Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megúsztuk, hogy leessen...

Megúsztuk, hogy leessen valahonnan?

Figyelt kérdés

Pár kérdéssel előrrébb olvastam, hogy leesett a baba az ágyról. Minden baba leesik valahonnan amíg nem tud járni? Eddig mi ezt megúsztuk, most próbálkozik a felállással, mindig a fenekére huppan.

Ha leesik az ágyról, pelenkázóról stb. akkor az kinek a hibája? Nem akarok senkit megbántani. Komolyan.... csak érdekel. Lehet buta kérdés, de ne hurrogjatok le.

Köszönöm.


2009. júl. 27. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


A szülő hibája, szerintem az ő felelőtlensége, én mióta forog-mászik, sose hagyom egyedül sem az ágyon, sem a pelenkázón, lekopogom eddig mi is megúsztuk, hogy leessen.


Szerintem nem szabadna törvényszerűnek lennie, hogy minden gyerek leesik valahonnan.

Csak oda kell rá figyelni.


Nekem a védőnő már újszülött korában is azt mondta, hogy soha egy percre se hagyjam a pelenkázón, ágyon egyedül, nem is hagyom soha. A pelenkázón minden kézreesik, tehát nem kell elrohangálnom, ha meg mégis, viszem magammal.


Most, hogy már áll, és lépeget óhatatlan,hogy lehuppan (a földön!), de ez már más kategória, ezt nem lehet kivédeni.


10 hós kislány anyukája

2009. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én babóm még csak 3 hónapos még nem igazán tud jobbra balra mozogni meg ilyenek, és még nem is esett le. Nagyon ügyelek erre, de persze tényleg bármi megtörténhet. Ezért van a járóka, ha ki kell szaladnom a szobából inkább ott sírjon pár percig, minthogy otthagyva az ágyon vagy bárhol leessen. Én nem ítélem el az anyukát! Mert velem is megtörténhet! Emlékszem mikor ovis voltam azzal szórakoztam hogy a kezem a forró rezsóra tettem. Anyu nem tehetett róla, nem is tudta hogy a konyhában vagyok, azt hitte békésen játszom a szobában, mert előtte fél perccel még ott voltam.
2009. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Hát nyilván nem a baba hibája, de szerintem nem kiáltható ki a szülő vétkesnek (mondjuk a pelenkázó asztalon nem hagynám magára), de az ágyról szerintem egy pillanat alatt "lemászik", ha csak nem nézel rá.


Kívánom, hogy maradjon is így, hogy nem esett le sehonnan. Még a mi gyermekünk sem, de nem lesz rossz szülő attól senki..


Szerintem

2009. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én írtam ki a kérdést.

Nem érzem magam vétkesnek, hogy lefordúlt.Ugyanis egy pillanat alatt az ágy közepétől (nagy francia ágy ) a szélén volt és már fordult is le.Hozzá kell tennem hogy még nem mászik csak forog, azt se csinálta még ilyen összefüggően.És nem hagytam magára, csak fél percre nem figyeltem rá.Szerintem hazudik aki azt mondja, hogy minden percben rajta tartja a szemét!

Örülök hogy ti megusztátok a legurulást!

2009. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem pici korában megúszta a leesést, de ebben a szerencsének is szerepe volt. Aztán úgy 1-1,5 éves kora körül elkezdett birkozni, ugrálni az ágyon. Na, innentől kezdve voltak esések. Volt, olyan, hogy láttam, hogy már csak pár mm választja el az ágy szélétől, de tudtam, hogy úgysem érdék oda időben. Így csak rákiáltottam és reménykedtem, hogy nem a fotel sarkát találja el a fejével. Van ilyen sajnos. persze, azért igyekezni kell megelőzni. Hempergős korában soha nem hagytam őrizetlenül. Ha pl. csengettek, akkor vagy vittem magammal, vagy beraktam a járókába, akárhogy ordított.
2009. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tényleg nem akartam senkit megbántani, velem is előfordulhat még. Én biztos szívrohamot kapnék, ha leesne, rossz még belegondolni is. Nagyon rossz érzés lenne.

Nekünk is a franciaágyon van, még! És néha elmászik onnan ahova leteszem.

Minden jót mindenkinek!

2009. júl. 27. 12:22
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Na, majd meglátod! szerintem is mindenkivel előfordulhat, attól még nem felelőtlen szülő senki. De szerencsére ritkán van nagyobb baj, nem törnek olyan könnyen. Az ágy megesik, a pelenkázó már durva. Ott tényleg nem szabad egyedül hagyni.
2009. júl. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Egy éves a gyerekem, és nem akkor esett le, mikor elkezdett forogni, kúszni, mászni, hanem most.

Hálistennek kihúzhatós ágyunk van, és kb 15 cm-ről esett le, persze a fejére.:(

Mindig annyira figyeltem, h nehogy baj legyen, és tessék.

Mikor már azt hiszed, h megúsztad, akkor lesz a baj.

Zárójelben, már le tud mászni, az első között volt, amit megtanítottam neki.

Láttam, h le fog esni, utánakaptam, és pont ezzel a mozdulattal löktem le. Hálistennek semmi baja nem lett.

2009. júl. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én látatlanban nem varrnám a szülő nyakába! Mégpedig azért nem, mert sokkal-sokkal gyorsabbak a gyerkőcök mint mi! Hallottam már olyanról, hogy ott ült a gyerek mellett, de amire kapcsolt, a gyerek már le is esett. Velem ilyen szerencsére eddig nem fordult elő (remélem nem is fog), de olyan volt már, hogy alig értem el, mert egy pillanat törtrésze alatt már az ágy szélén volt a gyerek. Természetesen, ha a szülő otthagyja egy pillanatra is a gyereket, akkor az ő felelőssége. 14 hós kislány anyukája.
2009. júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kizárólag a szülő hibája! Az enyém eddig háromszor esett le innen-onnan, baja nem lett, szerencsére. De hát ki a hibás, ha nem én???
2009. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!