Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokszor érzem úgy, hogy nem...

Sokszor érzem úgy, hogy nem tudok igazán jót játszani a 16 hós imádott kislányommal, van még így valaki?

Figyelt kérdés

Én világéletemben egy elég játékos kedvű nő voltam és imádtam a társasokat, kártyákat, most felnőttként is szívesen legózok pl. A kislányom 16 hónapos, szerencsére nem az a típus, akivel nonstop foglalkozni kell, elég jól el tudja magát foglalni egyedül is. Szükség is van erre mert néhány hónapja napi 4 órában dolgozom itthonról, részben az alvásidejében.

Sokszor úgy érzem, hogy nem tudunk egy igazán jót játszani. Van egy csomó játéka, de mégis azt érzem hogy mindig ugyanazokat csináljuk. Ezért aztán időről időre rámjön, hogy vegyek egy rakás játékot, amivel aztán nem játszik. Egyelőre nem sok játék köti le, imád a lakásban cirkálni, sokszor babával vagy macival a kezében. Sokszor énekelek, mondókázok neki, nézegetjük a könyveit de az se nagyon foglalja le. Egy időben azt is próbáltam, hogy 3 dobozba osztottam a játékokat és mindig csak egy volt elől, mert ezt a sok játékszert már nehéz átlátni. Nem tudom, mit tegyek hogy kicsit jobban tudjunk együtt játszani. Van egy foglalkoztató könyvem (Anya taníts engem) , de abban is teljesen olyan érzésem van mintha mindig ugyanazok a feladatok ismételnék egymást. És mindig úgy érzem, hogy másoknak sokkal jobb játékaik vannak aztán amikor megveszem azt amit máshol láttunk, a kislányom rá se néz jóformán. Azt várom, hogy lehessen együtt legózni, babázni, társasozni mert így most ez szerintem kevés neki, pedig szeretnék megtenni mindent annak érdekében, hogy jó "játszótársa" is legyek.

Ti hogy vagytok ezzel?


2012. aug. 29. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
16 hónaposan teljesen természetes hogy vannak kedvenc játékai és más nem érdekli
2012. aug. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugi! Egy kicsit belelovaltad magad, szerintem minden rendben van nálatok. Bizonyára azokat szereti, amiket csináltok. nem kell mindig kényszeresen új dolgokat kitalálni neki, úgyis mindig érezni fogod az igényeit. Az állandó lelkiismeretfurdalással nem használsz neki, játsz önfeledten vele, bármi is legyen az, nem baj, ha ismétlődik. Néhány ötlet, de mondom, szerintem ez nálad csak valami lelki dolog:) Rajz, gyurma, süti sütés együtt, zenehallgatás, mondókázás, krakók, készségfwejlesztők stb.
2012. aug. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még valami, nekem is volt ilyen érzésem, de én beismertem magamnak, hogy attól volt, hogy néha kicsit kényszerből játszottam vele, mert vagy más dolgom lett volna, vagy fáradt, álmos voltam, stb. ha pedig őszintén élveztem a vele töltött időt, akkor egy darab papírt is maximálisan fejlesztőnek éreztam:) És az is volt! Szóval ez bennünk gyökerezik. Lazíts! :)
2012. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :-) Lehet, hogy igazad van. Van amikor nagyon fel vagyok dobva, semmi gond, a háztartás is rendben, munkám sincs és akkor tényleg sokkal jobban megy a játék.

A gyurmát pont pár napja próbálgatjuk de egyelőre még csak én formázok belőle figurákat, ő nem próbálkozik. Egy rajztáblája van (mágneses) , azon firkálgat néha de azt se elmélyülten, csak úgy pár mp-ig. zsírkrétával is próbálkoztunk de azt inkább enni akarja :-)

2012. aug. 29. 15:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ha élvezitek a játékot csak úgy szalad az idő!Nekem is van egy 16 hós fiam, és minden nappal okosabb a drága.Bárhol vagyunk mindig a más játéka érdekesebb...a másik gyerkőcnek pedig a miénk izgibb.:)Így szokott el lenni:)
2012. aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ez lenni.Bocsi:)
2012. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!