Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baja a kenyértől? Most...

Lehet baja a kenyértől? Most mult el 7 és fél honapos a fiam.

Figyelt kérdés

1 hete amikor reggeliztem (vajas kenyeret ) a kisfiam kikapta a kezemből a kenyér belét és betömte a szájába!!!

Megijedtem, mert még korainak tartottam hogy ilyesmit egyen, dde szemmel láthatolag izlett neki, és azota is eszik ici pici falatokat (5-6 ) falatnyit kap minden nap!


Szeretném megtudni, hogy nem rontottam e el valamit, mert nem akarom, hogy baja legyen!


Idáig semmi gond nem volt, és a családban sincsen senki aki lisztérzékeny lenne!



Köszönöm a válaszokat elöre is!


(Aki lecseszni esetleg lehordani akar azt kérem inkább ne irjon semmit!!!)


2009. júl. 27. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos akár helyes akár nem,elvenni már nem tudod tőle:)

Régebben nem voltak ilyen szigorú szabályok,amik nyilván a baba érdekeit szolgálják,DE.Ha előbb eszik kenyeret az adottnál az növeli az esélyt a lisztérzékenységre de nem feltétlenül jelenti hogy ki is alakul .

Ha már rászokott akkor ne vedd el tőle,de ha teheted,barna vagy teljes kiőrlésű,vagy graham stb kenyeret adj neki.

2009. júl. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lányom is kb 7 hónapos kora óta reggelizik velem együtt vajas kenyeret.Semmi baja tőle viszont nagyon szereti:)
2009. júl. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gluténtartalmú terméket nyugodtan ehet egy 7,5 hós, ha nem lisztérzékenységre hajlamos. Ez nem tehéntej, hogy nagy frászt kapjunk tőle. Ha azt inna töményen minden reggel, arra kapnál lecseszést:) gluténes bébiétel pl hippnek ( gabonás gyümölcs) 6 hótól van. Független attól, hogy most kenyérről beszélünk, szerintem nagyon is ügyes a babád, hogy darabos ételt, falatkát ennyi idősen simán és jóizűen megeszik. Engedni is kell neki. Biztos, hogy gond nélkül fog a darabos, egész ételekre áttérni.
2009. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem volt még 8 hónapso a kisfiam, amikor adtam neki az én reggelimből pár csipet kenyeret.

Most 10 hónapos, reggel megszoptatom, aztán kap egy kiflit csócsálni. Mindig hagy neki helyet a pocijában, és úgy majszolja, hogy öröm nézni.

2009. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Olan aranyos ahogyan eszi, és ha nem adok neki szo szerint el kezd sirni érte!

Bár az a helyzet hogy a milánoinak a tésztájábol is kapott egy falatot, és nagyon izlett neki!

Nagyon jo étvágya van, elötte enni szinte lehetettlen, mert mindent elvenne, megcsocsálna!

Örülök is neki, hogy igy eszik, de sajnálom, mert ugye még eléggé sok mindent nem ehet, és ha látja hogy mi eszünk....értitek!! :))


Köszönöm a válaszokat!


A baba piskotát is nagyon szereti!! :)

2009. júl. 27. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!