Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiszti kérdés? Lányom lassan...

Hiszti kérdés? Lányom lassan 1 éves. Ha feláll valami mellett és vissza engedi magát ülésbe, sír. Ha ismét feláll, sír. Ha megbotlik mászás közben, sír. Midig mindenért sír?

Figyelt kérdés
Nincs elkapatva, kézhez szoktatva és mégis egy hiszti gép. Ha kiveszem a hintából amit szeret de még nem akart kijönni máris sír.Ha elveszem amivel nem játszhat azonnal üvölt mint akit nyúzok, pedig következetes vagyok mert nem kapja vissza és nem is figyelek rá ilyenkor , de mégis ilyen. Mit tegyek?Elmúlik?
2010. nov. 5. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

jaj szegény. :)

képzeld magad a helyébe, te is sírnál. :))

ha elveszel tőle vmit amit nem szabad, adj helyette mást, ami "nagyon érdekes". ha kiveszed a hintából, akkor adj szintén a kezébe vmit ami "nagyon érdekse". ha nem tud leülni, tanítsd meg, azért sír, mert egyedül még nem megy neki. ha elesik, és sír, biztos megütötte magáűt, vigasztald meg. vagyis tereld el a figyemét, ebben a korban még bőven lehet, és segíts rajta, ha baja van. és akkor majd elmúlik. és utána majd jön a valódi hisztik korszaka, amikor már nem lehet elterelni a figyelmét, és azzal nincs mit kezdeni, ki kell várni, amíg vége. de az még odább van. :)))

22 hónapos kislány anyukája

2010. nov. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 1 éves és lassan 3 hete ezt csinálja. Egész nap hisztizik, visít, estére kész vagyok tőle. Semmi nem jó neki, ha öltözünk, ha babakocsiba kell ülni, ha pelust cserélek, ha főzök, ha nem veszem fel, nem játszom vele. Megőrülök tőle, csak bújik a lábam közé és tol, hogy sétáljak vele, játszak vele, közben visít. Ha játszunk mindent eldobál és csak mászik rám. Nem tudom meddig tart és mikor múlik el, de már jó lenne.
2010. nov. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

jajj szegény :( nem azzal kapatod el, hogy felveszed miután elesik vagy ha lehuppan megpuszilgatod, adsz valami játékot vigasztalásul ha elveszted a kincset ;)

most fel kell fedeznie a világot, ez a dolga, segítsd, meglátod hamar elmúlik a sírás is de még csak így tudja közölni, hogy szomorú

2010. nov. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Meg tanítottam leülni már nem azért sír hanem mert semmi nem jó sehogyan se nem.Ha minden kis "botlásnál"puszilgatom, akkor csak rosszabb lesz nem?És azt nem értem miért van az, hogy ha egyik gyerek elbotlik, nem sír hanem megy tovább, az enyém meg azonnal sír. Elterelem a figyelmét nem az a gond csak nem értem miért ilyen síros?
2010. nov. 5. 18:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Rajtad mit lát ilyenkor? Aggódsz, sajnálkozol? Figyeli a reakciódat, és onnan tanulja meg, mi számít bajnak, és mi nem. Fontos, hogy mit sugallsz neki, az arcod, a hangod. Maradj vidám, mosolyogj, beszélj hozzá, dicsérd meg: Nahát, de ügyesen lecsücsültél! Ha megbotlik, ne végy róla tudomást, csak ha tényleg megütötte magát, de akkor se sajnálkozz. Ha kiveszed a hintából: Gyere, mutatok valamit a másik szobában!
2010. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. hát sajnos csak részebn az anyai reakción múlik, hogy a baba mit reagál. az én kislányom mindig mimóza volt, és ha elesett, akkor egyből bömbölt, mintha nem tudom mi törtétn volna vele. ha beütötte magát, ha nem. aztán szépen kinőtte. én mindig megvigasztaltam, ha baja volt (vagy ő úgy gondolta, hogy van). Pedig sosem volt az hogy hűűűű jajj, elestél szegény jajajajajaj, mindezt aggódó arckifejezésssel előadva. mindig mondtam, hogy katona dolog, szépen segítek felállni, így ni. ha meg tényleg megütötte magát, akkor felvettem, megpuszilgattam, elmondtam neki, hogy hát bizony, ez ezzel jár, de majd ha ügyesebb lesz, akkor nem fog ennyiszer elesni stb stb. nem lett ettől elkényeztetve.

most 22 hónapos, és ha elesik, akkor rámnéz, amondja hogy hoppáá, és feláll, leporolja magát, és megy tovább. :))

2010. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: nagyon igazad van!

Utolsó előtti.

2010. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!