Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket készitsek 6...

Milyen ételeket készitsek 6 hósomnak?

Figyelt kérdés
minden érdekel mit hogyan csináljak bébikaját nem nagyon szeretnék neki adni.
2012. aug. 30. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

én innen szedtem le ötleteket. kicsit furának tűnt néhány összeállítás. pl: cékla, barack, répa krumpli. azért ezt emeltem ki, mert bármilyen fura is, az és kicsi fiamnak (7hós) ez a kedvence.:)

2012. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én felesben adtam. Kapott üvegeset meg házit is!

Főztem neki répát, krumplit például és összeturmixoltam.

Vagy barackot almával.

Raktam bele főtt csirkemellet, vagy egy kis májat!

2012. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Be fogtam egy picike edényt/fazékot ami az övé.

Tettem bele egy darabokra vágott meghámozott burgonyát, és 1 cikkekre szelt meghámozott almát, majd ezt 15 percig főztem annyi vízben amennyi ellepi, majd leszűrtem, botmixerrel pépesítettem, és kész a baby papi.


Majd ugyan így össze föztem:

Burgonya tök

Burgonya cukkini

Burgonya répa

Tök répa

Alma buronya meggy

Tök burgonya ( majd nyersen egy ki magozott lehéjazott paradicsom)

Tök rizs

Cukkini rizs



Majd később husit is tettem hozzá,

Majd brokkoli, karfiol, zöldbab, borsó, burgonyával vagy rizzsel, husi


A lényeg, 1-2-3 féle zöldséget össze főzök, és turmixolom.


Mirelit brokkolit, karfiolt, zöldbabot,, borsót veszek, mert csak 1-2 darabot kiveszek, burgonyával vagy rizzsel összefőzöm és kész'

2012. aug. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én a karfiolt karalábét és k betűs társait kerülném ebben az időszaban még- azaz nálunk mindhárom fiamnak fájt a pocak tőlük.

én is 3-4féle kerti zölséget szoktam összeturmixolni, és husit is szoktam hozzá rakni egy kicsit, és egy csepp olivaolajat is mindig.

Ezeket variálom felváltva 3-4félét: sárgarépa-fehérrépa-zeller-krumpli-cukkini-brokkoli-sütőtök-tök-alma. Ha megfőttek úgy turmixolom le, hogy ilyen bio cukor és tartósítószer nélküli almalével hígítom fel kicsit - ettől kellemes édeskés íze van, amit szeretnek a babák. Nekem még egyfélét sem kellett a kukába dobnom így ezekből.

Céklát nagyon ritkán használok, mert iszonyú színe van... tudom, hogy sok benne a vitamin- de sehogyan sem tudom kimosni...és még ami ettől a pelenkába visszaköszön.... :)) Szóval én azt csak ritkán.

én gyümiket eddig csak bébiételben adtam.

6.5hós a kisfiam

2012. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!