Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a felvesz/le...

Mi a véleményetek a felvesz/letesz módszerről? Alkalmazta már közületek valaki? Bevált?

Figyelt kérdés

Végső elkeseredésemben gondoltam rá, hogy kipróbálom ezt is, mert a 6 hós kisfiam nem akar egyedül elaludni az ágyában, csak kézben, ringatva alszik el! :( Ezt kb 1,5 hónapja csinálja, előtte volt egy időszak, amikor nagyon szépen elaludt egyedül, sőt ő igényelte, hogy lerakjam az ágyába és már aludt is! Közben párszor az anyósom vigyázott rá és ő mindig énekelget neki, ringatja és szerintem rájöhetett a Drágám, hogy neki ez sokkal jobban tetszik, azóta nem alszik el az ágyában!

Szerintetek mit tehetnék? Segítsetek!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. júl. 27. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk.. próbáltam felvesz-letesz, sírni hagy-simogat.... nincs eredményem. jelenleg velem alszik, de így is nyugtalan. nem tudok másra gondolni mint hogy ők ilyen fajta babák.
2009. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én 5 hós babám is nehezen aludt el, volt, hogy másfél órát tartott este, mire elszenderült. Ezalatt mindenfélét bevetettem, énekeltem, simogattam, kivittem a hűvös erkélyre, stb. A védőnő azt mondta, hogy ne csináljak ebből gondot, tegyem be az ágyába, és viszlát. Ha pár perc után még mindig sír, akkor menjek be hozzá, ne vegyem fel, ne beszéljek, csak nyugtassam meg, jöjjek ki. Ha megint sír, újra, amíg el nem alszik. Így teszek, és lám, már nem kell neki másfél óra, csak kb. 15 perc.

Van egy rituálé is: bekapcsolom az ágyában a kis zenélő játékot, lehúzom a redőnyt, ilyenkor már tudja, hogy alvás jön, ezért üvölt is ezerrel, hiszen ő még köztünk lenne. Fontos a következetesség, így érhetsz el eredményt.

Kár, hogy anyósod elrontotta :-(, bizony most munka lesz visszaszoktatni.

2009. júl. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amikor a kisfiam 6 hós volt, én is próbálkoztam a felvesz-letesz módszerrel. Nekünk nem jött be. 2 hét múlva is még 1-1,5 óra kellett az elalváshoz.

Akkor megpróbálkoztama sírni hafgyom módszerrel. Első két nap nem aludt semmit, 3. nap 1/2 óra alatt elaludt. 2 hét után aljutottunk oda, hogy amíg leegedem a redőnyt és beteszem a kiágyba sír, miután kijöttem már csak kiabál. 5-10 perc alatt elalszik. Addig kiabál, magyaráz vagy énekel magának. Most 10 hónapos.

Nekem annyi szerencsém volt, hogy csak nappali alvással volt gond, este, éjjel soha nem problémázott.


Bármilyen módszert próbálsz ki, mindig legyél következetes és kitartó. Idő kell nekik, mire megtanulja és el is fogadja, hogy ez a rendszer.

2009. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!