Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor kezdtétek igény...

Ti mikor kezdtétek igény szerint etetni a babát?

Figyelt kérdés

Tudom: elég bután hangzik a kérdés! :) Nem a szoptatási időszak érdekel, azon már rég túl vagyunk, s az első perctől kezdve igény szerint szopott. :)

Most 10hónapos, már a hozzátáplálás kezdetekor próbálkoztam beállítani a rendszeres étkezésre (reggeli,10órai, ebéd, uzsi, vacsi), de reménytelennek látom a helyzetet. Alig-alig eszik valamit 1-1alkalommal.

Mikor érik meg rá, hogy "szóljon" ha éhes, s hogyan jelzi ezt?????

Próbáltam várni, de eltelik néha 5-6-7óra is, és egyszerűen nem "szól", ilyenkor azért meg szoktam próbálni etetni, de általában halva született ötlet. :(

Egyébként kiegyensúlyozott, vidám baba. Eljátszik, barangol egész nap, alvása is rendben, rengeteget iszik, csak az étkezésével kerget az őrületbe. :O


2012. aug. 27. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit jelent nálad az "alig eszik valamit", de általában az anyukák ezt túlreagálják, nagyon sokan mondják, hogy szerintük nem eszik eleget a gyerek. Egy kisbaba gyomra még nem olyan nagy, ha mondjuk eszik naponta 5-ször, mellette még itatod is, akkor az is elég, a 3-4 kanállal megeszik egy alkalommal. Mondjuk attól is függ, mit adsz neki, valami laktató, és azért nem eszik belőle sokat, valami meg mondjuk nem ízlik neki és azért. De főleg ilyen meleg időben nem csoda, hogy még kevesebbet eszik, ilyenkor mindenkinek rosszabb az étvágya.

Az meg elég rossz ötlet, hogy ráneveled, hogy ő szóljon, mikor akar enni. Kell neki csinálni egy rendszert, hogy mikor van evés. A kisgyerek még nem tud óra alapján tájékozódni az időben, onnan tudja, mi mikor következik, hogy megjegyzi a napi fix eseményeket, és az étkezés pont egy ilyen esemény kéne legyen. Nagyjából megtanulja, hogy ennyi ideje van játszani két ilyen esemény között, tudja, hogy úgy működik a napirend, hogy reggeli, utána kis járék, tízórai, megint játék, ebéd, alvás stb... Ha mindig máskor eteted, mindig akkor, amikor ő akarja, akkor összezavarod, nem fog kialakulni benne ez a napi rutin.

2012. aug. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor részletesen ahogy addig evett, míg nem aggódtam:

reggeli: tápszer 200-240ml

tízórai: gyümölcspép v. krémtúró v. joghurt: 100-150gr

ebéd: 1üveg bébiétel, 160-190gr (+igény esetén tápszer is)

uzsi: ismét valami könnyű, mint tízóraira, amit szintén megevett

vacsi: 240ml tápszer

Így evett kb még két héttel ezelőtt is.

Most, amikor próbálom ugyanazzal a rendszerességgel etetni:

reggeli: 200-240ml tápszer - ez OK

tízórai: nagyjából semmi! Max két kanállal bármiből.

ebéd: max fél üveg bébiétel, tápszert sem kér

uzsi: TALÁN megeszik egy joghurtot (de inkább nem)

vacsi: a szokásos tápszer, ezzel is minden ok.

Hát ezért aggódom!

2012. aug. 27. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!!

Ne aggódj. Az én lányom is jóval kevesebbet eszik ebben a nagy melegben. Azért a tápszer adagokban bőven eszik ám. Hidd el ha ő annyit eszik amenyit szeretne. Nem fog éhen halni ha mindig kínálod és van lehetősége enni.

Az én lányom sem ette sokáig nagy mennyiséget egyszer csak rájött az ízére.

Ne aggódj, ha kiegyensúlyozott és fejlődik.

Nem lehet, hogy foga jön? Az én lányom mondjuk akkor nem akar enni.

2012. aug. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Lehet, hogy tényleg túlreagálom a történetet! :( Mondjuk épp most adtam Neki tízórait, megevett kb 100gr gyümit. Ami alapvetően nem sok, de az elmúlt időszakot nézve rengeteg! :))))

Gondoltam már én is a fogzásra, hogy esetleg ez lehet az oka, de semmi tünetét nem tapasztalom. Nem nyálzik, nem nyügi, nem fehéredik az ínye... Pedig már ideje lenne, hisz még egy foga sincs. :O

2012. aug. 27. 10:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy te nem látod attól ő még érezheti. Előző válaszoló vagyok!


Próbálj meg nagyon pépeset adni neki és olyat amit tutira szeret, hátha azt jobban el fogja fogadni.

2012. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi ismét! :) Próbálkozom majd!
2012. aug. 27. 11:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ahogy így leírtad, szerintem egyáltalán nem eszik keveset. Én azt mondom, hogy egyrészt a meleg miatt nagyon lecsökkenthetett az étvágya, meg ahogy írták, még a fogzás is rájátszhatott. Ha éhes lesz, akkor nyugodj meg, enni fog. Ha egyébként jó a közérzete, nem lázas, nincs gond a székletével, akkor nem kell aggódni.
2012. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!