Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos baba miket ehet?...

11 hónapos baba miket ehet? Zöldségen, joghurton, tejpépen, gyümölcsön kívül? ) És mi az amit még nem ehet?

Figyelt kérdés

2012. szept. 4. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Húst természetesen lehetőleg minimum 5-6 napon egy héten 7 hós korától.

Ehet tésztát, rizst, tojást, tejen kívül szinte bármit. Bár lassan már tejet is kaphat.

2012. szept. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyjából mindent,ami nem túl zsíros vagy csipős.

Amit ajánlani szoktak,hogy kerülne kell 1,5-2 éves korig azok az aprómagvas gyümölcsök (eper,málna stb) , és a méz.

Ha joghurtot eszik ,akkor már tejet is ihat persze nem kötelező :D

2012. szept. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Adhatod neki azt, amit ti esztek!

Pl, töltött paprika, lecsó, habart vagy rántasos Főzelékek, burgonya püré, Petrezselymes burgonya, pörkölt, tepsiben lesütött húsok, Borsó, zöldbab, karfiol, Ragu levesek, tésztafélék... Minden mehet! Apróra vágtam neki a tésztát a husit, vagy villával megtörtem az ételt.

Amit még nem adtam ennyi idősen baba, mákos diós ételek.

2012. szept. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tojásfehérje is mehet már?
2012. szept. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
füstölt hús, tojásfehérje, tej, gomba kivételével mindent ehet.
2012. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Először is köszi a sok választ:)!

Húst eszik minden nap. Májat is kapott már, meg rizst. Az apró magvas gyümiket azt én is hallottam, hogy nem ajánlatos. Nekem a joghurtos dolog fura kicsit, mert ugye azt ehet már egy ideje, de a tejföl, sajt, vaj? Ezeket mikor?

2012. szept. 4. 12:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Azokat is eheti nyugodtan. Ezekben mind van laktóz és tejfehérje is,szóval ha ettől nincs baja a tejtől sem lesz,tudom,hogy tiltják kb 2-3 éves korig,és mindenféle babaitalt kéne adni,de szerintem ez hülyeség. Persze ha ti laktóz vagy tejfehérje érzékenyek vagytok nem árt óvatosabbnak lenni.
2012. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már gombát is adtam neki. Semmi baja nem volt tőle.
2012. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!