Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ez működik! Hallottat...

Anyukák! Ez működik! Hallottatok már erről a kullancs-eltávolítási módszerről?

Figyelt kérdés

Ma reggel legnagyobb megdöbbenésemre a kislányom nyakánál egy kullancsot találtam (azért megdöbbentő, mert megyeszékhelyen élünk, panelban, és tegnap nem voltunk kint, este hajmosás is volt fürdéskor, reggel mégis ott volt ez a dög!!!!)

Egy gyufaszál fejét megnyálaztam, és köröztem a kullancs körül. Sajnos a kislányom nem volt elég türelmes, így azt gondoltam, nem volt hatékony a módszer, de két perc múlva a kullancs kijött a bőréből, és mivel a nagy potroha lehúzta, a párnán találtam meg!!!!

Működik a módszer!


Köszönöm mindenkinek, aki kiírta ide, mert először kicsit bepánikoltam, de eszembe jutott ez a módszer, és kint van a kullancs, tépés, kanál és csipesz nélkül!


2010. júl. 3. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inerneten körbejárt ez a kullancseltávolító dolog, de én eléggé szkeptikus vagyok. Na nem azért, mert nem hiszem el, hogy kijön tőle - biztosan kijön, már sokaknak sikerült! - viszont tény, hogy a kullancs veszélye az, hogy eltávolításakor beleköpi az emberbe a problémát okozó anyagot (agyhártyagyulladás stb. okozóját). Nem az a baj, ha beleszakad a feje, hiszen az önmagában nem tud bajt csinálni, a szervezet pedig hamar ki is löki. Ezért aztán szerintem sokkal jobb megfogni és határozottan kihúzni (csipesszel vagy akár kézzel) a kullancsot, mint időt hagyni neki, hogy bajt csináljon. Ezt én így gondolom, de kíváncsi lennék hozzáértő (pl. orvos) válaszára, ha van itt ilyen.
2010. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát én nagyon bízom benne, hogy mivel nem erőszakosan távolítottam el, így megússzuk a fertőzést.

De most azért elbizonytalanítottál...

Szerintem, ha csipesszel összenyomod, akkor nagyobb az esély a sebbe "ürítésre", mint így.

Remélem "rendes" kullancs volt, és nem fertőzte meg a kislányomat...

2010. júl. 3. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
szia, mi kirpóbáltuk aférjemen a múltkor, de sjnos nem jött be.
2010. júl. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ettől a módszertől miért jön ki? A gyufának van köze hozzá? Vagy mi?

Nekem az jut az eszembe, hogy azért jön ki, mert "rosszul" érzi magát, akkor meg kínlódik és 2 perc alatt van ideje "üríteni".

Én eddig csipesszel szedtem ki magamból, pár másodperc volt. Fordítottam jobbra, ha nem jött ki, balra is és már kint is volt.

2010. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag nem bírja a foszfort...
2010. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk is,volt a napokban,egy csipesszel határozott mozdulattal húzta ki egy egészségügyis,ő azt mondta a lényeg hogy a fejénél megfogni csipesszel,és egy határozott mozdulattal kivenni,nem csavarni,tekerni
2010. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam, hogy szereti a foszfort szereti, ezért inkább a gyufa fejére megy át.

Nálunk nem ment át, mert annyi ideig nem volt el a gyerkőc, de önszántából kijött.

Remélem, hogy nem lesz semmi gond.

2010. júl. 3. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!