Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos kislányom szinte...

8hónapos kislányom szinte csak szopizi! Az ételt nem igazán fogadja el! Ez baj?

Figyelt kérdés
Ha valamiből mégis hajlandó enni,akkor is csak 1-2 kanálkával.De egyébként szépen fejlődik,kiegyensúlyozott kisbaba!
2009. júl. 27. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is így voltak. Az anyatej alkalmazkodik a gyermek korához, igényeihez. Folymatosan változik az összetétele. Elég ha csak szoktatgatod a kicsinyedet az új ételekhez. Ha szüksége lesz rá akkor elfogadja majd. Esetleg az időpont nem jó amikor kínálod. Az ételek íze amit megeszel benne van az anyatejben. Lehet azok az ételek jobban tetszenének neki. :) Ha egészséges, mosolygós, aktív akkor nincs miért aggódnod. Nagyon jó, hogy a babád ennyire szeret szopizni.
2009. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató választ! Aggódtam ez miatt,mert már értek engem támadások ezzel kapcsolatban,hogy én azért szoptatom,mert nekem ez kényelmesebb.Igen ,jó érzés összebújni vele,és ha nem akar mást elfogadni,akkor nem fogom éheztetni!!!

Igen,nagyon vidám kiscsaj,állandóan gagyognevet,kacag,sikongat,stb...Már mászik,3szor sikerült neki felülnie magától...Büszke vagyok rá nagyon!!! Köszi mégegyszer a választ!

2009. júl. 27. 11:23
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sem gond. Nekem sajna nincs tejem, így már régóta hozzátáplálom. Ennek ellenére az én kisfiam sem fogadja el mindig a szilárd táplálékot, ami ilyen melegben nem is csoda. Amíg szépen fejlődik és szopizni hajlandó, addig nincs gond. Amit esetleg még megpróbálhatsz, az a gyümölcs. Lehetőleg kicsit lehűtve annyira, hogy még a torkának ne legyen hideg, de kellemesen hűvös legyen a gyümölcspép. Az enyém is jobbára így eszi csak meg ilyen melegben a szilárd táplálékot. Mondjuk ha lenne tejem és nem a tápszer lenne az alternatíva, akkor én sem erőltetném a szilárd táplálékot.
2009. júl. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Ne aggódj! Nekem 10 hónapos a fiam és egyszerűen nem hajlandó megenni semmit. Van, hogy csipeget velünk az asztalnál, de kanállal semmit sem. Én is kaptam már hideget-meleget, akkor még engem is zavart a dolog és ennek hatására tiszta stressz voltam, hogy mi baja lehet az én gyerekemnek. De rájöttem, hogy semmi és ezek után nem foglalkozok senkivel. Nyugodt, okos, ügyes, duci kisbabám van! Miért kéne aggódnom. Majd fokozatosan ő is enni fog, csak egy kis idő kell neki és türelem. Kívánom magunknak is és nektek is, hogy ennyi bajunk legyen mindig! :-)))
2009. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mindenképp próbálgasd, a tej már nem elég ilyenkor. Változatosabb kaják is kellenek.
2009. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Na megjelent a sok szoptatób*zi! Szerintem apukának is adjatok.
2009. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

22:03-as!!!

Te normális vagy????????

2009. júl. 27. 22:17
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
És az normális aki 8 hónapos gyereknél arra biztat h nyugodtan szoptass nem kell neki más táplálék???????
2009. júl. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Senki nem bíztatja, de ERÖLTETNI nem szabad! Ha nem fogadja el, az nem baj, majd idővel enni fog! Nincs lemaradva semmiről sem! Nem hülye a gyerek, ha éhes, majd enni fog. Minden nap egy kicsivel többet!

De hogy te milyen közönséges ember vagy, az már nem semmi! Ha van gyereked, büszke lehet rád!!

2009. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
22:18 Van neked gyermeked? Ismered az anytej élettani hatásait? Tudod, hogy működik az anya szervezete? Tudtad, hogy az anyatej gyakorlatilag a gyermek egyéves koráig kielégíti annak tápanyag és vitamin igényét? Sőt ezt kapd ki: a folyadék igényét is. Tápszer mellé fontos az egyéb táplálék , mert azt nem tudják úgy összerakni, hogy elégséges legyen minden szempontból. Egyébként elég a babát csak kóstoltatni, hogy szokja az erősebb más jellegű ízeket. Három-négy napig ugyanazt az ételt, egy két kiskanállal, hogy megszokja és kiderüljön nem-e allergiás rá. Hidd el, biztos forrásból tudom. Inkább próbálj tanulni, mint másokat, hasra ütve hiedelmek miatt, régi beidegződések miatt bírálni. Kedves kismama! Nagyon sok ilyen ember van, aki nem érti, miként működik a szervezet,. Ezért bírálják azon kitartó anyukákat akik mernek és akarnak szoptatni addig és annyit amennyit a kicsiny vagy már nagyobb babájuk igényel. Kitartás anyukák!
2009. júl. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!