Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám a kisebbiket...

Hogyan tudnám a kisebbiket lenevelni a durvaságról és a nagyot ránevelni az erőszakosabbságra?

Figyelt kérdés

A kisfiam áldott jó lélek, 3 éves. HA valaki valamit el akar tőle venni, bociszemekkel néz, odaadja, majd elkezd ordítani, hogy elvette... Ha valaki hozzáér, akkor ő művetődést csinál, mert ellökték. Elég kicsit megbökni, már esik is el.

A kislányom viszont, aki 14 hónapos rettentően durva - ha valami nem tetszik neki vagy el akar valamit venni a bátyjától, akkor csapkodja, lökdösi és harapja! Még rúgni nem tudja, de gondolom már csak idő kérdése. Ma speciel arcon harapta a bátyját.


Szeretném, ha a kisfiunk kicsit életképesebb lenne, viszont tűrhetetlen amit a kicsi csinál. Próbálom én noszogatni a fiamat, hogy ne hagyd magad, el ne engedd, amivel te játszol. De ez nem megy, ha a válaszreakció egy fognyomotthagyós harapás... Illetve nehéz leszoktatni a kicsit a durvaságról, ha kvázi azt tanítom a nagynak.


Ti hogy csináltátok!? Köszi a tanácsokat!


2012. aug. 28. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Hát én lehet a nagyot hagynám,vagy annyit tennék,hogy mikor látványosan semmi probléma nem történt és úgy sír,vagy direkt elesik, akkor csak annyit mondasz"semmi baj nem történt,menj játszani".Kisfiamnál ez bejött, hamar rájött, hogy nincs értelme "nyafkának" lenni.Arra nem bátorítanám, hogy a lány tesójával szemben legyen "erőszakosabb".

A kislány szájára viszont tuti ráhúztam volna egyet..fiam is harapott, de nem sokszor játszhatta el,mert kapott egyet,azóta tudja, hogy nem lehet.

2012. aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előre is bocsánat, nem biztos hogy a válaszom megfelelő, mivel én nem vagyok szülő, de abból amit leírtál úgy érzem hogy a kisfiad nem életképtelen, csak nem védi meg magát, sőtt, még rá is játszik a dolgokra. Ez egyfajta figyelem felhívás. Valaki meglöki egy picit, Ő pedig már sír is, megy hozzád hogy bántották. A játékait is odaadja, aztán sír. Tehát nem elveszik tőle. Nem az a baj hogy nem védi meg magát, mivel nincs is mitől. Azt akarja elérni hogy sajnáld, és babusgasd. Lehet egy kicsit féltékeny a picire. Ezt kéne orvosolni valahogy. A kicsi meg ráérzett hogy ha harap, vagy karmol a nagyobb odaadja neki amit akar, így nem is fog változtatni. Esetleg más gyerekek közé kéne vinni, hogy más viselkedési formákat, és reakciókat is megtapasztaljon. Ha harap rászólni, leszidni, vagy büntetni valahogy.
2012. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Természetesen nem hagyom rá egyikre sem. A kicsinek a szájára csaptam és sarokba ültettem.

A nagyot pedig inkább szoktam leszidni a butaságokért, mint babusgatni, de hiába. A bölcsiben is ezt csinálta, ott is próbálták ránevelni, hogy legyen határozottabb.

Azt kérem mindig tőle, hogy ne engedje el a játékát, védje meg. Néha próbálja is, de akkor a Hugi beindul, visít- ordít és ha még mindig vesztésre áll, akkor beveti a harapást. Nyilván a fiam sem hülye, ezt nem fogja minden alkalommal megvárni :(.

A kisfiam bölcsis, oviba készül, tehát lát más viselkedési formát is. A kislányommal járunk játszóra, ott még nem történt ilyen szerencsére.

Ja és a fiam mindig is ilyen jámbor volt.

2012. aug. 28. 13:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!