Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Futóbiciklit szeretnék venni...

Futóbiciklit szeretnék venni a 2 éves 3 hónapos kisfiamnak, de férjem fél, hogy kitöri vele a fogát. Nem tudom hol hallott ilyenről, de gondoltam megkérdezem futóbiciklivel rendelkező szülőktől, hogy fenn áll-e ennek a lehetősége?!

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy pótkerekes biciklivel is el lehet úgy esni, hogy ilyen balesetek történjenek a gyerekkel. Most motorral közlekedik, de az már kicsit kicsi neki. Pótkerekes bicaja van, le is ér a lába, de nem érti, hogy kéne tekernie. Szerintem még súlyra is nehéz neki. Férjem rollert szeretne venni, de szerintem azzal tuti esne akkorákat, hogy csak na. Ráadásul az még bonyolultabb számára. Azért az sokkal összetettebb, egyik láb a rolleren, másikkal lökni magát, közben egyensúlyozni.....
2012. márc. 21. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
A rollerrel ezerszer hamarabb összetöri magát. Ha szereti a motort, akkor a futóbringa szuper lesz!!
2012. márc. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálgassátok a kisbiciklit (amin a pótkerekek vannak). Nálunk is az van, hogy a mocit kinőtte, de a 12-es bici még nagy. Futóbiciklin mi is gondolkodtunk, de láttam vele menni egy kislányt, úgy elindult vele, hogy az anyja alig bírt utána szaladni, és többször beingott a gyorsaságtól,nem tudott megállni, végül egy marha nagyott esett, szép kis arcát végighúzta a betonon. Ezután lemondunk a futóbicikliről, sőt van olyan futóbicikli amin még fék sincs.

Mamától kaptunk minap egy másik motort (azt hiszem tesco-ba vette), ami sokkal nagyobb, magasabb az ülése mint a réginek. Szerintem nézzetek szét a környéken hátha lehet kapni nagyobatt mint ami most van neki.


Tekerős trakeszunk is van, most kezdte el megtanulni hogy kell tekerni, jó sokat "szenvedtünk" vele, de jóval lassúbb mint egy motor (hála).


Üdv:

2 éves 4 hónapos kispasi anyukája

2012. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ügyes mozgású és törpmotorozni szerető gyerekeknek ebben a korban (2-3 év) én csak ajánlani tudom a futóbringát. A mozgás uaz mint a motorral, csak megtanul egyensúlyozni. Sima biciklit tekerni és emellett egyensúlyozni sok még egy ekkorka gyereknek. A roller sem rossz, de az teljesen más mozgás. Ami pedig a féket illeti: kézikaros féket semmi esetre sem vennék, mert még nem tudják okosan szabályozni, és voltak ebből nagy esések, a lábfék egy fokkal jobb, de simán tudnak talppal fékezni. Azt azért el kell ismernek, nagyobbat lehet vele esni, mint egy törpmotorral, én ezért is adok bukósisakot a gyerekemre. Fél éve teper, de még egy zúzódása sincs, pedig esett már el vele.

Ami pedig a fogkitörést illeti, lehet a gyerek is ügyetlen és/vagy szerencsétlen a helyzet, de ez bárhol, bármikor, még a játszón is megeshet; illetve minőséget kell választani, mert pl a prak**keres olcsó bringák katasztrofális minőségűek, és fa futóbringát is árultak már a va**rán letört kormánnyal.

2012. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!