Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babátok miket...

2 hónapos babátok miket csinál napközben? Mit "játszik", mennyit alszik, mennyit sír?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb. 6-7-szer eszik, tápszert kap, úgy 120-130 ml körül eszik. Reggel 8-9 körül ha felébred, beszélget magában, nézeget, a zenélő körforgót figyeli, meg van egy plüss báránykája, nyuszija azokkal beszélget, aztán alszik 1 órát, délután kicsit többet 1-2 órát, majd este sétálunk és 8 körül fürcsi, aztán eddig éjjel is kelt, 2-3 körül majd 6-7 körül, de tegnap már csak fél 6-kor ébredt először! Remélem így marad. :) Mostanában nem sír már sokat, mert tápszert váltottunk hasfájós volt, most Milumil Komfort 1-et kap, ez segített, meg kap Infacolt is és egy üveg BIOgaia-t is kapott. Akkor sír, ha éhes már vagy álmos, nyűgös. Amúgy vannak napok mikor alig alszik napközben 1-2 órát összesen, majd van hogy bepótolja másnap sokat alszik.

Te babádnál hogy alakul kedves kérdező?

2012. aug. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában eszik, sokat alszik, 2-4 órát egyhuzamban,este akár 6 órát is alszik (5-11-ig) Közben ha fenn van, akkor nézelődik, "beszélget", hozzám meg a kiságya fölötti forgón lévő macikhoz, vagy ha hason fekszik, mozgatja és nézegeti a kezét. Mi sokat megyünk, így sokat találkozik másokkal (barátok, nagymama stb.), akik sokat beszélnek hozzá, így rájuk figyel, nekik "beszél" sokat. De általában egyedül is elvan (persze ha a közelben vagyok) hanyatt fekve a kanapén vagy a kiságyban, vagy hason a kiságyban vagy a babakocsiba, vagy a babahordozóban.
2012. szept. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A mi babánk 7 hetes és mostanában egyre kevesebbet alszik napközben. Van, hogy egy órát egész nap és persze estére már nagyon fáradt és ezért nyűgös. Nézelődni nagyon szeret, mivel hasfájós volt nagyon ezért többnyire kézben volt, így mi még csak most tanuljuk, hogy egyedül is el legyen. De már látok reményt rá, hogy egyszer sikerül. :)

Beszélgetni most a napokban kezdett el, de még csak keveset. A kezeit nézegeti és régcsálja. A mai napunk egészen jól alakult 3 órát aludt, így el tudtam végezni itthon amit kellett. Nálunk akkor van sírás, ha éhes, ha fáj a pocak, vagy ha már nagyon fáradt.

Nektek hogyan sikerül elaltatnotok?

Nálunk a babakocsizás bevált, de arra nincs mindig lehetőség. :(

Éjszaka szerencsére jókat alszik 6-7-8 órát egyhuzamban. Ja mi anyatejesek vagyunk.

2012. szept. 3. 16:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, az babám is 7 hetes, anyatejes. Ő hol keveset, hol többet alszik napközben, az éjszakákkal szerencsére nincs probléma, hajnalban egyszer kel, de az kibírható. Egyre többet mosolyog. Sajnos a hasfájás is többször előjön nála mostanság. Állandóan enne és eszik is, még 2 órát sem bír ki és ha nem adok neki etetés után 5 percre rá megint cicit akkor hiszti van. Nálad az evések hogyan alakulnak kedves kérdező? Én már nem tudom, hogy mit csináljak, ha a párom fogja akkor is fordul a cicije felé, de ha állandóan etetem akkor biztos fájni fog a pocija. És hogyan próbáljátok leszoktatni az állandó hurcolásról, ringatásról?
2012. szept. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!