Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire sikerült egy időben...

Mennyire sikerült egy időben fürdetni a babátokat?

Figyelt kérdés
Nekünk 3hetes lesz a Kisbabánk,de sajna össze vissza fürdetjük.Az elején fél7 volt,aztán 8 mostanábsn meg már fél 10.Mikor hogy alszik,én a fürdés miatt nem akarom felkelteni.Nektek mi vált be a hamari vagy a későbbi fürdetés?Köszi a segítséget
2012. szept. 3. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én mindig 1/2 7-7 körül fürdettem.Még most is pedig már 2,5 éves a kislányom.Ha mindig ugyanabban az időpontban fürdeted akkor megszokja és így kialakul a napi ritmusa is.Nem eszik 7 körül,hogy megtudnád fürdetni?Az én kislányom 3 óránként evett és általában mindig úgy jött ki az etetés.Meg ha megszokja azt az időpontot akkor magától is fel fog kelni.
2012. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 7-fél 8 között volt a fürdetés, nagyon fontosnak tartom a rendszerességet. Viszont még csak 3 hetes a babád, és ha "bealszik" jól teszed, ha nem kelted fel. Én sem tenném. Törekedj szerintem nagyjából ugyanabban az időben fürdetni, de ne görcsölj ezen, szépen kialakul majd.:) Nekünk nagyon jól bevált a korai fürdetés, nagyon jó baba volt, este fél 8-8-tól másnap reggel 8-ig aludt, 6 hetes korától... Persze ez nagyon szép, de nem mi befolyásoljuk! :) Most 27 hetes vagyok a másodikkal, és nagyon bízom benne, hogy ő is ilyen rendes kisbaba lesz! :)
2012. szept. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Még csak 3 hetes a picid, ilyenkor még ne aggódj, hogy nincs állandó napirend, a fürdés időpontja is eltérhet még! Ilyenkor még máskor alszanak ők is, még nem szokták meg a külvilágot, de meglátod, hogy idővel ez alakul, és meg tudod majd figyelni az alvási szokásait, és ahhoz tudod majd időzíteni a fürdést is.

Lányomnál az alakult ki egy jó pár hét után, hogy fél 8 körül ébren volt, így akkor fürdettük. Ez nagyjából meg is maradt utána, az ő kis szervezete is ehhez az időponthoz állt be.

De ez nálunk sem három hét alatt történt. Csak légy türelmes, és figyeld a babád jelzéseit. Ki fog minden alakulni.

2012. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, még nagyon pici, ennyi idősen én is próbáltam rendszert bele vinni, kisebb nagyobb sikerekkel! Talán olyan 2 hónaposan állt be nálunk 6-fél7re a fürdetés! Most 6hónapos és általában 6kor fürdünk, kaja és alvás! De van, h csúszunk fél 1 órát, szerintem ezzel sincs baj, csak a sorrend meglegyen! Fürdés, evés alvás! Ő ezt szokta meg és tudja, h ezek után esti alvás van! :) Ne aggódj, pár hét és beáll a rendszer!
2012. szept. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én most le leszek pontozva de én leírom, hogy nekünk milyen napirendünk volt.

Szóval én a lányomat 5 óra körül már keltettem. Tisztába tettem, megetettem és utána játszottunk. Simiztem, ha nem evett akkor tornáztattam egy kicit masszíroztam. Forgattam, hogy más szemszögből is lássa a világot. Mindig fél hét hét között fürdettem. Ez most annyiban változott, hogy 7-8 óra fürdés, tisztába tétel újból szopi és úgy tettem le aludni. Szerintem kell a napnak egy kis része amikor "aktív " a baba. Magától ez szerintem nem fog beállni. Így aludta át az éjszakát 2 hetes kora óta és előtte is csak 1 ébredt fel. Akkor megetettem és vissza aludt.

Nálunk az is szokás, hogy a kis villany ég ezzel jelezve, hogy másik napszak jön, és ha éjszaka felkel akkor is csak a kis villanyt kapcsolom fel de sokszor amikor csak szomjas vagy rosszat álmodott akkor még azt sem oltom fel.

2012. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is igyekezni kell tartani a napi ritmust. Ő baba és te vagy a felnőtt! Neked kell észnél lenni. Félórás eltérés nem gond vagy ha valmi közbe jött nálunk is volt, hogy egy órát is csuszott de nem jol viselte mert nyüglődött már. És így szépen beáll majd a napi ritmus!
2012. szept. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát nálunk ez a napirendhez szoktatás addig működött, amíg el nem kezdtek jönni a fogai!

Most pl. jönnek a felsők, kb. két hete, éjjel többször felsír, rosszul alszik, így nappal többet. De van,hogy nappal sírdogál, és mondjuk a délután alvás elcsúszik, így már borult is napirend.

Én soha nem keltettem fel azért,hogy pontban akkor fürödjön,amikor kellene!

2012. szept. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! 6-os vagyok. Nálunk is ez van, mondjuk eddig éjszaka nem sírdogált. De a mai nap egy katasztrófa volt. Így ma 6.30-kor megfürdettem. Mert szegény be is kakált ma negydjére, gondolom a fogzás miatt megy a hasa is. Már nem akartam még egy pellust elhasználni egy fél óra miatt. Ilyenek persze vannak. És lehet mostanság fog a mi napirendünk is borulni.
2012. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Össze vissza ... nem hiszek a napi rendben

kialakul a napi ritmusa ,ja és ha valami közbe jön ,borul minden , lesz sírás nem alvás mert nem úgy van ahogy szokott...ez mire is jó?

Engem kifejezetten zavar ez a napirend mánia, ez is elavult szerintem.

Az én kisfiamnál nem kell kiegyensúlyozottabb gyerek , bármikor elindulhatok vele, nem kell várnom , akkor sem omlik össze a világ ha nem otthon eszik, vagy nem akkor fürdik..

2012. szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a fürdetés nem tartozik a napirend terve közé. 4x belekakált a vízbe amikor az időpontra figyeltem csak. Most minden nap akkor pancsizunk (jó sokáig mert imádja 1 évesem) miután kakilt:D Legyen ez ebéd után vagy este...! Viszont időben kel percre pontosan és időben is alszik délután 2x is és úgy is alszik el. Ezekhez igazítom az evést is. Szinte az evés és altatás az mindig percre pontosan minden napon ugyan olyan. Ha ,,felborul" akkor sem borul fel, mert bárhol el tud aludni:D Enni is bárhol tud, mert pakolok neki mindig előre. De nincsenek olyanok hogy ,,aktív óra" mert vele folyton pörögni kell:) Főleg amióta szalad. Imádja az újdonságot, szeret játszani, babakocsizni, idegen emberek közé menni, produkálni magát az áruházakban... ezek a dolgok tőle függetlenül követik egymást ahogyan mi ráérünk. Ha apa pl megkívánja a pizzát mint ma és nekem is megemlítem akkor apa szépen hoz a családnak:D Közben meg felkapja picurkát, ráhúzunk egy vagány szoknyát és sietnek is vissza:) Másik nap meg elmegyünk meglátogatni egész napra a nagyon-nagyon messze lévő dédimamát aki már nem tud sajnos eljönni meglátogatni és akkor akár 10 órát is távol vagyunk. Mégsem esik kétségbe mert egyikőnk minidig vele van. Van napirendünk, de csak alvás-evés. Hogy mikor mit hogyan mi után és mennyi ideig csinálunk az a kedvünktől függ. Nincs nyügi sem, de tény, hogy az is szuper hogy tudok számolni az ő alvásidejével, hogy addig pl főzhetek vagy moshatok, vagy gyantázhatok...:D:D::D
2012. szept. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!