Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék véleményeket kérni,...

Juci79 kérdése:

Szeretnék véleményeket kérni, hogy mi az ami semmiképp ne hiányozzon a babakelengyéből, természetesen az alap dolgokon kívül. Szeretnék babaőrt, de csak most szembesültem vele, milyen sokféle van. Van valakinek tapasztalata ezekkel?

Figyelt kérdés
2012. máj. 19. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a kókuszpólya jött be nagyon,már a kórházban abban aludt velem a lányom,abban fogták meg a látogatók,és mi is sokszor.Nagyon jó,ha már kinőtte,szét lehet bontani,és kis játszőszönyegnak sokáig használható.Illetve mig pici volt,az elfordulásgátló is nagyon hasznos volt.
2012. máj. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Nekem volt de aztán nem használtam, a legjobb babaőrt anyukának hívják. Ott ülsz úgyis mellette, felesleges pénzkidobás volt nálunk.
2012. máj. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékba kaptunk egy ilyen kis zenélő izét a kiságy fölé, meg kell húzni egy madzagot és zenél, na az nagyon bevált altatásnál! Nem is tudom mihez kezdtem volna nélküle.
2012. máj. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Babaőr: Philips Avent, scd 520 (vagy társai), Nagyon jók, bekapcsolód, és már megy is (első babánál egy no name volt, állandóan hangolni kellett, és még így is a tűzoltóságot fogta be. Olvass utána a dect technológiásoknak.


légzés figyelő: nem tudom ez alap-e vagy sem, de mindenképp jó!

Természetesen mindezt megveheted használtan is, és akkor 10000-ket spórolhatsz.


Amit mi csak későn vettünk, de imádom: pelenkakuka (angelcare) Nem muszáj utántöltővel használni, csak egyszer kell azt venni, utána sima zsákot is bele lehet tenni....


sterilizáló: persze, ki lehet főzögetni a cuccokat, de egy mikrós sterilizálónál nincs jobb, csak bepakolod a cuccokat, be a mikróba, aztán mikor van időd, kiveszed. Míg főzögetésnél ott kell állni.


Az a baj, nem tudom, hogy mit vettünk, ami esetleg nem alap.


A fülmérős lázmérőkkel mindig megszívtuk sajnos.... Egyik drágább volt, mint a másik, de nem mértek pontosan.

2012. máj. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
Bár én már a kórházba készültem cumikával, férjemnek kellett lélekszakadva rohannia cumiláncért, és cumitartó dobozért a boltba, életed következő évei ugyanis a cumiról szólnak. Meglétén, vagy meg nem létén életek múlnak, legalábbis nálunk. :-)
2012. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk angelcare légzésfigyelőnk van, amit lehet elemmel működtetni is és bébiőrként is használni külön, s volt hozzá pelenkatároló, amiről már előttem írt valaki. Nekünk ez nagyon bevált!

Pumpás orrszívó kuka, semmit nem ér, de orrszívó porszívó az igen!

Lázmérő: digitális hagyományost vettünk neki külön (popsis mérés - az vált be).

Nekünk a kiságyas zenélő forgó nem vált be, viszont kaptunk egy olyat (Chicco), ami csillagokat vetít a falra, s közben a színét változtatja és komolyzenét játszik - az frankó, imádja nézegetni és bealszik:)

Sterilizáló tényleg jó, ahogy előttem írták.

Hirtelen ennyi. Majd még írok, ha eszembe jut valami.

2012. máj. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
OFF, és bocsi de nekem pont a sima orrszívó jött be, és nem a porszívós. Leírná valaki, hogy miért a másik? Amúgy a porszívós se drága, nem tízezrek, de én viszem magammal ezt a kis műanyagot, szépen kitisztítja a kis orrocskáját, szükség esetén megint, látom, hogy könnyebb neki, és valahol azt hallottam, hogy mélyebbről káros kiszívni, tönkreteszi a nyálkahártyákat, még akkor is ha átmenetileg megkönnyebbül a picur, szóval magából az orrból a másik tudja könnyen, gyorsan kiszedni a cuccot.
2012. máj. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

miért ülne mellette? babaőr,légzésfigyelő,elfordulásgátló. ezek a leghasznosabbak. aztán kókuszmatrac,hálózsák,kis lámpa,éjjeli fény-nálunk sólámpa van,az tisztitja a levegőt.

mikrós sterilizáló-elég egy alap nem kell semmi extra. digitális lázmérő. babaőrből se kell semmi különleges, mi egy olcsó fajtát vettünk -reer- és már a 3.gyereket szolgálja ki.


jó bababkocsi-ami a te életstilusodnak leginkább megfelelő,fontos h kipróbáld,semmiképp se vegyél látatlanba. nekem pl a multik nem jöttek be mert nagyok,nehezek,ami meg nem az megfizethetetlen.


hordozót is úgy válassz h mennyit vagytok úton. vannak olyan fajták-bár azok 15 felett vannak-amik úgy vannak kialakítva h órákig is lehet benne a pici,nem terheli a gerincét. ha nem nagyon kocsiztok 1 óránál többet vele egyhuzomban elég egy egyszerű olcsó fajta


espumisan emulziót vegyél mindenképp, hami előtt egy adag,és nem lesz gond a hasikájával

2012. máj. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik hozzászólónak mondanám, hogy a légzésfigyelő nagyon is hasznos dolog. Nem nem fogsz ott ülni minden percben a baba mellet, mert te is pihenni fogsz, hulla fáradt leszel és nem tudsz majd minden pillanatban mellette lenni. Nekünk is Angel Care van, nagyon jó csak arra figyelj, hogy a kiságy rácsa és a légzésfigyelő érzékelőlapjai közé tegyél valami keményet (pl. vékony farostlemez, vagy kemény kartonlap), mert ha nem érintkezik rendesen a matraccal, akkor tévesen is riaszt, mert a kiságy kereszttartó rácsai nem egyenletesek sajnos. Cumi pedig nem feltétlenül kell, ha nem szoktatod rá sokkal könnyebb lesz később, mert nem kell leszoktatnod róla, ezzel nem azt mondom, hogy ne legyen cumija, csak azt, hogy az már tényleg csak a végső megoldás legyen és ne állandó megoldás. Én vettem egy csomó olyan dolgot, ami nekünk felesleges volt, de ez is szubjektív, mert pl. nekünk nem volt hasznos a zenélő forgó a kiságy fölé, míg valakinek aki előttem válaszolt az fontos volt :) Vettem pl. baldachinfüggöny, de csak kevés ideig használtuk, amíg szúnyogidőszak volt. Nálunk pl. a kókuszpólyának sem volt haszna. Mérleget hál' Istennek kölcsön kaptuk, felesleges is lett volna megvenni. A következő gyereknél kölcsön sem fogok kérni, mert felesleges méregetni, hogy mennyit eszik, ettől csak idegeskedik az ember és kényszeresen számolja az etetéseket. Ez az én véleményem.
2012. máj. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kerria ***** válasza:
100%

nekünk egybe van a bébiőr a légzésfigyelővel, ez azért nagyon hasznos, mert az én babám 2 hetes korától 2,5 hónapos koráig csak hason volt hajlandó aludni, ami meg a bölcsőhalál egyik veszélye.


Nekünk a pólya nem kellett (decemberi baba), de nem bírta a bezártságot, és csak sírt benne, így mi sima puha takaróval béleltük körbe.


ágyrácsvédő, nem tudom alap dolognak számít-e, nekem nagyon hasznos volt, a mai napig a rácshoz bújva alszik el, és éjjel hallom, ahogy többször koccan a feje. Így ez nagyon hasznos volt.


Kislányom nagyon hasfájós volt,és emiatt éjjel sokszor kellett ölbe ringatni. Vettünk neki ringatós pihenőszéket, és elvileg megnyugtatta kicsit. Soha nem gondoltam, hogy ennyire hasznos lesz. Sokallottam az árát, de már többszörösen megérte.


Mellszívó: nekem az elektromos vált be. Hasznosnak vélem, nem kell belőle új, ha használtan tudsz szerezni az is megfelel a célnak. A kézit én nem tudtam használni.

2012. máj. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!