Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakocsis anyukák ( mármint...

Babakocsis anyukák ( mármint akik kizárólag kocsiban hordjátok a babátokat - kenguru + hordozókendő kizárva ), gyakran érzitek úgy, hogy szabályosan kisebbségben vagyunk és kinéznek valahonnan?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tény, hogy nagy divat a hordozás, de nem érzem magam rosszul attól, mert én babakocsiban hordom a kisfiam. A legjobb barátnőm is hordozó-fan, de ezen sosem vitatkoztunk. Elfogadom, hogy ő ezt szereti, ő is tudja, hogy én nem szeretném. Én 100% biztos vagyok abban, hogy ez mind nekem, mind a gyerekemnek így jó.
2011. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tény, hogy nagy divat a hordozás, de nem nekem találták ki az biztos!!!! Akinek jó és a babája is szereti hajrá!

Én maradok a babakocsinál!!!!

2011. ápr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kisebbségben?

Én egy időben hordoztam (nem bírta a babám a babakocsit), és most is szoktam, ha tömegközlekedünk, és én vagyok az egyetlen ilyen az ismerettségi körömben. Akár vonattal, akár busszal utazunk, ha van még rajtunk kívül anyuka pici babával, az az esetek 90 százalékában kocsiban van. Számomra csak annyi a furcsa ebben, hogy szerintem sokkal praktikusabb a hordozó, főleg, ha pl. mozgólépcsőzni is kell, de a babának egyik megoldás sem rosszabb a másiknál, úgyhogy kinek mi jön be. Itt, a lakótelepen is nagyon-nagyon ritkán látok hordozott babát. (Igaz, mint mondtam, itthon mi is babakocsizunk.)

Abban igazad van, hogy vannak olyan hordozós fórumok, amelyek a kívülállóknak tényleg kicsit agresszív hangvételűnek tűnhetnek, de ők csak egy nagyon minimális kisebbséget alkotnak, azért is tartanak ennyire össze.

2011. ápr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A a hordozás praktikumáról nem tudok, nem is akarok vitatkozni, mert egy lépcsőn, vagy szűk helyen sokkal egyszerűbb a hordozó, de mozgólépcsőn akár a behemót nagy Bergonnal, akár a kis sportbabakocsival csontnélkül tudok közlekedni.

Első voltam.

2011. ápr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.

Én nem, idegesít, hogy egyensúlyozni kell a kerekével. :)

De ne offoljuk szét.

2011. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én még sosem éreztem, hogy kisebbségben lennének a babakocsisok. Így elgondolkozva én ritkán látok hordozókendős vagy épp kengurus anyukát. Szóval sosem éreztem még, hogy bárhonnan is kinéznének. :-)
2011. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én sem vettem észre ilyesmit... :) Pláne, hogy én sokszor használok babakocsit, viszont van kendőm is így hordozni is szoktam a kis mazsolámat :)

üdv.

2011. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem érzem hogy kinéznek ha pedig igen akkor már bocsánat de teszek rá. Én 60 kg vagyok 160 cm a lányom 9 kiló egyszerűen nem bírom kendőben cipelni,pedig én is szeretném jó lenne.
2011. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

En sem erzem, hogy kineznek. De, ha igy is lenne, nem erdekel. A hordozo csak a kocsiban van, de ott is utalja a babam, neki kenyelmetlen. A mozest szereti, jokat alszik benne.

A kengururol meg annyit, hogy rossz a baba gerincenek, ez teny. Ugyhogy azert ne nezzenek ki, hogy jot akarok a babamnak. De megha ji is lenne, nekem nem jon be.

2011. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én babakocsizok is és hordozok is (meitai). Inkább a meitait nézik meg az emberek. Babakocsival soha nem éreztem hátrányt. Többen segítenek, fogják az ajtót, meg ilyesmi, persze vannak bunkók is, de ritkán.

Meitai-ról viszont sokan úgy vélik, hogy kényelmetlen a babának, túl nagy a terpesze, nem kap levegőt, stb stb, kapok érte rendesen.... Pedig ha olyan marha rossz lenne a gyerekemnek, valószínű ordítana. Ehhez képest imádja, imád benne nézelődni és aludni is.

2011. ápr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!