Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevált valakinél a felvesz-let...

Bevált valakinél a felvesz-letesz módszer? Én vajon mit szúrok el, hogy még két hét után sem megy?

Figyelt kérdés

8,5 hónapos a babám. Elringatom félálomig, utána leteszem az ágyába. Ekkor rögtön feláll, kimegy az álom a szeméből, elkezd játszani, ekkor kijövök a szobájából. Ha elkezd sírni, kb 10 perc mva, visszamegyek, ringatom megint félálomig, leteszem. Jobb esetben már nem áll fel, csak forgolódik, simizem a hátát, dúdolok, és elalszik. Viszont innen nem tudunk tovább lépni. Már tudja, hogy beteszem az ágyába, tudja, hogy ott fog elaludni, nem is sír emiatt, de a ringatást nem tudom kikerülni, azért sír, hogy segítsek neki ellazulni.

Ti ezt ki tudtátok váltani? Vagy hogy ment? Leírja nekem valaki pontosan? Lesz olyan ebből egyáltalán, hogy csak simán beteszem a kiságyába és magától elalszik?

Már kezdem feladni...


2009. júl. 26. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Lesz. Nekem 10 hónapos kora óta. Előtte én is simogattam, meg énekeltem neki. Aztán egyszer megkérdeztem, hogy akarja-e, hogy énekeljek neki. Rávágta, hogy nem. Most ezt mondja mindenre. Na, gondoltam, akkor szia, majd megérted, mit mondtál. És aztán elaludt. Azóta nem énekelek neki.

A felvesz-letesz módszert én is kipróbáltam, de aztán feladtam. Lehet, hogy előbb-utóbb megtanulja a gyerek, hogy ez van, de én kíméletesebbnek tartottam a simogatást, éneklést. Nekem ez nem volt fárasztó, és nem is kelt éjjel arra, hogy hol van anya, mint ahogy az elmélet gyártói állítják.

2009. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ezzel a módszerrel jutsz-e valamire, én nem próbáltam. Nekem az vált be, hogy beteszem az ágyba és ott maradok a szobában, olvasok, kötök, vagy csak gondolkodok. Elmondom, hogy anyu itt van, aludj szépen és ezzel kész, nincs több mesélés, csak ha nagyon sir, akkor szólok, hogy aludj szépen. (Eleinte esetleg a kezét foghatod - a kicsi az ágyában, te mellette és csak a kezed van nála bent az ágyban.)

Ha érzi, hogy nincs egyedül, akkor nyugodtabban elalszik - az elringatást én nem tartom jónak, mert ha le akarod tenni, akkor garantáltan felébred.

Gondolon, te is jártál már úgy, hogy félálomból felébredtél és utánna már csak nagyon nehezen tudtál mégegyszer elaludni.

A picinek is meg kell szokni, hogy elaludni az ágyban kell, nem a te karodban.

2009. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos,a lényeg hogy ne add fel!Ha elhatároztad hogy nem akarod ringatni,akkor ne ringasd,keress mást amivel felkészíted az alvásra,de ez akkor innentől kezdev minden este leygen meg.Én leírom mit csinálok már régóta(17 hós a kisfiam):

Mikor bemegyünk a szobába,az ölembe veszem van egy kanapé is bent.Sokáig kapott cumisüvegből tápszert,tejet vagy kakaót,mert a szopizás megnyugtatta(sosem haygtam hogy elaludjon)aztán

fogat mosunk(kezdetben csak a pelus sarkával megtörölgettem az ínyét,mihelyt kibújt az első foga.Ez még jól is esett neki,most már rendesen fogkefét használunk)Mindig ugyanazt mondtam:kis fogad..és már tátja a száját

Egy leporellót vagy kisebb keménylapos könyvet lapozgattunk,4 soros versikék vannak benne,ezt már szigorúan suttogva,hogy érezze hogy este jön,csend.Aztán pápát intünk a könyvnek is,meg mindennek,aztán mindig azzal teszem le hogy nagyon szeretünk,jóéjt,alukálj ügyesen,szép álmokat.

És beteszem az ágyba.Kisebb változások voltak mikor egyszerre felült,néha csak ülő pózban tudtam letenni és ő maga feküdt le,de a lényeg hogy az ágyban még megsimiztem a hátát,vagy ahol sikerült,végig suttogva,és kijöttem.Szerintem, ha nem akarod ringatni,ha azt szeretnéd hogy egyedül aludjon el,akkor szigorúan be kell tartanod,nem szabad meginognod,hidd el pár napnál nem tart tovább,és meg kell hogy szokja.De a lényeg hogy ha kijössz és sír,akkor menj be,NE vedd ki,ez fontos,hanem az ágyban fektesd el,simizd meg és mondd neki azt ami az utolsó mondatod lesz,hoyg alukálj meg jóéjt stb.Ha nem bírod h sír, gyere ki,várj egy kicsit.Ha pár perc múlva még mindig tombol,akkor menj be mnegint,megint fektesd le,köszönj el.,Ezt kell ismételgetned MINDEN alkalommal,és az első pár esetben talán álomba sírja magát,de rá fog jönni,hogy a ringatásnak vége.Azt hogy hányszor mész be hozzá,a te döntésed,ha úgy érzed kész nem bírod tovább,akkor inkább ne menj be.El fog aludni úgy is....de következetesnek kell lenned.

Kisfiam nagyon hasfájós volt,na őt aztán nem lehetett altatni,annyira túlpörgött már a sok sírástól meg össze-visssza alvástól,hogy nem bírtam....aztán az volt a megoldás hogy kijöttem és hagytam,hát mit tehettem volna aha semmi nem volt jó,engem meg az őrületbe kergetett majdnem a sírásával szegény....szóval ő is megtanulta hogy egyedül aludjon el.

Nektek is van rá esély,csak alakítsatok ki egy esti rítust amit be tudtok tartani még idegen helyen is.

A könyvet meg nem tartom fölöslegesnek ilyen pici korban sem,mert ha nem is lapozgatja még,de bevezetsz egy új szokást.De ha mégsem jön be még neki a könyves módszer,akkor még próbáld ki hogy az ágyban a rácsvédőn elmutogatod neki minden este a mintákat,úgy hogy már az ágyban van.(suttogva!)Én égve hagyom a kislámpát amivel még lát,és el tud bambulni.

Sok sikert!!!!Ha még vmi eszembe jut,írok.

2009. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is a második válaszoló módszerével csináltam: egyszerűen ott maradtam az ágya mellett. Akkor már nem beszéltem hozzá, csak esetleg pár szót halkan, ő pedig rendezkedett az ágyában. Van egy cica kesztyűbáb, amivel alszik, azt odaadta, cumit is adott a cicának, én pedig eljátszottam, h' a macska cumizik, álmos, lefekszik aludni. Egy idő után odabújt, és ő is elaludt. Meglepően hamar (kb. 10 nap) eljutottunk odáig, h' csak leteszem este, és már alszik is. Ha mégsem zuhan rögtön álomba, akkor is csendben szöszmötöl egyedül, de az ritka. Az átszoktatást kilenc hónapos korában kezdtem, addig cicin vagy ringatva aludt el. Az ellazulást úgy segítem, h' fürdés után az ágyra teszem a törölközőbe bugyolálva, és miközben issza az esti tápszert, masszírozom a lábacskáit, talpát. Mire megvacsorázik, már félálomban van, csak ráadom az alvós ruhát és beteszem a kiságyba. Ő megkeresi a cumiját és a cicáját, és elterül.
2009. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk már a kezdet kezdetén azt szokta meg a pici, hogy este betettem a kiságyba, puszi búcsúzkodás, egy jó éjszakát versike, zenélő felhúz, betakargatás simi, és anya és apa is kijön a szobából, a drágaság egyedül elaludt, és ez így van a mai napig is, van amikor kevésbé álmos de akkor is egy ideig nézelődik, forgolódik és szépen csenben elalszik.
2009. júl. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nagyon köszönöm, hogy leírtátok a módszereiteket. Már nem ringatással alszik el, azzal csak 'ellazítom', de inkább megpróbálok valamilyen más módszert találni erre. A könyvet én is jó ötletnek tartom, már szoktunk is mesélni, este viszont nem próbáltam még; mondjuk szinte teljesen sötét van a szobájában, nem működne. Kislámpát meg nem akarok kapcsolni, mert nagyon lámpafanatikus a babám.

De lehet, hogy megpróbálom, hogy csak leteszem az esti szopi után.

A negyedik válaszolótól kérdezném, hogy te is hagytad sírni a kiságyban? Vagy kivetted, ha nem tetszett neki?

Mert sírni nem szeretném hagyni, ez teljesen távol áll tőlem...bízom benne, hogy fog menni nélküle is.

És éjszaka is ültetek mellette, ha többször felébredt? Mert azok a legnehezebb percek, mármint kitartás szempontjából.

Köszi mégegyszer mindenkinek!

2009. júl. 26. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Negyedik vagyok: mi sosem hagytuk egyedül sírni, és ennél az altatásnál is az volt a fő cél, h' sírás nélkül szokjon át. Az első egy-két nap kicsit méltatlankodott, ekkor találtam ki a bábozást, és az elvonta a figyelmét arról, h' ő most tulajdonképpen az ágyában van és aludni készül. Ki viszont nem vettem, és nem is ringattam. Szerintem az a kulcsa a dolognak, h' érezze, h' nincs egyedül, és biztonságban van. Az elején mindig nyitogatta a szemét, h' ott vagyok-e még, vagy megfogta a kezem. Végül is mindegy, h' könyvet nézegettek vagy báboztok, vagy bármi más, a lényeg, h' elalvás előtt legyen egy megnyugtató élmény anyával, és ez kiválthatja a ringatást, és szükségtelenné teszi a sírást.
2009. júl. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!