Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem alszik a kiságyban?

Nem alszik a kiságyban?

Figyelt kérdés
15hónapos fiam,este a mi ágyunkon alszik el,ezután kiságyba teszem! Éjjel,amikor felébred,nem marad tovább benne,ki kell venni, mert sír! Matracon folytatjuk az alvást,én mellette alszok! Mennyire rossz ez? Vagy ez csak múló állapot?

2012. szept. 2. 13:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Össze van zavarodva éjjel, mikor megébred, hiszen este a ti ágyatokban alszik el, aztán meg máshol ébred fel, hát persze hogy sír, azt sem tudja hol van hirtelen. Ez nagyon rossz szokás. Mellesleg nem okoskodok, saját tapasztalat, mi ugyanezt csináltuk, aztán 3,5 éves koráig velünk aludt... utána szokott át a saját szobájába.

Most akkor -vagy hagyd egész éjjel a ti ágyatokban, ha vele akarsz aludni, -vagy aludjon el a saját kiságyában, hogy ne legyen egyedül, feküdj oda mellé, fogd a kezét vagy bármi, de a lényeg, hogy a saját ágyában legyen, -vagy eleve a matracon aludjatok el és maradjatok is ott. (Legalábbis úgy értelmezem, hogy van nagyágy is, kiságy is és matrac is... tehát egy este alatt három helyen is megfordul a babád)

Valamit találj ki, mert így ő teljesen össze van zavarodva.

2012. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
miért a ti ágyatokon alszik el?ő bizony ehhez hozzászokott hogy ott van veletek.erről szerintem nehéz lesz leszoktatni
2012. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
12 hónaposan kezdődött ez.Addig gond nélkül kiságyba tettem,elaludt. Aztán egyik este betettem,felállt, és sírt! Én kivettem,és a nagyágyra tettem.Nyílván itt rontottam el.
2012. szept. 2. 13:20
 4/15 anonim ***** válasza:
Kaphatna akár leesésgátlós ágyat (ez a negyedik variáció). Bár nálunk elaludt a rácsosban, amint megébredt, nem volt hajlandó benne maradni. Addig ordított, míg ki nem vettem. Az új ágyban szépen alszik reggelig. Még ha meg is ébred (pl. fogak miatt), akkor is nyugodtan elvan benne.
2012. szept. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért alszik a nagy ágyban,mert nem hajlandó a kiságyban elaludni.Mi is hasonló cipőben járunk. Régebben elaludt a kiságyban semmi gond nélkül, de az utóbbi hetekben nem hajlandó. Így a mi lányunk is a mi ágyunkban alszik el, majd átrakjuk a kiságyba. Semmiképp nem szeretném a mi ágyunkba szoktatni, de nincs szívem a kiságyban sírni hagyni.
2012. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
miért nem alszik?megzavarodik, nekem 2 fiam van mind2 1 éves kor után csinálta ezt kaptak leesésgátlós ágyat és probléma megoldva, valószinű már nem szimpi neki a rácsos, vagy egyzserűen kicsi..passz de azóta ők sem sirva alszanak el..
2012. szept. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Többen írtátok a leesésgátló ágyat.Mi is gondoltunk már rá,de 15 hónaposan nem kicsi még hozzá?
2012. szept. 2. 13:35
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsi még hozzá. Amikor fel és le tud róla mászni egyedül is biztonságosan,csak akkor tenném/teszem én bele a lányomat. Most még csak 1 éves.
2012. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4. vagyok, 14 hónapos korában kapta a gyerkőc. Rögtön tetszett neki, abban játszott egész nap. Aztán rájött, hogy ebben aludni fog, azóta nem mászik be, csak ha aludni megy. Mellette van az alvósrongyija, aki vigyáz a cumijára, stb. Ahogy beteszem, tudja, hogy pihenés van. Szóval nagyon bevált. Én is aggódtam előtte, de úgy voltam vele, ha most nem válik be, később úgyis kell, max. kerülgetjük egy darabig.
2012. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: amikor első nap benne játszott, 100-szor mászott ki és be, gyakorolta. Azóta egyszer jött ki éjszaka belőle, soha többet. Ha már tud biztonságosan közlekedni, felmászni pl. egy fotelbe, akkor ezzel nem lehet gond.

Még valami: egész magas a leesésgátló része az ágynak, és csak kevés hely van a kiszállásra, tehát nem eshet ki. Azt mondtuk azért neki, hogy az ágyban ne álljon fel, azt is megszokta nagyon gyorsan.

2012. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!