Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hogy sikerült leszoktat...

Nektek hogy sikerült leszoktatni a babátokat az éjszakai szopizásokról?

Figyelt kérdés

A kisfiam 8 hónapos elmúlt és még mindig 3 óránként felébred éjszaka szopizni, ha nem adok neki, akkor ordítani kezd, ezért mindig adok neki. (Cumival nem lehet becsapni.) Valaki tud valamilyen nem drasztikus módszert, hogy ne ébredjen fel és végre végigaludja az éjszakát?

Köszönöm!


2012. aug. 17. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem adtam neki. De ő akkor már nagyobb volt, elmúlt egyéves. Bementem, simogattam, ringattam, nem hagytam egyedül, csak cicit nem kapott. Persze sírt, de nem volt vészes. Pár nap múlva átaludta az éjszakát.

Ja, vízzel mindig megkínáltam, hol kellett neki, hol nem.

2012. aug. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de ez engem is érdekelne, mert teljesen ugyanez a helyzet az én 9 hónapos kislányommal is. :(
2012. aug. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 10 hónapot betöltötte, és 2 hete szokott le az éjszakai szopizásról teljesen magától. Én is így voltam, mint Te, hogy éjszaka felkelt és a cici kellett. Semmi más nem volt jó. Már mindent eszik, de éjszaka még mindig szopott. Teát csináltam estére, és mikor felébredt mindig próbáltam neki előszór azt kínálni. Eleinte nem fogadta el, később 1-2 kortyot ivott, utánna követelte a cicit. 9. hónap után eljutottunk oda, hogy már rendesen ivott teát, és visszaaludt, de még akkor is 1x meg kellett szoptatni. Most, mire betöltötte a 10 hónapot szépen lassan egyre több éjszaka telt úgy el, hogy meg volt cici nélkül. Mára már egyáltalán nem szopik. Nincs több tapasztalatom ilyen ügyben, de azt is hallottam, hogy az is jó ha 1-2 éjszakára más van vele. Májusban esküvőn voltam, és anyukám volt a babával, ráadásul Ő náluk, nem is itthon, és reggel fél 5kor értem oda (mert így én is ott aludtam) és anyunak semmi problémája nem volt vele. Szépen aludt mellette. Persze felébredt, de simán vissza tudta altatni, úgyhogy lehet benne valami. Biztos megérzik, h anya van mellettük, és ha anya van,akkor cici is van :)
2012. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Most lehet megköveznek ezért, de én a cicit arra használtam, hogy enni adjak belőle a fiamnak. Semmi másra. Nálunk ez a 3 óránkénti szoptatás megfelelő volt az igényeinek, szívott annyi tejet, amivel jól lakott és a következő cicire tevés 3 óra múlva volt.

Ha meg akartam nyugtatni, akkor felvettem vagy megsimogattam, beszéltem hozzá és megnyugodott.

Aztán olyan egészségügyi problémáim voltak, ami miatt drasztikusan diétáznom kellett, tehát szó szerint egyik napról a másikra ment el a tejem és pont ez miatt, mert csak evésre "használta" a fiam cicit, nem is volt belőle probléma. Azonnal elfogadta a tápszert a cumisüvegből.

Amúgy 3 hónapos kora óta átalussza az egész éjszakát, de ezt megelőzően is már csak egyszer kelt fel enni éjszaka. 3 hónapos kora óta pedig semmiért nem kel fel, sem enni, sem inni.

Tehát így nagyon nehéz lesz leszoktatni, hogy valamire már rászoktattad.

Ha éhes és azért kel fel, akkor próbálj neki laktatóbb ételt adni vacsorára, tejpépet vagy főzeléket, utána még esetleg anyatejet és akkor nem fog ezért felkelni. Ha pedig csak rosszat álmodik, nyugtalan vagy anyahiánya van, akkor pedig a közelségeddel próbáld meg megnyugtatni és ne a cicivel.

2012. aug. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!

Én is csak etetésre használtam a cicit, valósznűleg ezért is szokott le magától róla. Az én kisfiam 5 hónapos koráig csak szopott, így utána a cumisüveget nagyon-nagyon nehezen fogata el. Én kipróbáltam a tejpépet és tápszert is, nekünk nem vált be. Lehet nem éhes volt, hogy felkel, hanem csak anya kellett neki, de annak ellenére követelte, hogy nem cicin lett megnyugtatva soha. Tovább szopó babánál szerintem elkerülhetetlen, hogy ne legyen kicsit rászokva a cicire.

2012. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Persze, ezt mondom én is, ha valamire rá van szoktatva, amiért félre értés ne essen, senkit nem ítélek el, mindenki valamit úgy csinál, hogy később azt mondja, ezt másképp kellett volna, ezért nehezebb a leszoktatás.

De ez az én tapasztalatom, ha egy gyerek jól van este lakva tápláló étellel, iszik is rendesen, nem fog azért felkelni éjjel, mert éhes vagy szomjas. Nyilván nem egy újszülöttről beszélek, ha nem már kicsit nagyobbacskákról. Ha felébred, akkor annak más oka van. Fájdalom, rossz álom, anyahiány. De ezeket sokan úgy oldják meg, hogy akkor cicire teszik, pedig csak meg kéne vigasztalni vagy a fájdalmát csillapítani, ha arról van szó.

És ilyen esetben, ha már így alakult, akkor sajnos kicsit drasztikusnak kell lenni, ha magától nem akarja a gyerkőc. Meg kell szokja, hogy másként nyugodjon meg és ne a cicivel. Az eleje biztos nagyon nehéz.

2012. aug. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sehogy. 20 hónapos korától egyik napról a másikra nem kérte. Addig a vizet sem fogadta el éjszaka. Ha nem adtam neki akkor úgy ordított mint akit nyúznak. Ezt nem akartam így kapott. Kibírtam azt a 2x5 percet míg szopizott.
2012. aug. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozoma az éjszaka is szoptatók táborába! Az én babám 5 hónapos. És óramü pontossággal kel 23 órakor és 3,30-kor. De legkésőbb 4-kor. Olyan éhes ugy szopik mintha legalább egy napig nem evett volna. Én is próbáltam a cumit a vizet a teát. Egy jó pár éjszakámat elcsesztem vele. Inkább kibirom azt a 6 percet és alszunk tovább. Ahogy leteszem már mélyen alszik. A tesóm kisfia is ugyanígy volt. Nem is számitottam másra nálunk sem.
2012. aug. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hagytam sírni. Nem volt drasztikus, talán 1 éjjel volt hogy többet sírt, de bementem hozzá mindig. Amúgy csak megébredt az etetési időben, magyarázott és mivel cicit nem kapott egyre hamarabb visszaaludt magától.
2012. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!