Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babám állandóan feláll,...

6 hós babám állandóan feláll, kapaszkodva felhúzza magát a bútor mellett. Volt másnak is ilyen korán? Ez normális?

Figyelt kérdés
Hagyjam neki? Mászni már rendesen tud, gyorsan halad, ülni úgy tud ha támaszkodik közben az egyik kezére, és egész nap belekapaszkodik a bútorokba és úgy álldigál mellettük akár 5 percig is. Ez nem tesz rosszat a gerincének/lábának? Vagy ha ő magától csinálja akkor hagyjam? Ha nem hagyom akkor persze sír. Meg akkor végig ott kell lenni mellette mert ha leteszem valahova egyből megy a bútorhoz és fel akar állni.

2012. júl. 21. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tegnap volt hasonló helyzetben egy anyuka, aki írta, hogy a védőnője azt mondta, hogy bár a baba mozgás téren fejlettebb a koránál, nincs vele semmi gond. Amit maga csinál, azt hagyni kell, de semmit nem szabad erőltetni. Szerintem minden rendben veletek! :-)
2012. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 timike26 ***** válasza:
nem hiszem hogy àrtana.nekem a kisebbik fiam 5 honapossan màr nègykèzlàb màszott,felàllt,9 honapossan meg egyedul ment.semmi baja nem lett a hàtànak/hozzàteszem ADHD-s,ès hiper is.../
2012. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiaim is ilyen korán felálltak kapaszkodva. Az első 6,5 hósan,a második 6 hósan. Semmi bajuk nem lett, vidám szaladgálós gyerekek lettek. Üdv.
2012. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

pont belefutottam ebbe a kérdésbe, igen hagyd neki ha magától csinálja nincs gond.

Pár hónapja mikor azt mondtam hogy az én lányom 5 hónaposan ült egyedül, nagyon sokan belém kötöttek hogy olyan nincs csak akkor ül ha én kipárnázom és le lettem pontozva ezért.

2012. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor megnyugodtam!

Menni mikor kezdett a babátok ezek után?

2012. júl. 21. 22:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is itt tartott 6 hónaposan. Majd frászt kaptam tőle, hogy majd ó-lába lesz, de azt mondták, ha magától csinálja, nem lesz semmi gond. Nincs is, tök egyenes lábai vannak. 9 hónaposan indult el, azóta is nagyon mozgékony. A csúszdát, és tanuló asztalkát most kellett eldugnom, mert arra használja, hogy feláll a tetejére, és "ugrál" rajta (minden máson is, de ezek nem túl stabilak). Ja, amúgy most 16 hónapos.

Néha még felmerül bennem, hogy esetleg hiperaktív-e, azért ilyen mozgékony, de általában sikerül megnyugtatni magam, hogy nem, mert szeret enni, aludni, nem sírós, babakocsiban elvan órákat, ha olyan dologgal játszik, ami érdekli viszonylag sokáig elül egy helyben. Dehát ez csak később derülhet ki, remélem, nem fog. :))

2012. júl. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szerintem is nincs vele semmi baj az én lányom is 4és fél hónaposan megült egyedül egy hónapra rá felállt a kiságyban 6 hónaposan mászni kezdet és most meg már 7honapos és néha sikeresen megáll és járás segítővel már lépked is a védőnöm azt mosta hogy nem minden baba egyforma ez csak annyit tesz hogy nagyon ügyes és szerintem hagyd,had bontakozzon ki és fedezze fel a világot :)
2012. júl. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!