Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kellene híznia egy 3...

Mennyit kellene híznia egy 3 hónapos kislánynak hetente, tápszeres? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kissé talán túlaggódom a dolgot, de az utóbbi 3 hétben, 80-90g-ot hízott hetente. Én ezt keveslem. Egyébként pénteken lesz 3 hónapos, 5530g (3800g volt születésekor). Nagyon sokat bukik illetve nem is túl nagy étvágyú, csak 5X eszik egy nap. A másik, hogy azt olvastam, hogy már nyúlnia kéne tárgyakért, ez igaz? Sajnos egyáltalán nem nyúl semmiért, viszont ma átfordult a hasáról a hátára, ez meg még korai, igaz? Szóval most nem tudom, hogy rendben van-e, vagy van valami gond?
2012. aug. 6. 15:22
 1/3 kíváncsicska ***** válasza:

Szia!

Igaz az én lányom anyatejes de minden baba más.Nem nem kevés szerintem hetente.Sőt, én nem nevezném rossznak.Ne méregesd ,csak a saját idegeid készíted ki miatta (persze ha kell akkor az más. Lányom is bukós volt iszonyúan aggódtam is miatt, de beszéltem a dokimmal és a védőnőmmel is, akik megnyugtattak.Tedd te is ezt.A mozgásfejlődés meg megint nagyon eltér a babáknál.Nem minden baba nyúl a tárgyakért.Mindent meg fog csinálni akkor mikor itt az ideje.csak figyelgesd.Hidd el nem lesz gond.Csak ne stresszelj feleslegesen.A mérleget meg felejtsd el szerintem.

2012. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia:)

Teljesen jó súlyban van a babád, ne aggódj. Az én lánykám 4,5 hónapos és napi 4x150ml tápszert eszik. Ha többször próbálkozok összeszorítja a száját. Persze elkezdtem már a hozzátáplálást.

Nagyon ügyes a babád, hogy már átfordul:) Örülj neki:) Az én lányom még csak próbálgatja.

Nem baj ha nem nyúl semmiért. 3-3,5 hónaposan kezdenek tárgyakért nyúlni. (lányom 2,5 hónaposan kezdte...ez a ritkábbik)


Remélem tudtam segíteni:)

2012. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Leginkább a bukás zavar, mert sokszor az egész kaja visszajön. Unom már, hogy 1 étkezés, 1 textilpelus. :-) Engem is megnyugtattak, hogy a bukás csak akkor gond, ha nem gyarapszik! Viszont ezelőtt a legtöbbször 200g körül hízott hetente. Ráadásul sokszor a bukás miatt nem tud elaludni, vagy arra ébred, illetve emiatt ébren ritkán van hason, mert az erőlködéstől is bukik, akkor is, ha 1-2 órával előtte evett.
2012. aug. 6. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!