémával, hogy segítsen. Úgyhogy szerintem a minél több beszélgetés a megoldás erre. (Bár nem értem, hogy ő miért nem nyit feléd, szerintem nem egy lánynak kellene az anyukáját "rábeszélni" erre, hanem az anyukának kellene ezt alakítania az évek során)
2009. okt. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az anyukák is különfélék, és rendszerint azt a mintát viszik tovább, amit otthon kaptak az ő gyerekkorukban. Tehát nem ők a hibásak, hanem a nagymamák. Vagyis ők sem, mert ők meg a dédmamától kapták, és így tovább. A lémyeg: hibáztatni nem érdemes senkit, hogy "nem így kelletett vóna" az megintcsak kevés értelme van mondani, hanem ki-kitegye meg, amit szívből meg tud tenni.
2009. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Yajon mi a baj, úgy tűnik, nem nézted meg a válaszainkat. Nem lehet, hogy te vagy túl zárkózott?
2009. nov. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!