Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Krumpli kérdés. Újat ne, de...

Krumpli kérdés. Újat ne, de nincs régi. Akkor mit?

Figyelt kérdés
Ay újat tilos babáknak adni a nitráttartalma miatt. Régi még nincs. Ti mit adtok??

2012. szept. 3. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én erről még sose hallottam, hogy nem szabadna adni a bébiknek új krumplit... A fél évesem már kapott, és még megvan, jól van. Nem tudom ez pontosan hogy értendő, ami nálunk van, annak már hámozni kell a héját, szerintem már nem annyira új, a tavalyi pedig, ha lenne is, már nem hiszem, hogy ehető volna.
2012. szept. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most már csak új van,és adható a babáknak is. Soha nem hallottam,hogy már ezt sem ehetik. Lassan már levegőre se viheted ki,mert arról is kitalálják,hogy árt nekik. Nem kell mindent elhinni.
2012. szept. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is adtam. Amúgy a nitráttartalom mitől tűnne el a krumpliból ha később adod?
2012. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az a lényege, hogy az év első termését nem szabad, nem új krumplit, hanem a szezon első új krumplijait nem szabad-elletve ez az össze zöldségre igaz-mert a permetezőszer ezeknél még nem bomlik le.

van egy bizonyos idő ami alatt lebomlik, de ugye nem várják meg ezt, ezért van. nyugodtan adhatsz most bármit, szeptemberben már ezeket nem kell lesni :)

krumpli, fehérrépa, sárgarépa amikre vigyázni kell, mondjuk könnyű megkülönböztetni, mert ami káros még a felnőtteknek is az méregdrága! :D

2012. szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már lement a krumpli első termése vagy hogyan mondjam.

Én a répával szkeptikus vagyok, így azt bébikajában kapja.

2012. szept. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!