Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves babád mennyit alszik,...

1,5 éves babád mennyit alszik, mennyit, mikor teszed le, mikor ébred, és napközben mennyit alszik?

Figyelt kérdés

Bajban vagyok, mert eddig fél 9-9 körül kelt reggel és most 1 hete minden reggel 7-kor vagy előtte ébred, néha vissza tudom altatni, de többnyire nem. Ilyenkor bekavar a napirendbe, mert 1x alszik napközben, de ha korán kell, le kell tennem 2x. Délelőtt nagyon könnyen elalszik, mert fáradt, de a délutáni alvás nagyon nehezen megy, pedig akkor meg estig nyűgösköden, ha kihagyná.

Szóval biztos kevesebb lett az alvásigénye, ezért kel korábban, csak eléggé bezavar a napközbeni alvásába így.

Nektek hogy megy?


2012. aug. 27. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Húzd el a délelőttöt, legyetek kint a levegőn, ott úgysem fog elaludni. Bírja ki fél 12- 12-ig legalább, utána már nem kell a délutáni alvás.

Ha már leszokott a két alvásról, akkor én ezt nem piszkálnám, főleg, hogy délután alig bírod elaltatni.

2012. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

7 körül ébred. 12:30-kor alszik el újra 15:30-ig. Este 20:30 - 21:00 között van altatás.


17,5 hónapos :)

2012. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Mi is szinte egész délelőtt kint vagyunk: bevásárlás, bóklászás, játszótér. Mikor hazaérünk: ebéd, alvás.
2012. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom korán kel, néha a nappal együtt. :D

Jó esetben alszik 6-fél 7-ig. Dél-fél 1 között alszik el, de a dél a jellemző.

Legtöbbször 2,5-3 órát alszik ilyenkor, de akármikor aludt is el (mivel néha előfordul, hogy később kel, akkor később is alszik el), 3-kor ébresztem.

Este pedig általában magától vonul be aludni 8-1/4 9 körül, de ha mégsem, akkor max. fél 9-kor én szólok neki, hogy menjen aludni. :)

Én azért örülök ennek, mert jövő hónapban megy bölcsibe, és oda ez a napirend tökéletesen megfelel. :)

2012. aug. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Este 10-től reggel fél 9-ig alszik, napközben pedig 2-től 4-ig, 5-ig. Persze előfordulnak átmeneti változások, nemrég pl három napon át felkelt fél 8-kor...azt hittem, átállt erre, de utána minden a régi lett.

Én is azt javaslom, hogy semmiképpen ne altasd kétszer! Inkább akkor aludjon délután csak fél 3-ig (nálunk volt ilyen is), mert már 12-13-kor lefekteted, és akkor este pl már leteheted fél 8-kor is!

2012. aug. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, direkt nem szoktam elaltani délelőtt, csak amikor jövünk-megyünk sokszor és hazafelé elalszik a kocsiban. Ilyenkor beviszem az ágyba, de nem hagyom sokáig aludni, 1/2-3/4 órát csak. Ha itthon vagyunk, akkor húzom sokáig vele, kint vagyunk az udvaron, meg mindenfélét csinálunk, de már nagyon álmos ilyenkor.

Este viszont nem szeretném letenni fél 9-nél előbb, mert akkor még korábban kelne.

2012. aug. 27. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!