Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használtatok már "SUPI"...

Használtatok már "SUPI" cipőt? Lehet rá valahonnan támogatást kérni? Mert elég drágák.

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 13:50
 1/10 A kérdező kommentje:
supinációs
2011. szept. 8. 13:54
 2/10 anonim ***** válasza:

Én támogatásról nem tudok, a lányomnak vettünk, ortopéd doki javasolta.

Szandit vettünk neki nyárra, egész nyáron azt hordta, javulást nem látok.

nagyon befelé dőlt a lába. és szerintem x lábú is, bár azt mondta a doki, hogy ennyi idősen még nem baj, de ezzel lehet megelőzni a bajt.

2011. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy támogatnának bárkit abban, hogy valamilyen cipőt vegyél a babádnak.

és ez még nem is az a hű de drága cipő, hol van ez a siesta cipőktől ami több mint dupla annyi? de ha csak az elfantenre gondolok is, az is 5-6000-rel drágább.

2011. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia!

A Salus jobb és receptre lehet iratni, úgy -10 ezer. A saját lábára készül.

2011. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy csak indokolt esetben írnak fel receptre cipőt,de azt a gyerkőc lábára készítik.Sajnos a befelé dőlő boka nem indokolt eset,mert a legtöbb gyerkőcnek olyan a lába.Én inkább a Salust javaslom a supinált cipők közül,nekünk az vált be a legjobban(legalábbis a tartóságát illetve).
2011. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk van Salus is, Supi is, elvben mindkettő jó. A Supinak minta magasabb lenne a kérge, viszont a Salusok kinézetre nekem jobban tetszenek, főleg nagyobb méretben. Árban közel azonosak, és ha agyereknek nincs nagyobb ortopédiai rendellenessége (vagyis nem saját lábra kell készíteni a cipőt), akkor nem írják fel receptre.
2011. szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, nemrég találkoztam Maus márkájú szupinációs cipővel, jól nézett ki, és kb 2000-el olcsóbb volt, mint a Salus.

Kint az Üllői úton van egy cipő diszkont (sajnos pontos címet nem tudok, Az Ecseri úti templom környékén egy benzinkút mögött), ott láttam. Sajnos a mi méretünkben nem kaptunk.

2011. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,neki is befelédőlős bokája van,meg szinte mindenbe megbotlik,sokat esik,olyan kis csámpás.A neurológus írta rá a lapjára,hogy supi cipő javasolt,bővebbet nem mondott,ezért érdeklődtem.
2011. szept. 8. 16:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Nemrég eléggé kiműveltem magam a témában, de sajnos mindenki össze-vissza beszél.

Az egyik ismerősöm állítólag a Dombóvári úton csináltatott receptre (Salus) szandált kb. 3000 Ft-ért.

A mi gyerekorvosunk is azt mondta, hogy évi 1 cipőt szakorvosi javaslat alapján lehet receptre készíttetni.

Na ezeket megemlítettem a kerületi ortopédián és a Karolina úti Ortopédiai Intézetben is, de mindkét helyen azt mondták, hogy kb. 18.000 Ft-ért készítenek receptre cipőt!

Na, akkor most vajon mi van??? Nem hinném, hogy hazudott volna az ismerősöm!

Amúgy egy Salus szandál kb. 7-8000 Ft körül van, a cipőket nem tudom, de a neten meg lehet nézni. A Szupi márkájú kicsit olcsóbb, de állítólag nem olyan jó. A Szupi+ hasonló, mint a Salus, árban is.

Nekem ezekkel az volt a bajom, hogy mind olyan gyógycipő kinézetű és mivel a lassan 5 éves nagyfiam sosem hordott ilyeneket, így ő is idegenkedett tőlük.

Végül a Nagy Lajos király útján lévő Tökmag cipőboltban vettünk Szamos márkájú szandált, ami teljesen normál kinézetű, egyáltalán nem látszik, hogy szupinált, mert rejtve van. Igaz, ez 9000 Ft volt, de legalább gond nélkül felvette a kisfiam.

2011. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, rosszul írtam: Szupy van és Szupi+, legalábbis amiket én ismerek.
2011. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!