Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napközben kiságyban játék...

Napközben kiságyban játék közben alszik el 16 hós lányom, baj lenne, ha az esti alvás is így történne?

Figyelt kérdés
Most még szopizva alszik el, és erre gondoltam, hogy szopi helyett hátha játszana, és egyedül elaludna, úgy mint napközben. Vagy ez nem lenne egy jó "szokás"?
2011. nov. 10. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém még csak 6 hetes. Eddig cicin aludt el vagy ringattam, de hasfájós volt most kezdi kinőni. Már nem veszem fel mindig szopi után hagyom egyedül elaludni napközben és este is. Sokkal de sokkal több időm jut így mindenre, és a babának sem okoz lelki törést egy kis rendszer:)
2011. nov. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem nem jó ötlet.

az ágynak az alvás funkciójának kell hogy legyen, és ha ott játszik akkor majd 3 évesen pl nem akar az ágyba aludni mert annyira játszik majd hogy nem tud lelaludni.


rituálé a legjobb. ha szopi után nem alszik el, akkor is tedd bele, puszilgasd meg menjél ki a szobábol. ha csak nyöszörög párszor az még nem baj, de ha ´sirna akkor maradj vele és húzd fel a zenélöt, vagy énekelj neki, vagy mesélj.

most olvasom hogy a szoptatás helyett. akkor pedig ugyan ez, menj be vele a szobába legyen egy rituálétok és habár 2-3 nap lehet sírosabb lesz, de ott leszel mellette.


elsönek: neked még pici a babád, ebben a korban nálunk is müködött hogy letettem és el volt nézelödött. már ilyen nincs. egy 16 hós gyerek azért más mint egy 6 hetes, de most jól teszed, ha nincs kézben ha nem igényli.en azt mondom, ha egy aprócska igényli akkor legyen mindig kézben, ha nem akkor legyen lerakva.

2011. nov. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én törpém még cicin alszik el (7 hónapos), de a tesóméknál 3 kisgyerek van (legkisebb 15 hónapos), úgy zajlik az altatás, hogy este mindig van egy kis éneklés, aztán kislámpa égve marad, mindenki kap egy könyvet és "olvasgat".Vagy "beszélgetnek". De van, hogy rögtön bealszanak. Aztán ha elaludtak, akkor tesóm lekapcsolja a kislámpát. Szerintem kipróbálhatod, hogy nem szoptatod meg. De személyes tapasztalatom nincs.
2011. nov. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy lenne jó, hogy válazt 1-2 alvós állandó játékot, és azzal játszhatna.
2011. nov. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az alvós játék az jó ötlet. Valami megoldást majd kitalálok, lassan szeretném, ha már este sem szopizna.
2011. nov. 12. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!