Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telnek napjaitok egy 4...

Hogy telnek napjaitok egy 4 év körüli és egy újszölött gyermekkel? Milyen volt, amikor haza hoztátok a picit? Esti menetrend? Fürdetés. Stb?

Figyelt kérdés
Októberben jön a tesó.
2012. aug. 28. 21:36
 1/2 fotucsok ***** válasza:

A pici szinte állandóan aludt, így tudtam foglalkozni a naggyal. Már már lelkiismeret-furdalásom volt, hogy alig tudok foglalkozni a kicsivel, dehát szerencsére tényleg csak aludt. A kicsit rögtön a fürdőben fürdettük. Egyszerre fürdenek, azaz egy időben. A nagy a kádban, a kicsi a kiskádban (a kicsi azóta már 6 hós). A kicsit pihiszékbe tettük, amíg ébren volt, és mi vacsiztunk. Most, hogy már nagyobbacska a mese idejére ő is a nagy szobájában van a pihiszékben. Mire vége a mesének, addigra általában alszik is. Puszi a nagynak, és a kicsit is teszem be az ágyába.


Mikor hazahoztuk, megengedtük, hogy a karjába vegye a nagy, hogy mellé bújjon a nagyágyon, de így is volt kis féltékenység. Pl, ha szopiztattam, akkor neki azonnal kellett ennie, pisilni (amit egyébként egyedül is tud). Mire vagy még kíváncsi?

2012. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nekem 5 volt a nagy mikor születette a pici most lesz egy éves. hát én nem voltam ilyen szerencsés. a pici sose aludt, sokat sírt, és leginkább csak én voltam jó neki, de a nagy nagyon ügyes egyáltalán nem volt féltékeny a picire, sőt ha nem ugrottam azonnal, már rám is szólt, hogy menjek és foglalkozzak vele. A nagy ugye már ovis volt és mire ő hazajött addigra apa is otthon volt így keveset voltam egyedül 2 gyerekkel. apa segített este amíg én a picit fürdettem altattam addig ő vacsit adott a nagynak és miután szabad lett a fürdő ő megfürdette a nagyot. Mire végeztek a pici általában elaludt így már én olvastam neki mesét , picit játszottunk kettesben alvás előtt. Tökéletesen meg volt vele elégedve. Kicsit később mikor a tesó kb már fél éves volt akkor jött egy rövid ideig tartó féltékenykedés, mert kezdődött a nyári szünet sokat voltunk hármasban, így jobban feltűnt neki, hogy nem tudok mindenre azonnal ugrani amit szeretne, és nincs is más akitől kérhetne. Aztán elég gyorsan belerázódtunk ebbe is, én próbálom mindenbe belevonni a nagyot, amibe akar segíthet odajöhet ahol vagyunk a picivel, segített etetni is játszat vele amit akar, és én rászólok a picire is ha mondjuk elvesz valamit a nagytól, még ha nm is érti, de érezze a nagy hogy nem mindig a picinek engedünk. Viszont nem várom el tőle kötelező jelleggel ezeket csak ha van kedve. És van hogy ha neki kell valami akkor a picinek kell várnia nem mindig mindenben ő az első. Az esti altatás az egyetlen ahova nem engedem meg hogy jöjjön, mert nagy zsiványok ketten már jó kis csínyekre is képesek. És néha csinálunk olyan progit is amiből a kicsit kihagyjuk és csak a nagyot visszük. Addig a picire a mama vigyáz. egy ekkora gyerek azért már elég önálló szerintem az elején könnyebb így mint két pici gyerekkel, én inkább azt látom, hogy a nagy korkülönbség miatt a felnőttkorban nem lesznek olyan összetartók a tesók, persze ez sem általános.
2012. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!