Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes kisbabámnak a kötelező...

6 hetes kisbabámnak a kötelező ultrahangon egy pici cisztát találtak a koponyájában! Járt még valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Azt mondták 3 hónap múlva vigyük vissza kontrollra, mert valószínűleg felszívódik! 38. héten született császárral, 9/10-es apgarral.

2012. aug. 28. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, biztos felszívódik. Sógornőm kisbabájával is ez volt, neki is felszívódott és semmi baja azóta se. Ne aggódj, gondold azt, hogy minden rendben lesz és akkor úgy is lesz. A baba is megérzi, ha feszült vagy.
2012. aug. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bízom benne, hogy tényleg felszívódik.
2012. aug. 28. 18:29
 3/7 anonim ***** válasza:

még soha nem hallottam hat hetes kötelező????? UH-ról

az meg mi????

és itt Szolnokon miért nem kötelező????

2012. aug. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs ilyen. Zalaegerszeg
2012. aug. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én budapesti vagyok. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, azzal hogy "kötelező", de nekünk a védőnő és a gyerekorvos is ezzel kezdte a csípőszűrés mellett. Megnézték a hasát, a csípőjét és a koponyáját ultrahangon, hogy minden rendben van-e. De akkor egyre kevésbé értem a magyar egészségügyet. Azt mondták, hogy 99,9%-ban ezek a ciszták felszívódnak és ez gyakran a születéssel jár, de most 3 hónapig ezen fogok izgulni. Máshol ezek szerint pedig még ilyen vizsgálat sincs... Nem értem :(
2012. aug. 28. 20:14
 6/7 anonim ***** válasza:
én egészségügyben dolgozom,de életemben nem hallottam én sem olyanról hogy ultrahangoznak egy 6 hetes kisbabát...érdekes..
2012. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Itt Kaposvaron ujszulott korban, par naposan mielott hazaengednenek a korhazbol, minden babanak megcsinaljak a koponya UH-t is a hasi mellett. Sok helyrol hallottam mar, hogy mashol nem. Hogy a kerdesedre valaszoljak a fiam buksijaban szinten lattak valamit UHval. 4 napos volt akkor, egyebkent teljesen egeszsegesnek tunt, szepen szopizott es mar gyarapodott is, nagyon nyugodt volt. Az UH alapjan nem tudtak megmondani hogy ciszta vagy beverzes. Bent akartak tartani minket meg 1 hetig, mert csak addigra kaptunk idopontot MR-re. Sajat felelossegre hazajottunk. Nagyon rank ijesztettek mikor elmondtak hogy milyen tunetekre figyeljunk es ha ezt es ezt latunk azonnal irany a korhaz. Azt mondtak csak azert egyeznek bele hogy hazamenjunk mert kozel lakunk a korhazhoz. Szoval nagyon meg voltunk remulve. 12 napos volt mikor MR-re mentunk szerencsere barmi is volt a kis buksijaban felszivodni latszott. Gyermek neurologushoz kellett meg mennunk aki megvizsgalta a babat, azutan meg egyszer vissza kellett mennunk kontrollra. Semmi baja a fiamnak, szepen fejlodik, ha nem lett volna az az UH, akkor eszre sem vettunk volna semmit. Valoszinuleg szules kozben tortenhetett valami vele. (gyors szuletes volt)

Remelem nektek is csak egy rossz emlek lesz hamarosan az egesz. Ha nem akarsz honapokat varni, menj el privat uton valami radiologushoz aki megtudja nezni UHval. Ha meg lenne kerdesed irj.

2012. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!