Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeptember végére várom első...

Szeptember végére várom első babámat. Az alap ruhák (bodyk, rugik) már megvannak, de kimondottan az őszi-téli ruhákat még nem vettem meg. Tudnátok segíteni, hogy mire lesz szükségem és hányas méretben? (pl pulcsi, bundazsák stb)

Figyelt kérdés

#ruha #őszi-téli
2012. aug. 31. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
én vennék egy átmeneti rugit, ami jó lesz ősszel, és vennék egy hordozóba köthető bundazsákot.
2012. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kardigánok, ami uipzáros vagy gombos, könyebb ráadni mint a pulcsit, jártam már úgy, nem ment át a gyerek feje a pulcsin:)))

Vastag szőrmók szerű rugi őszre. Télre bundazsák, vagyis overál ami fent olyan mint a kabát, lent pedig mint a hálózsák.

Hálózsák.

Kis csizma, vagyis kötött cipőcske.

2012. aug. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amik kellenek: hosszú ujjú body, rugdalózó, kis zokni, néhány pulóver, kiskabát, kesztyű, sapkák, bundazsák. A méret pedig az, amit nem lehet megmondani, hiszen nem lehet tudni, hány cm-rel születik a babád, és vajon milyen ütemben nő, hogy ne kelljen decemberben új bundazsákot venni. Leírom az én esetemet.

Októberre várom a babámat (második gyerkőc), és én most nem vásárolok be előre nagyon. Az elsőnél minden megvolt időben, 62-es méretből vásároltunk többet, mert mindenki azt ajánlotta, hiszen hamar kinövi. Hát, a kisfiam 51 cm-rel született áprilisban, és egy nagy adag ruhát nem használt, hiszen mire belenőtt, nyár lett, majd ősz. (a 62-es méret szeptemberben volt rá jó)

Most elhatároztam, hogy csak akkor vásárolunk, ha már megszületett, és tudjuk a méretet. Míg én a kórházban leszek a férjem és anyukám megveszi, kimossák, kivasalják még aznap, mire hazaérünk minden kész lesz. Természetesen a nagyobb dolgok megvannak, de a ruha az, ami gyorsan beszerezhető, hamar megoldható. És így sem vásárolunk be nagyon, ha kell, veszünk még.

2012. aug. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én novemberre 12-re várom első babámat. Amit én vettem: 56-62-es méretű rövid-és hosszú ujjú bodyk, pamut és vastag, plüss rugdalózók, egy meleg hálózsák aludni, két overál. Egy 56-osat vettem, wellsoft anyagú, egy 62-eset pedig kaptunk. Ezen kívül sapkák, vastag és vékonyabb, ill van vagy 4 db vékonyabb és vastagabb, 56-os és 62-es, cipzáros pulcsi.


29+3 hkm

2012. aug. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, én biztosan nem venném még meg a téli holmikat. Nem lehet tudni, hogy a babád milyen gyorsan nő. Lehet, hogy kinövi a ruhákat, mire olyan idő lesz, hogy egyáltalán ráadhatnád. Én is szeptember végén szültem, és az átlagnál sokkal gyorsabban nőtt a fiam, és persze október végéig meleg volt. Kb. a felét-negyedét használtam azoknak a ruháknak, amik a szekrényében voltak (szerencsére a nagy részét kaptuk, nem vettem). Általában a body és a patentos (nem belebújós) rugi "fogyott el" először.

Én 1 db 56-os és 2 db 62-es melegítőt vennék (alsó és felső), néhány cérnasapit és egy melegebb téli sapkát, 1-2 vékony kesztyűt és 1 vastagabbat. A többivel (overál, kabát, bundazsák) még várnék. Vegyél inkább egy vékonyabb és egy vastagabb hálózsákot. Az otthonra és sétához is jó lehet.

2012. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!

szerintem majd akkor meglatod, mi valik be.

ami biztos kell

-hosszu rugik, bodyk

-pluss rugi

-overall, en 68ast vennek, az eleinte nagy lesz valoszinuleg, de olyan gyorsan nonek

-max 2 pulcsi

-nehany zokni


en altalaban hasonloan oltoztettem nyar kivetelevel minden evszakban, csak a takaro vastagsaga valtozott -setanak is, lakasban is.


boldog babavarast!

2012. szept. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nézelődj, hogy milyen ruhák tetszenek de ne vedd meg őket. Ha meglesz a baba és tudjátok már mekkora, látod milyen az idő, akkor a férjed, amíg a kórházban vagy megveszi azt ami hiányzik (pl overál ha nagyon hideg lenne).

Aztán pedig majd folyamatosan megvásároljátok, ami kell.

Az én fiam pl soha nem tűrte el a hálózsákom, a kislányom pedig imádta. A fiamra jók voltak az 56-os ruhák amikor született, de az előttem író írta hogy rájuk nagyon nagy volt még, míg a kislányomra majdnem kicsi volt már amikor született (61 cm-rel született).

68-as overállt meg ne vegyél előre, mert az overállba beleesik a babád ha túl nagy rá és annak nincs értelme.

Szóval egy szó, mint száz, előre ne vásárolj őszi-téli ruhákat, mert a méret nagyon bizonytalan.

Kitartás és sok boldogságot!

2012. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!