Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » AMit csináljak 2 hónapos...

AMit csináljak 2 hónapos kisfiammal?

Figyelt kérdés

Rendszerint miután alvásból felkel szopi után kb egy fél órát lehet vele "beszélgetni", mosolyog, figyel azután le szoktam rakni hogy nézelődjön amit álltalában meg is tesz egy darabig, és onnantól kezdődik a szenvedés. Utána már semmi nem jó és csak nyafizik, sirdogál hol kevésbé hol jobban, hiába beszélgetek hozzá vagy mutogatok játékokat, vagy felveszem semmi nem jó. Ha leteszem akkor meg nagyon sír. Ezért feltételezem hogy álmos, de hiába ringatom nem alszik el... Sokszor ha kendőbe rakom sem oldja meg a problémát... Van hogy akár órákig szenvedünk így

Miért csinálja ezt?


2012. szept. 1. 07:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van és fáradt.. Próbáltad hason altatni? Nálunk ilyenkor napközben az jött be. Ha már nagyon fáradt hasra rakom és kb 2-3 percig picit még nyűglödik aztán alszik is.
2012. szept. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy miért csinálja, de mintha a saját lányomról írtál volna. Pontosan ugyanígy viselkedett. Sírva ébredt az alvásból. Akkor megetettem. Utána kb. 10 percig jól érezte magát, majd kezdődött a nyűgölődés. Bármit csináltam, nem lehetett jókedvre deríteni. Ha letettem üvöltött, ha folyamatosan dajkáltam, akkor nagy kegyesen éppen hogy nem sírt. Majd nagy nehezen elaludt és a következő ébredéskor kezdődött minden elölről. A legrosszabb időszak féléves koráig tartott. Első gyerek volt, azt hittem én csinálom rosszul, teljesen frusztrálódtam, mint anya. A szülés előtt rengeteget ábrándoztam, milyen szép lesz majd. Játszunk, sétálunk, fürdünk... s helyette a folyamatos szenvedés. 6 hónapos kora után lassan javulni kezdett a helyzet. Eljutottunk oda, hogy ha folyamatosan foglalkozom vele, akkor már jól érzi magát, de egyedül nem tudott magával mit kezdeni. Másfél éves koráig kellett várni, mire már megtanult egyedül játszani. Utána viszont (talán kárpótlásul) gyönyörű évek következtek. Nagyon nyugodt, boldog, kiegyensúlyozott gyerek lett belőle. Most már 13 éves. A testvéreivel együtt nagyon szereti, ha a kiskoráról mesélek neki, és nem akarja elhinni, hogy olyan volt, amilyen.
2012. szept. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáld azonnal lerakni aludni, amint észreveszed,hogy kezd elfáradni vagy már lankad a figyelme,ne várd meg azt amikor már nyűgös a fáradtságtól. Ha pl.tudod,hogy szopi után max.1órát tud fent lenni,akkor tedd le akkor aludni. Én is eleinte megvártam,hogy a kislányom teljesen elfáradjon, de ilyenkor alig tudtam lenyugtatni annyira felpörgette magát már addigra és nagyon nehezen aludt el.

3hós kislány anyukája

2012. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!