Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lassul le a növekedése?...

Mikor lassul le a növekedése? Akiknek nagy babájuk van, nálatok mikor lassult le a növekedési folyamat?

Figyelt kérdés
Kislányom aug. 4-én lesz 3 hónapos, most kb 62 cm és 6 kg. 48 cm és 2,88 kg-vel született (3 héttel korábban). Anyatejes. Nem kövér, mert csak a combján vannak hurkák. Örülök neki, hogy szépen fejlődik, de egyre nehezeb (a ruháit is gyorsan kinövi). Sajnos sokat vagyok egyedül vele, és sokszor nem tudom őt letenni, ha olyan napja van. Már mindenem fáj, és tudom, ez csak "rosszabb" lesz.
2009. júl. 27. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
kb nyolc hónaposan.
2009. júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekunk is 7-8 honaposan, akkor volt 12 kilo es azota alig hizott, viszont sokat mozog. Ugyhogy amikor elkezd kuszni-maszni, kesobb felallni, setalni, akkor megall a sulynovekedes.
2009. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 12 kg szép. Nekem végem lesz.Hogy bírtad? Bár akkor talán már kevesbbet lesz kézen. Nyugtass meg légyszi!
2009. júl. 27. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáltad már esetleg egy játszószőnyegre letenni?Nekem a fiam állandóan kézbe volt amíg nem látott rendesen,ha letettem üvöltött.De most már elmarad a szőnyegen,persze nem órákig,ilyenkor megyek vele egykét kört a lakásban,leteszem máshol is egy kicsit aztán vissza a szőnyegre.

Nekem is sokat fájt a hátam,igyál sok folyadékot és kérd meg a párodat,hogy masszírozza meg!

2009. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2,90 kilóval és 47 centivel született a 35. héten, 2 hetesen a 2,60 kilót taposta, úgy lefogyott. Csütörtökön lesz 3 hós, tápszeres már sajna. Most 60 centi, 5,4 kiló. Vagyis nem sokkal kisebb, mint a tiéd. Ő is szép formás, nem kövér, csak pici hurkái vannak. Én nagyon örülök neki, hogy szépen fejlődik, de bevallom, már az én fejemben is megfordult, hogy nem gáz e, hogy ennyiket hízik és hogy ez mikor fog lassulni. Bár nem eszik többet, mint amennyit "kellene".

Én is hasonlóan hozzád néha kivagyok. Az én kincsemnek is vannak keményebb napjai, mint a mai is, hogy nem marad el, szinte csak kézben. Bár szerencsére éjjel szépen alszik, csak egyszer kel enni. A pocifájás is sokkal enyhült, már ritkán fáj, de hozzá szokott, hogy ölben van emiatt és a pocifájás nélkül is igényli. Most ezzel harcolunk.

Van játszuószőnyegünk, de nem mindig marad el. Van, hogy ha mellette is vagyok (ő a pihenőszékben én mellette ülök), ez sem elé és kéreckedik ölbe. Ha nem veszem át, visítás a vége. Aztán van, hogy bealszik a kezemben, leteszem, de pár perc és visít. Már sokszor ingerült vagyok, kiabálni tudnék, mert képtelen vagyok megoldani ezt a helyzetet. Sokat vagyok vele, sokat énekelek neki, játszunk. Nagyon szeretem, de az, hogy mellette sokszor alig van időm bármire is.... kiakaszt. Bár már sokszor azért, mert már nem tudom eldönteni, hogy hiszti vagy pocifájás...

Nagyon remélem, hopgy ez is szépen megoldódik, akár csak az, amikor a drágám keményen összetévesztette a nappalt az éjellel. Fúúúú.... na az sokkal keményebb volt. Nonstop szolgálatban voltam. :)

Én csak azt mondom, kitartás! És reménykedjünk, hogy idővel jobb lesz!

2009. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, és jelen pillanatban is az ölemben van, alszik. :)

Most megyek és leteszem a kiságyba és remélem aludni is fog tovább. Amúgy hiába van 8-kor fürdés és utána kaja, mégid este 10 is elmúlik általában, hogy elalszik. De ma alig aludt, így gondolom ezért dőlt ki hamarabb. Örülök is neki, mert már borzasztóan éhes vagyok. :)

2009. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kitartást neked is! Tudom miről írsz, mert nagyon hasonló a helyzet nálunk is. Kevés alvás, sok kézen levés napközben. Szerencsére az esti alvás most már könnyebben megy, bár elejével mi is csak 10 körül mentünk aludni. Most már először 8, rövid alvás, felkel, újra cici és vissza az ágy. Akkor már rendessen bealszik. Tudom nálad ez nem jöhet szóba, de ha írni akarsz priviben, nyugodtan. Néha jó olyanokkal beszélni, akiknél hasonló a probléma.
2009. júl. 27. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!