Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Blažena vagy Miluna hangzik...

Blažena vagy Miluna hangzik jobban egy cseh kislánynak?

Figyelt kérdés

Párom cseh, és én félig szerb vagyok, tehát szinte közösek a neveink. Megnéztük a Slunce, seno, jahody c. cseh filmet, és nagyon megragadta már akkor a figyelmünket két név: Blažena (Blazsena) és Miluna. Kiderült, hogy babát várok, kislány lesz. Egyből erre a két névre gondoltunk. Ezért kérünk egy kis segítséget, melyik illene jobban a Pikový vezetéknévhez?


Köszönjük előre is! :)



2012. aug. 29. 10:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A Blažena nekem jobban tetszik, főleg a Blaženka becézése miatt is, meg ugye nőiesebb, a žena- szó miatt, ami ugyebár nőt jelent, így benne van a nőiesség :D


Nekem még a Svetlana, Darina és Ludmilla is tetszik :)

2012. aug. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg a Miluna tetszik jobban, nagyon szép név és szerintem jobban megy a vezetéknévhez.
2012. aug. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én is elfogultabb vagyok a Blaženával, már csak a becézése miatt is, tehát teljesen egyetértek Veled! :D


Azok a nevek amiket felsoroltál még nagyon szépek, tetszenek! :)

2012. aug. 29. 10:30
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, arra mi is gondoltunk, hogy a Miluna lágyabb a kemény vezetéknév mellé, páromnak jobban is tetszik... :D
2012. aug. 29. 10:31
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A Blažena jobban hangzik ehhez a vezetéknévhez, de szerintem mindkettő név jó hozzá. :)
2012. aug. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Miluna:)
2012. aug. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csakis a Miluna tetszik és jobban hangzik a vezetéknévvel szerintem.
2012. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ahogy egyre többet mondogatom a neveket, a Miluna tényleg szebben cseng, csak az a baj, hogy eljárás kell az ügyben, mert itt nem anyakönyvezhető ez a név. A Blažena meg csak kiejtve: Blazsena... :( Párommal arról beszélgettünk, hogy lehetségesen Prágában fogom megszülni a picit, mert ott elfogadott mind a két név, és akkor adhatjuk a Milunát vagy az írás szerinti Blaženát is neki. :)
2012. aug. 29. 13:07
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A cseh és a szerb is elismert nemzetiség Magyarországon, így ha nálatok ezek bevett keresztnevek, akkor eltérhettek a szabályozástól. Kell valami igazolás valahonnan, hogy tényleg vannak ilyen cseh vagy szerb nevek, de bővebbet nem tudok, meg kell kérdezni a hivatalban.
2012. aug. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mind a kettő tetszik nekem is.

Talán a Blazsena jobban. Viszont ha Magyarországon fogtok élni, akkor a Miluna jobb lenne, mert az írás módja magyarosabb. A Blazsenának az írásával lehetnének gondjaitok.

Én is úgy tudom, hogy ha igazolni tudjátok a cseh és magyar állampolgárságot, akkor nem is kell engedélyeztetni a nevet, hanem mint kisebbségi adhatjátok azt is amelyik nincs enegdélyezve.

Szerintem a Miluna nevet engedélyeztethetitek is így.

2012. aug. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!