Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napközben miért nem alszik a...

Napközben miért nem alszik a kiságyban?

Figyelt kérdés
4 hós babám éjjel szépen alszik a kiságyban, sőt a hajnali(6óra) után még visszateszem és akkor is visszaalszik még egy kicsit. Napközben viszont nem alszik a kiságyban, csak rajtam és a babkocsiban hajlandó. Azt már próbáltam, hogy elaltattam magamon, aztán beraktam a kiságyba, de amikor ott felébredt kb. fél óra múlva, akkor nem alszik vissza. Ezek után ha berakom a babakocsiba, akkor még alszik másfél órát. Cumi nem kell neki, úgyhogy még azt se tudom a szájába dugni, hogy elaltassa magát. Néha pelus sarkát szokta rágni elalváshoz. Ötleteket szeretnék kérni, hogy hogyan szoktassam napközben is a kiságyban történő alvásra.
2011. okt. 11. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Sötétíts be. Nálunk ez vált be. Egyébként szerintem nincs abban semmi, ha csak a babakocsiban alszik, viszont magadon ne altasd.
2011. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A sötétítés nálunk is jót tett. Nem nagyon sötétíttetünk be, de azért lejjebb húztuk a redőnyt.

Másrészt pedig kitartónak kell lenni. Ha elaltatod, akkor nekik jó 20 perc míg mély álomba kerülnek, akkor át lehet őt tenni a kiságyba. De ha picit előbb vagy picit később rakod be, akkor lehet, hogy már nem alszik olyan mélyen.

Az altatáskor mindig elmondtam neki, hogy most az alvás jön, megyünk csicsikálni, és minden nap hasonlóképp csináltam mindent. Rutin lett az alvás is. Ezt a rutint tanulta meg ő is, és tudja, hogy ha alvásidő van, akkor bemegyünk a szobába, ráadom a hálózsákot vagy betakarom, beteszem a kiságyba, lehúzom kicsit a redőny, mondom neki szép álmokat és kijövök a szobából. hamar megtanulta, hogy ez azt jelenti aludni kell. Persze kell, hogy jó időben tegyem le, elég fáradt legyen már ekkor.

2011. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hónapos babák azok nagyon igénylik az anya jelenlétét, közelségét. Anno egy orvos ismerősöm azt mondta nekem amikor panaszkodtam neki, hogy pár hónapos kisfiamat majdnem állandó jelleggel ringatni kell/hol kézben, hol babakocsiban/, hogy ha az anyáknak szőr borítaná az egész testét, úgy mint az állatvilágban is; akkor a gyermek abba bele tudna kapaszkodni és állandóan az anyán csimpaszkodna.

Szerintem még nagyon kicsi a babád ahhoz, hogy ebben a korban szoktatni tudjad.

Sok türelmet és kitartást!

2011. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is kiírhattam volna. Csak nekem 5 hónapos és éjjel szépen elalszik a kiságyban, csak nappal nem hajlandó, 5 percen belül felébred. Így nappal a mi ágyunkban alszik, ott sosem ébred fel, csak ha átteszem a kiságyba. Kivétel az este. ) körül elalszik, és reggel 6-ig ott alszik. A fene érti ezt.
2011. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Dettó mint az utolsó. Érdekes. Amúgy már próbáltam besötétíteni, de az sem használt. Amikor látom rajta, hogy álmos, akkor beleteszem a zsákjába mondom neki, hogy szép álmokat, most csicsika jön. Esetleg kap egy kis cicit, azon elalszik, de mihelyt berakom a kiságyba utána felébred.
2011. okt. 11. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!