Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ágyat vegyek a kistesó...

Milyen ágyat vegyek a kistesó születése előtt a "nagynak"? Második rácsos ágy vagy leesésgátlós kiságy?

Figyelt kérdés

Februárban születik a kistesó, a lányom akkor lesz 17 hónapos. Ő most még a kiságyában alszik persze, ami pelekázólapos, átalakítható, klassz ágy.

A másodiknak mindenképpen rácsos ágy kell, pelenkázóval.

Azon gondolkodom, hogy értelmetlen lenne még egy rácsos kiságyat venni, inkább a "nagy" kapjon egy újat, de ez már normál kiságy legyen, persze oldalráccsal felszerelve. Ő most 12 hónapos, már ügyesen megy, szépen elalszik egyedül, le tud tolatni az ágyról.

Mi a tapasztalat? Jó lehet egy 17 hónaposnak a kiságy?


2012. aug. 29. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen leesésgátlós ágyat vegyél a nagynak.
2012. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Első és második gyerekem között 14 hónap korkülönbség lett. Ott vettünk még egy rácsos ágyat. A nagynak kiszedtünk 3 rácsot az ágyából, így már önállóan tudott közlekedni.


Második és harmadik között 18 hónap a korkülönbség. Nálunk úgy oldottuk meg, hogy a nagyok kaptak egy emeletes ágyat. A kisebbik alulra költözött be. Mit mondjak, egy rémálom volt. Állandóan kijárkált belőle. Az utolsó két hónapban e miatt nem aludtam semmit. Aztán, mikor hazahoztuk a tesót és Apának kellett rohangálni a középsőhöz berágott rá, és betette a kicsi rácsos ágyába. És megint átaludta szépen az éjszakákat. Eltelt 4 hónap. Visszacseréltük az ágyakat és rendben volt. Megnyugodott.


A harmadik kb. 15 hónapos volt, mikor kivettünk rácsokat az ágyából, ő is járkálni kezdett. Tehát éretlen volt rá.


Én a helyedben előbb kipróbálnám, hogy átalakítom az ágyát heverővé. Ha bejön neki, akkor lehet venni leesésgátlós ágyat. Ha nem jön be neki, akkor még egy rácsos ágyat.

2012. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt gyereke válogatja. Két lányom van, a nagyobbik szívesen ment át alig 2 évesen a nagy ágyba. Ő kérte, mert sokat ficánkolt és beakadt mindig a lába a rácsok közé. A kicsi most múlt 2 éves és sokkal szívesebben alszik a rácsos ágyban. Egyenlőre nem is tervezzük a váltást. Ha vesztek neki másikat, szerintem is leesés gátlósat vegyetek. Csak (szerintem) figyeljetek, nehogy "kipaterolásnak" vegye, mert a picinek kell az ő ágya.
2012. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mi pontosan ekkortájt vettünk a lányomnak leesésgátlósat, tényleg tök felesleges egy második rácsos.

Mondjuk én már mostanában elgondolkodnék rajta, mert ha jön a tesó+az ágyát is "elveszíti" az lehet túl nagy trauma lenne...:-)

Sztem már mostanában érdemes lenne megvenni, és ha akar, akkor a rácsosban alszik, de már haverkodik a nagylányos ágyával is, így majd könnyebb lesz az egész...

Mi is így csináltuk...és most hogy visszagondolok, jó pár éjszaka még nem is akart az új ágyban aludni, pedig nagyon büszke volt már rá, de estére elszállt a nagy bátorsága..:-)

2012. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem karácsonyra kapjon egy leesésgátlós ágyat. Akkor még lesz időtök hozzászokni. Ha nagyon nem tetszik neki, akkor marad a 2 rácsos ágy. Én leesésgátlóst vennék.
2012. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet előre megjósolni. Az én lányom 16 hónapos volt, amikor a kistesója megszületett. Mi az utazóágyat fogtuk be a aludni neki, kapott bele egy új matracot, hogy még kényelmesebb legyen. Nemsokára két éves, van már "rendes" ágya is, de még mindig az utazóágyban alszik, mert ha nincs "fogságban", akkor nem alszik el, vándorol, éjszaka randalírozik. Még nem is született meg a kicsi, amikor megpróbáltuk az új ágyán altatni, hát hajnalban arra ébredtem, hogy a nappaliban rendezkedik :).

Szerintem inkább érdemes minden eshetőségre felkészülni. Még egy rácsos kiságyat én sem szívesen vettem volna, ezért jól jött az utazóágy, így legalább az is ki van használva.

2012. aug. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 kiságy van most is, egyik az én gyerekkori kiságyam, a másik a férjemé. A lányom 17 hónapos lesz, mikor jön a kistesó, ő kapja az én rácsosomat, ami nagyobb, és 3 rács ki van véve (nem tudjuk, hol van...) addigra megtanul kimászni. A kicsi megy a másik, pelenkázós, teljes rácsolattal rendelkezdő ágyba. A nagyobbnak 2-3 éves kora körül adjuk oda a nagyágyat, az is a miénk volt, szóval ahogy megérik, mehet rá.
2012. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem leesésgátlósat.

Nekünk kicsi a hely és csináltattunk.

Szerintem olcsóbb mint venni (legalábbis ahol mi rendeltük ott igen) és az igényeitekre alakítják.

Ha Pesten vagy a környékén laktok, ill. nem túl messze, akkor lapra szerelve kiszállítják vagy ti is haza vihetitek.

Matracból is többféle lehetőség van.

Pl. ez egy olcsó és jól kialakított ágyikó, de sokféle lehetőség van:)

[link]

Ha tartasz tőle hogy ebből is kiesik, akkor van magasabb leesésgátlókkal is, ami később csúnya nyom nélkül átszerelhető ill levehető.

A műhelyben meg lehet tekinteni a minta darabokat és a matrac mintákat.

[link]

Én véletlenül találtam őket a neten, de nagyon meg vagyunk velük elégedve!:)

Sok sikert!

2012. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még utolsó vagyok!


Egyébként tényleg gyereke válogatja, de ez a lehetőség későbbre is jó lehet:)

2012. aug. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is februárban szülök, és nálunk 18 hónap lesz a különbség :)


Mi leesésgátlósat veszünk a nagyobbnak, az ikeában néztem ki egyet. Ő most még nem alszik el egyedül, de utálja a rácsost... Mikor tervezitek megvenni? Én október elején szeretném kezdeni a szoktatást.

2012. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!