Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelőről vélemények?...

Légzésfigyelőről vélemények? Kell vagy nem?

Figyelt kérdés

2012. szept. 3. 20:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt, és én szerettem. Megnyugtatott a tudat, hogy ha baj van, jelez. Jelzett nekünk is be tévesen (akkor már állt, és távol volt az érzékelőtől, de amíg feküdt, nem volt téves riasztás. Ilyen általában akkor fordul elő ha túl nagy érzékenységre van állítva. Amúgy ha megengedheti magának az ember, akkor inkább jelezzen ezerszer tévesen, minthogy egyszer kellene hogy legyen, de nincs...
2012. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A szomszédom kisbabája hat hónaposan halt meg bölcsőhalálban. Senkinek nem kívánom. Inkább a légzésfigyelő.
2012. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Érdekes az az anyuka aki inkább nem kellemetlenkedik a téves jelzéssel inkább kockáztatja a tragédiát,azzal biztos együtt tud majd élni.Eszem áll meg.
2012. szept. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem van.Szerintem szükséges. 1 éves a lányom bébiőrös és kamerás a légzésfigyelőnk. 70 ezret ,,dobtam" ki rá, mert azóta befurakodott közénk és csak velünk hajlandó elaludni:) Azokból a termékekből amik az életét védik vagy pl a gerincét hivatottak alátámasztani igyekeztem minőségi darabot beszerezni. Soha nem sípolt be nálunk. Működik, mert leteszteltük... Az első 5 hónapban használtuk, mert utána fogzás miatt nyugtalan lett. Mégsem fogom soha sem megbánni, hogy megvettem és csak örülök, hogy ,,feleslegessé" vált. Eltettem és a 2. kisbabámnál is szeretném, ha ,,felesleges" vétel maradna. A kamera funkció viszont jól jött mert össze-vissza kukacolt az ágyikójában és jó volt látni mit csinál. Viszont az oda-vissza hangnak semmi értelme. odáig oké, hogy te meghallod, de ha nyugtatni akarod csak még-hangosabban hív:D Még annyi esetleg, hogy ez egy AngelCare típusú és nem elemmel működik csak áramkimaradás esetére kell bele egy biztonsági, de nem meríti, viszont a szülő egység nem bírja sokáig aksi nélkül. Ha ilyesmiben gondolkodsz akkor talán nézd meg hátha van olyan fajta amiben ezt már kiküszöbölték. Egyébként a légzésfigyelőnek az a funkciója amit a neve is leír. Légzést figyel nem pedig újraéleszt. A bölcsőhalált viszont megelőz egy olyan állapot amiből még ingerhatásokkal ki tudod zökkenteni. Ekkor habár már az agya egy ideje nem kapott oxigént még nem veszítette el az eszméletét, még reagál a figyelmeztetésekre. Sok esetben elég annyi ami a sípoló hang, vagy akár szükséges lehet a szülő ijedségében végrehajtott megrázás. Gyakorlatilag sok kisbaba csak megközelíti ezt az állapotot de egy figyelmeztető elő jelzéssel a légzésfigyelő csipog halkan egyet. Erre nem kelnek fel a babák csak a mély álomból hirtelen látni ahogyan vesznek egy jó nagy levegőt. Ezt barátnőm kislányán figyeltem meg egyszer akinél problémák voltak a tüdejével koraszülött lévén. Szóval ha 15mp után nem vesz levegőt akkor biztos ami biztos sípol egy rövidet. Erre nem kel fel a gyerek! Téves jelzés csak akkor van ha egy lapos a szerkezet ami nem képes az egész kiságyat érzékelni és a kicsi kószál esténként az ágyában:) Vagy rosszul van beletéve, vagy rosszul van az érzékenység beállítva, vagy az ,,olcsóbb" fajta elemmel működőekben lemerülhet az elem és ekkor azt hiszed légzéskimaradás miatt riaszt de valójában az elem miatt riasztott. Én azt mondom, hogy aki fél a téves riasztástól az inkább ne aludja nyugodtan azt a hatalmas véletlen idézte 1-2 éjszakát amikor ez bekövetkezik mint hogy normál esetben virrasszon egész éjszaka a kisbabája mellett mellett légzésfigyelő híján és több energia marad a kicsire. Mikor én születtem édesanyám elmesélése alapján szörnyű napjaik voltak édesapámmal. Egy közeli ismerőse bölcsőhalálban veszítette el a gyermekét és annyira féltek, hogy elveszítenek, hogy 1 mp-re sem vették le rólam a szemüket és úgy próbált az ,,ügyeletes" ébren maradni, hogy 100-ig számolta a levegővételeimet aztán kezdék előröl és előröl...Erre megjegyezte anyukám, hogy apukám legalább ihatott kávét mert neki nem kellett szoptatnia. Szóval azt hiszem egy ilyen szerkezetet nagyon is meg tudtak volna becsülni abban a korban.
2012. szept. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én a 3. babámat várom. A nagyok már 9 -12 évesek, akkor még nem vettem, nem is hallottam róla, de állandóan azt figyeltem vesznek-e levegőt. Pedig kellett volna, mert a lányom epilepsziás volt, a görcsöknek csak annyi tünete volt hogy nem vett levegőt.

Most van légzésfigyelőnk. Részben ezért, részben azért mert a páromnak volt egy testvére aki pár hónaposan meghalt, igaz nem tudjuk miben, mert már kb 60 éve történt (párom kései gyerek 40 évesen szülte az anyukája), és már nincs kitöl megkérdezni.

Szóval szerintem jobb félni mint megijjedni.

34 hkm

2012. szept. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha megengedhetitek magatoknak anyagilag, akkor nem baj, ha van. Én nyugodtabb voltam úgy, hogy volt. :)
2012. szept. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Akkor veszünk! Köszi
2012. szept. 4. 13:57
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok. Tegnap beriasztott a légzésfigyelőm, futottam oda, alig mertem hozzáérni, komolyan én sokkot kaptam. Rátettem a kezem a hátára de nemtudtam vesz-e levegőt. Majd gyorsan felakartam emelni de akkor megfeszítette a kis izmait és tudtam hogy ha baj is volt, már minden rendben. Mondjuk ez pont azelött volt hogy le kellett ugranom a kisboltba 2percre és addig apu vigyázott a kicsire, ő meg aztse tudta volna mi pittyeg meg miért. Még csak belegondolnom is rossz mi lett volna ha..... Igaz én 8ezerért vettem használtan az angelcare ac100at szóval nem a legújabb legdrágább modellt, de ezek után azt mondom 80ezret is adnék bármikor egy légzésfigyelőért!
2012. szept. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!