Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kimoshatom a babaholmikat...

Kimoshatom a babaholmikat (első mosás a Baba érkezése előtt) a sima, eddig használt mosóporommal, úgy hogy nem teszek öblítőt és a gépet dupla öblítésre programozom?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy mosógéllel mossam, ha lehet direkt babáknak valóval. De a dupla tiszta vizes öblítés kiviszi az esetleges mosópor maradékot??? Ja és persze ki is vasalok mindent. Itt nálunk a boltban nincs semmilyen gél, másik boltba meg csak hétvégén megyek. De már úgy szeretném a szekrénybe pakolni a mosott, méretre válogatott kisruhákat. ;) Na meg nem is uncsiznék legalább.

2012. szept. 3. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem kell annyira túlreagálni

én a kislányomnak kimostam 60 fokon a mi mosóporunkkal, öblítő nélkül, kivasaltam és be a szekrénybe.

nem koszos az a babaruha hogy annyira mosni kelljen dupla öblítéssel ilyesmi...még elkopik :)


most is így jártam el a kisfiam ruháival.(már a szekrényben vannak)


30 hetes kismama

2012. szept. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Mindent kimostam a mi mosóporunkkal és öblítőnkkel - mi is csak várjuk még. Ellenben a húgom pici fia 3 hónapos, ő is ezt teszi, semmi baja a babának.
2012. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek. :-D Alig várom, hogy nekiálljak. Sok sikert Nektek az utolsó hetekhez, a szüléshez és a Bébihez. Akko holnaptól moksásra, vasalásra fel. ;)
2012. szept. 3. 18:35
 4/9 anonim ***** válasza:

en babamosoport vettem, es a sima mosas utan meg ketszer oblitettem ki, es mint utobb kiderult jo hogy igy tettem, mert szegenyem erzekeny a mosoporra

4 honaposan megprobaltam 1szer obliteni, kipattogott, es mas mosoportol is, azota visszaaltunk dupla oblitesre, semmi kiutes

2012. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 alaszka ***** válasza:
62%
Szerintem se kell ilyen ügyet csinálni ebből. Én is a mi mosóporunkkal mostam ki, meg egy pici öblítővel, anno. És kb. egy hónapig mostam külön a ruháit, aztán már a mienkkel együtt.
2012. szept. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én sem problémázok már a külön mosáson. Viszont kb. 6 hónapos volt a lányom mikor elfogyott a gél otthon (baba születése előtt is ezt használtam) szóval elfogyott de apának mosni kellett a cuccait nagyon, Leszaladtam kisboltba persze csak por volt. Vettem tudjátok egy olyan kis dobozost. Bepakoltam a gépbe. Teregetés és száradás után másnap beszedtem a ruhákat a teraszról és lehajítottam a kupacot a nappaliba a fekete bőr ülőre. Este jutottam persze el addig hogy összehajtsam a ruhákat de amit a kupac alatt találtam nem kívánom senkinek. Tudjátok ahogy kirázod csapod a ruhát (nem vasalok ha nem muszáj) összehajtás előtt száll belőle a por (mosópor) a feketén úgy meglátszott ez hogy össze tudtam seperni a kezemmel. Na én akkor láttam szemmel hogy akárhogy öblítem rázom ki a por az igenis ott van csak úgye nem látod mert száll. Én ezt csak azért írom, hogy egy csecsemő bőre ami efektíve semmivel nem érintkezett előtte nagyon nagyon érzékeny. Ha tanácsolhatok valamit akkor nem hogy kétszer háromszor öblítsd ki ha már minden áron mosni szeretnél. Remélem nem haragudsz amiért ez leírtam :( Doki meg a védőnő általában igazat mond (kivéve hozzátáplálás :D ) szép estét.
2012. szept. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én tomival mostam ki erre mikor hazahoztuk 4 naposan a már saját ruhácskáiban tiszta kiütés lett. Azóta babamosószerrel moshatok csak miután az első nap megvizsgálta a gyerekorvosunk aki amúgy is jött volna megnézni. Előtte azt mondta elég a Tomi csak sensitive legyen a mosópor. De sanos az én babám érzékeny bőrű lett így allergiás lett rá. Már egy éves és mióta az egész család babamosószert használ nem jön ki pötty. De mai napig ha valaki jön látogatóba és megöleli akkor a ruháján lévő anyagoktól néhány kiütés előfordul. Ekkor bekenem Babé arckrémmel ami talán pantenolt tartalmaz vagy valami ilyen nyugtató anyagot pluszba és nap végére már alig látszik, másnapra el is múlik. Saját példámból okulva jobb, ha valóban komolyabban veszed mert én is feltettem annak idején itt kérdésbe, hogy elég-e Tomikristállyal átmosnom és hasonló válaszokat kaptam...
2012. szept. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jajj... Most megint teljesen elbizonytalanodtam... Inkább pihentetem a mosás témát... Amúgy is nyűgös vagyok. Majd jövő héten belehúzok és kimosok mindent babáknak való géllel. Inkább nem kockáztatok. Lehet, hogy a mosóporunk is jó lenne, de ha mégsem, akkor meg kezdhetem előről az egész mosást, a Baba mellett... Bőven elég lesz akkor az újonnan keletkező szennyest mosni. Köszi mindenkinek. Döntöttem.:
2012. szept. 4. 11:12
 9/9 anonim ***** válasza:
:)
2012. szept. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!