Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cipőkérdés? Kisfiam 14 hónapos...

Cipőkérdés? Kisfiam 14 hónapos lesz, nem megy még, néha néha feláll és dolgok mellett sétálgat, vagy ha fogja a kezemet, de pár méter után elunja és mászik tovább, tehát a zömmel még mászik.

Figyelt kérdés
Én nem vettem neki új cipőt, pont emiatt, mert még látom, hogy esze ágában sincs felállni, így kapott a tesóm gyerekéről egy szandit, amiben a tesóm gyereke mászott, és talán 3-4 alkalommal állt fel, azaz nincs "kitaposva, kijárva". Ebben mászik már nyár eleje óta. Most hogy jön az ősz gondolkodtam, hogy vegyek már neki egy "normális" cipőt, de nem tudom milyet kell vennem, milyet kellene. Anyósom szerint ártottam a gyereknek azzal, hogy más gyerek szandiját adtam a lábára, hiába nem áll még. Én úgy gondolom, hgy semmi rosszat nem tettem, csak hagytam a pénztárcámban kb 10 ezer forintot, mert nem egy vadiúj cipőt koptatott le a gyerek.
2012. szept. 1. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiam kb. másfél éves koráig előszeretettel mászott, utána viszont el is hagytuk a babakocsit. Mindenképpen vennék neki cipőt, hogy ne fázzon a lába, lehet másé is, mert tuti nincs még kitaposva vagy vegyél olcsóbbat. Ha már normálisan jár, tavasszal, akkor ráérsz neki drága cipőt venni.
2012. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyilván még ne vegyél neki drága cipőt, de ha sűrűn fel fog állni. Nézegess azért Vaterát, vagy fb.-on szoktak lenni börzék, így vettem a lányomnak Siesta, alig használt cipőt 4000-ért, az új ára tizen. Nem ártottál neki, nyugodj meg! Ha fogja a lábát, semmi gond!
2012. szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem ártasz vele a lábának. Ha egy agyon használt, agyon nyüstölt cipőről lenne szó, akkor igen, de így tuti nem, főleg hogy nem is jár benne. Imádom a tudálékos anyósokat. Én Falcont vettem a fiamnak elsőre is másodikra is, az nagyon bevált, de sokan dicsérik főleg ezen az oldalon az elephantent. A lényeg hogy fogja a bokáját és ne legyen supinált.
2012. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen cipő boltban vennék, hogy felpróbálhassa a gyerek.
2012. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
amíg csak mászik és kapaszkodva megy a legjobb ha max zokni van a lábán ilyenkor még nem kell cipő, sőt árthat is. Max télen a babakocsiba kocsicipő hoyg ne fázzon.
2012. szept. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy vettem vaterán, hogy megbeszéltük a találkozót, és felpróbáltuk.
2012. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen amint látom, hogy elkezd többet ácsorogni, vagy szívesebben járkál akkor beruházok -nem is kérdés- egy drága, jó cipőbe. Ez alap. Csak amíg kúszikmászik tartottam totál feleslegesnek. Hát köszi, hogy Ti is azon vagytok, hogy ilyenkor még nem kell neki új cipő, és nem ártottam neki a használttal. Nagyon sok cipőt kapott egyébként a tesóméktól, amik tényleg nincsenek kijárva, de volt azért a kisebbik gyerek lábán, de meg sem mondanátok, hogy használt, ezeken nagyon vacilálok, hogy rá merjem e majd adni ha már jár. Mert ugye ezeket a cipőket olyan rövid ideig hordják, nagyon nagyon jó minőségű bőr cipők, elvileg lehetetlen dolognak tartom, hogy 1 hónap alatt "kitaposódjon". Mit gondoltok erről?

Az új cipőjét boltban fogom megvenni, úgy, hogy a gyerek is ott lesz, ezt máshogy el sem tudom képzelni:-)

2012. szept. 1. 15:07
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ráadnám a használtat is. Egy hónap alatt nem tudják kitaposni. Az én fiam pl amióta cipőt hord, havonta, másfél havonta nő ki egy méretet.
2012. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem ártottál azzal, hogy ráadtad másnak a cipőjét, amíg csak mászott. És amíg nem indul el, addig nem is vennék komolyabb cipőt.

Egyébként én a puhatalpú cipőket ajánlom, pl. Liliputi.

(És egy kicsit off: lehetőleg soha ne vezetgesd kézenfogva, amíg nem indul el egyedül.)

2012. szept. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi:-)

Nem szoktam "direkt" vezetni. Előfordul, hogy áll és akkor segítek neki eljutni innen oda, pl felveszi a szandit és álldogál, olyankor megfogom a kezét és elvezetem az ajtóig. De nem szoktam vele köröket róni az udvaron:-)

2012. szept. 1. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!