Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hetes baba sokat sír,...

Pár hetes baba sokat sír, hasfájás miatt? Miért csak ezt hajtogatják a gyerekorvosok és védőnők, miért nem segítenek?

Figyelt kérdés

2. babám 3 hetes. A fiam is hasfájós volt 3 éve, akkor is annyit mondott a gyerekorvos és a védőnő is, hogy infacol, espumisan és az idő. Anyuka, ki kell bírni, túl kell élni (majdhogynem). Szóval már ismertem ezeket a szereket, a praktikákat (torna, meggymagpárna stb).


Most hiába 2. gyerkőc, és én "persze tudok mindent alapon" azért újra megkérdeztem, hogy mitől sírhat ilyen keservesen, mert nem hiszem el, hogy minden sírást rá lehet fogni a hasfájásra. Erre ugyanaz a válasz: infacol, torna és várjuk a 3. hónap végét.


Erre most olvasom, hogy egyrészt lehet, hogy a bukós babáknál (a lányom az, a fiam nem volt az) a visszabukott tej is marhatja a nyelőcsövét, és azért is sírhat. Erre van csepp. Ezt miért nem veszik számításba? Ez nekem eszembe sem jutott. De a dokinak/védőnőnek eszébe kéne, nem? Vagy itt olvasok mindenféle számomra ismretlen szereket, amik sokaknak hatásosak (jó, van olyan, akinek szintén nem) pl. colief, biogaia. Ezeket miért nem javasolják, vagy említik meg, hogy ki lehet próbálni? MIért mindig csak infacol meg espumi, meg esetleg gripe water? Nem értem, hogy miért nekem kéne eszembe jutni, hogy mi lehet a babám baja, nem erre van a doki?


2012. szept. 3. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnálom, h ilyen a dokid és a védőnőd! Nekem is bukós a lányom, már kezd rendeződni (6hós) Ha anyatejes, akkor csak a sok büfi fog segíteni, de az se lesz megváltás! Sajnos a bukáson nem nagyon lehet javítani! Ha tápszeres, akkor könnyebb dolgod van, mert az AR-es tápszer csodákra képes! Nekem csak a Novalac AR vált be, bár drága, de a többitől az én lányomnak nagyon fájt a pocakja! Aztán a hozzátáplálással, amit én 4hósan kezdtem a reggeli tejpép megoldott mindent! Azóta alig bukik a lányom, nem mondom, h semmit, de szinte csak 1 kicsit! (szerintem ez olyan normális bukás már). 4hós kora óta már nem adok neki AR-es tápszert, csak simát, bár abból is a Novalac-ot! Én az AC-t (hasfájás elleni) és IT-t (lazítja a székletet) felváltva! 2× IT, 1× AC, és 1× ugye tejpép! Kitartást és remélem kikísérletezed, h mi a jó a picidnek! Mert mindenkinek más vált be, így a kísérletezni kell! :)
2012. szept. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a doki mondta ezt a bukás dolgot. A többi colief meg társai szerintem a Te dolgod is utánanézni.
2012. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyém se mondott sokkal többet, én magamtól kezdtem kutatni a neten miután az infacol és társai nem váltak be, így jutottam el a babycalm cseppig,ez végre csillapította a hasfájást és elmúltak a bömbölő éjszakák :)
2012. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!