Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallott valaki arról, hogy az...

Hallott valaki arról, hogy az is baj ha egy babának túl gyors a mozgásfejlődése? Miért?

Figyelt kérdés
6 hós babám ül, mászik, mindenhol felhúzza magát állásba. Ja és elég sírós babáról van szó. Aggódnom kellene?
2012. aug. 31. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
En itt a problemas gyerekek kategoriaba olvastam egyszer, hogy a tul gyors mozgasfeljodes utalhat arra, hogy kesobb hiperaktiv lesz. Tehat anyukak vallaszoltak a kerdesre akiknek hiperaktiv a kisgyerekuk es allitolag ez volt a legelso jel. Hozzataeszem nem konyvben olvastam hanem itt a gyakorikerdeseken, theat fogalmam sincs, hogy igaz-e vagy sem, tehat senkit nem akarok megijeszteni. A kivetel mindig erositi a szabalyt es tenleg itt hallottam errol eloszor.
2012. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Csak akkor baj, ha túl kevés ideig vagy egyáltalán nem csinál dolgokat pl a mászás. Mert attól, hogy már tud mászni még nem ugyanannyira erős a háta mint annak a babának aki pl 2 hónapig mászik. De persze nem tudsz vele mit csinálni ha egyszer fel akar állni csak annyit, hogy még egy darabig ösztönzöd a földön maradásra pl úgy, hogy minden számára érdekes dolgot leraksz a földre, vehetsz neki hengert amin belül keresztül tud mászni stb és ne ösztönözd még a felállásra tehát ne segítsd. De ha nagyon akarja akkor akár a fejed tetejére is állhatsz ő úgyis állni fog. :)Ha 1 hónappal idősebb lenne akkor már nem lenne semmi teendőd.
2012. aug. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Dehogy kell aggódnod. Attól még, hogy felállt a babád nem fog egyből önállóan járni, szaladni. Én lányom is 6 hósan felállt, de attól még a mászás is ugyanúgy megmaradt mellette sokáig. Nem fog lemaradni semmiről.
2012. aug. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
6 hónaposan felálltam, a mászás kimaradt, illetve jóval későbbre tolódott (kb egy hetet másztam). Jelentem felnőttem, nem lettem hiperaktív, 32 évesen könyvelő vagyok. :) Persze ez csak az én esetem. Szerencsére akkor még anyukámék nem aggódtak ennyi minden miatt, igaz internet sem volt.
2012. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Baj vagy nem baj, megakadályozni úgysem tudod.

Az sem jó, ha egy kamasz hirtelen nő 10-15 centit, mert megterheli az ízületeket stb de ezzel sincs mit csinálni.

Ha nagyobb lesz, majd járasd úszni, az jót tesz.

Viheted továbbá ortopéd orvoshoz, hátha ajánl valami tornát.


Fel fog szépen cseperedni. Sok boldogságot!

2012. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pont tegnap olvastam itt


[link]


ennél is van ilyen hogy a mozgásfejlődés felgyorsulása.

De amúgy nekem a fiammal kell járni erre a tsmt tornára holott a mozgása teljesen időnek megfelelő volt (6 hónaposan forgott, kúszott, 8 hónaposan mászott, egyedül ült, 9 hónaposan állt fel, 13 hónaposan indult el szóval tankönyv szerinti) a lányom pedig aki mint te is írod 6 hósan már mászott, ült és felállt, 10 hónaposan stabilan elindult, neki pedig semmi baja az égvilágon...

Úgyhogy ez csak egy pici tényező sok más között szerintem. Így önmagában nem jelez semmi rosszat előre.

2012. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sumergo ***** válasza:
28%
A bátyám anno sérvet kapott, mert állandóan erőltette magát, meg kellett műteni 4 hónaposan emiatt. Aztán folytatta ugyanúgy! :-) 9 hónaposan járt, amúgy semmi baja. :-)
2012. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sumergo ***** válasza:
39%
Most miért lettem lepontozva? Nem azt írtam, hogy minden gyerek sérvet kaphat, de ő így járt, és kifejezetten az erőltetés miatt, ez rajta is van a papírjain. Hát köszi, már a tapasztalatokat sem lehet leírni, ha nem tetszik a válaszom, akkor írj egy választ, de ne lepontozz ismeretek nélkül. Cseszd meg!!!
2012. szept. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam, Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 5. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!