Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elsején lesz a babám 5 hónapos...

Elsején lesz a babám 5 hónapos! 3620gr-mal szültem és most még csak 6400gr! 71 cm! Ez igaz nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Nincs rajta hurka, nagyon kis csini amúgy!

Aggódom hogy nem fejlődik eléggé!


2009. júl. 27. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Anyatejes, mert azok a babák lassabban híznak.

Az én lányom is 4 hós koráit csak 5.5 kg volt, s elkezdük a hozzátáplálást, délelőtt gyümölcs délután tejpép, s 1 hónap alatt 2 kg-ot hízott! Megnyúlt és hízott is, de nem kövér.

Olvastam a netetn, hogy van olyan hogy a baba eszik rendesen, de mégis éhezik a szervezete mert több mindent igényelne már, s meg kell kezdeni a hozzátáplálást.

Pont itt a nyár, frissen lehet adni neki barackot almát körtét szilvát burgonyát céklát.

2009. júl. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Anyatejes ,de már kap délben főzeléket, délután desszertet!
2009. júl. 27. 07:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Lányom csak anytejes, 4,5 hónapos (8-án lesz 5 hónapos) és tegnap volt 6210 gramm/68 cm.

Most egy hét alatt 160grammot hízott, általában 130 körül szokott.

3950 grammal és 56 centivel született.

Amíg nem ordít azért mert éhes, és gyarapodik, nem fogom hozzátátplálni, csakazért, hogy jobban hízzon.

Egyénként meg írtó sokat mozog (forog hátról hasra és vissza) és combjai hurkásak rendesen.

2009. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem kevés. Pont jó. Ez egy nagy tévhit az anyáknál, hogy minél kövérebb a baba annál egészségesebb. Nem értem miért jó az ha annyira duci hogy mozogni is alig tud:) Miért jó az a 3 hónaposan 7kg vagy 8 hónaposan 12kg??!!

Az én kisfiam is kb 6500gr volt 5 hósan, most 9 hós és 8500 gr, teljesen egészséges, nagyon aktív baba.

2009. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha a védőnőd nem mondott a súlyára semmit akkor nem kevés. Én úgy tudom,hogy féléves korukig kellene megkettőzni a súlyukat.Az én babám 5 hónapos 2790gr-mal született és most 7600gr,valósznüleg meg is háromszorozza a súlyát.Az anyatejet meg 100%-ban megtudják emészteni, úgyhogy az anyatejes babák jobban híznak.Azt nem írtad,hogy kisfiú-e vagy kislány, mert a kislányok általában nem híznak olyan ütemben mint a fiúk.

2009. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

09:41-es vagyok

A születési súly megkettőzése 6 hónapos korra átlagos súllyal (3-3,5 kg)született babákra vonatkozik, leglaábbis szerintem így logikus.

Aki kis súllyal születik, az hamarabb dupláz, aki nagyobbal az nem biztos, hogy fog.

3950 grammal születte lányom nem lesz 6 hónaposan majdnem 8 kiló, ha havonta fél kilót hízik, hanem csak 7.

Fiam 4,4 kilóval születtet és ő sem lett féléves korára 8,8 kiló csak 8.

2009. júl. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!