Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabátok gondozásában,...

Kisbabátok gondozásában, nevelésében mennyire segít férjetek/párotok (etetés, fürdetés, tisztába tétel, séta, játék, stb. )?

Figyelt kérdés

2012. szept. 2. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha éppen otthon van és megkérem akkor bármit megcsinál örömmel de magától semmit.
2012. szept. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A kezdetektől fogva mindenből kiveszi a részét, mondjuk én ezt már a legelején kikötöttem, hogy ez máshogy nem is lehet. Már 4 gyerkőc van, úgyhogy el is kél a segítség, de el is várom tőle.
2012. szept. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

mindenben kiveszi a részét kezdetektől

most már három éves a fiam,két éves kora óta bölcsis,azóta dolgozok.éjszakás is szoktam lenni,hétvégén is dolgozok,akkor is minden gond nélkül ellátja

mondjuk sétálni nem szereti vinni,mert utál sétálni,de ha kiadom a feladatot,hogy vigye el játszóházba vagy ide-oda,akkor elviszi

2012. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kicsit nehéz mert két gyerkőc van de nagyon jól bevált egy módszer vagyis napirend.A férjem este 5 körül ér haza, ilyenkor így tud segíteni,így zajlik minden esténk:

-Anya 18:30 körül megfürdeti Petikét aki 5 hónapos

-Apa ezután megfürdeti Lillát aki 2,5 éves

-Míg Lilla fürdik anya megeteti Petikét

-Míg Petike eszik addig apa elaltatja Lillát

19:30 körül mind a két gyerek alszik. (Lillus nem alszik napközben)Hétvégén sokat játszik velük, addig én pihizek kicsit vagy megcsinálok olyan dolgokat amit a gyerekek mellett nem tudok.Még a házimunkában is segít ha van kedve, vagy ha látja nincs időm rá.Nagy segítség,főleg az esti altatásnál.Lilla nagyon apás úgyhogy kifejezetten élvezi, hogy apa fürdeti, altatja el. Na de még mielőtt itt mindenki azt hinné minta apa-férj....nahát azért neki is vannak hibái és nem tökéletes.... :D

2012. szept. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
4 éves a fiunk, apa a kezdetektől segít. Újszülöttként együtt fürdettük. Az etetést én csináltam, míg kicsi volt, hiszen apa akkor dolgozott. Altatni általában én altatom, mivel több mint 2 éves koráig cicin aludt el, így apa abban nem tudott segíteni, utána volt, hogy apával ment aludni, de 10-ből 9 esetben a végén nekem kell melléfeküdnöm. :) Mióta azt eszi amit mi, illetve együtt eszünk, azóta apa is simán ellátja, eteti, fürdeti, sétálni mennek, játszanak. De ha kell a háztartásban is segít, takarít, kaját csinál. Most, hogy már 9 hónapos terhes vagyok, kicsit többet is foglalkozik a gyerekkel, mert látja, hogy én már nagyon nem bírom.
2012. szept. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kiki01 ***** válasza:
100%
Az én párom csak játszani hajlandó vele, azt viszont egyfolytában. Ha pelust kell cserélni, azt nem hajlandó, nehogy a kisasszony megorroljon rá:)A fürdetésnél vizet hoz meg kiönti a használt vizet, de a gyerekhez nem nyúl, nehogy az öltöztetés miatt sírjon. Az etetést nézni sem bírja, mindig azt mondja hogy majd később főz neki pacalpörköltet, mert szerinte azt biztos szeretni fogja, ellentétben az általam készített barackpéppel. Ki van ez találva kérem, Anya elvégzi a piszkos munkát, Apával csak a móka és kacagás van:)
2012. szept. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ellátási feladatokban semmit. Nekem a játék az nem ellátási kategória úgyhogy azt levenném a sor végéről a válaszomat illetően.

3 gyerekünk van. Apa az játszópajtás. Mintha 4 gyerekem lenne kb. olyan.

Ha nagyon kérem akkor megcsinálja az etetést fürdetést de mire 30adjára megkérném annyiból már megcsinálom inkább én. magától soha semmit nem vesz észre és nem csinál meg.

2012. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A férjem rengeteget dolgozik, így jó esetben, ha éppen itthon van, ő fürdeti. Amúgy mindent én csinálok egyedül...
2012. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
semmiben sem segít.
2012. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csajok, nagyon köszönöm a válaszokat! Azt hiszem Mi a közép tájon landolunk, ugyanis Nálunk a fürdetés együtt van Apával(ha itthon van), meg játszik a Kislányunkkal kb.20-30 percet naponta (4 hónapos a Babánk)! De sétálni csak akkor viszi ha megkérem (eddig 2szer volt ilyen), etetni is csak akkor ha én nem vagyok itthon (pl. 6 hetes kontrollra mentem dokihoz), ebből is kb.2 volt a 4 hónap alatt, mármint hogy megetette. Úgyhogy a nagy része rám marad. Tényleg csak azért kérdeztem mert fogalmam nem volt, hogy máshol hogy vannak ezek a dolgok! Éjszaka én kelek fel hozzá ha enni kér, de ez így van rendjén hiszen a párom napközben dolgozik, szüksége van a pihire.
2012. szept. 2. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!