Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tipusú pelenkát javasol...

Milyen tipusú pelenkát javasoltok? Mosható pelenkáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi liberot használunk, bevásároltunk belőle egy csomót, mert leértékelés volt, de időközben a pempers-re is az volt, így azt is vettünk. De nálunk az vált be. Alig várom h elfogyjon a liberó. Rövid a dereka és a fiam rendszeresen szeret nagyokat kakilni a pelusba, ráadásul hígat és a hátánál kifolyik, így mehetünk ruhát cserélni, de a pempers szuper, magas a dereka és minden cucc a helyén marad. A moshatóról nem tudok nyilatkozni, nem használtunk még.
2012. szept. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pampers active babyt hasznalok próbáltam Huggiest, nem jött be, nem gumírozott a pántja és kipisilt belőle, maradunk a Pampinél :) Én nem mosnék, de sokan teszik, ők majd válaszolnak :)
2012. szept. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Moshatót nem használtam még, nálunk a pine jött be nagyon, mert jól szívja a pisit és a kakit sem engedi ki, hacsak nem túl híg. :)
2012. szept. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi moshatózunk lassan két éve, a bölcsiben eldobós van a lányomon. Sosem kellett popsikenőcs, sosem volt piros semmije, míg csak moshatót használtunk, mióta napi 1- 2 papírpelus van rajta, néha pirosodik(nem azért mert sokáig hagyják rajta, hiszen csak délelőttre jár):(.

Mekkora a babád?

2012. szept. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 2 éves múlt áprilisban, kipróbáltuk vele a Dadát, Liberót, Babylove-ot, Pamperset, meg valami rózsaszínű borzalmat, amit a Dm-ben lehet kapni, nem tudom a márkáját, de rémes. Most épp Pampers Sleep and Play van rajta éjjel és az utcára, itthon már nem vagyok hajlandó pelenkázni. Remélem, ez az utolsó márkánk, és hamarosan szobatiszta lesz.

Kislányom 5 hónapos, jelenleg 4 db mosható pelusunk van, 2 Babyland, az kínai, műszálas és nem túl jó, és 2 Monapel, az magyar és jó minőségű. Egyben nekem túl drága megvenni egy készletet, ezért kipróbálok még pár márkát, de remélem, egy-két hónapon belül át tudunk állni teljesen a moshatóra, és csak elmenetelkor fogunk eldobhatózni.

2012. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én annó gondolkoztam a moshatósnpelenkán, de drágának tartottam, mivel napi 6-7 pelenka kell egy gyereknek, ha kimosom 2 nap mire megszárad pláne ősszel télen.

Szóval egy kezdő szettben kell hogy legyen 20 db pelenkád, és akkor minden nap este mosni kell a pelenkát, hogy megszáradjon.

Na meg minden kaki után lehet elöblíteni, a kakit kiszedni belőle, azonnal leáztatni hogy ne maradjon kaki foltos...

Nagyon macerás az eldobható pelenkához képest, és azért ha i szinten a családi pótlékból könnyebben megveszem a pelenkát, mint hogy egyszerre kiadjak 50-100 ezret a mosható pelenkáért 2500-6000 ft darabja, és abba is kell betétet venni havonta ha olyan fajta.

Az elején Huggiest használtam, majd pampers, liberó, 1 éves korától pedig nő name gazdaságos pelenkát.

2012. szept. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én sem használnék moshatót soha

a babám bőre elvisel minden márkájú pelust

én most 5-ös dadát használok 35 forintért

nekünk tökéletes, egész éjjel (12 óra hossza) rajta van úgy hogy reggelre megiszik három négy deci teát

szóval strapabíró

2012. szept. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindkettőről van tapasztalatom. Alapvetően moshatózunk, de néha használunk eldobhatót is. Eldobhatóból pamperst veszek, a kék dobozost! (narancssárgával vigyázz, az nem jó, nagyon hamar átázik)


Moshatóból priviben megírom, hogy melyik vált be.

2012. szept. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

6. válaszoló: Ha nem haragszol, teszek egy megjegyzést. Mindent nagyon eltúloztál, nem a te hibád, hiszen nem próbáltad, talán csak kevés ideig néztél utána a dolgoknak, de ennyire azért nem rémes a dolog.


Egy picit kijavítanálak és tényleg ne vedd sértésnek:

6-7 nem kell, csak a legelején, anyatejes babánál. Hosszútávon az inkább átlagban 5 darab.

Ha nincs sok helyed teregetni, akkor olyan típust kell választani ami gyorsan szárad. Semmiképp sem "all in one" pelenkát. Annál jobb, minél jobban szétszedhető. (tetra, prefold, valamilyen pelenkabetéttel használható pelenka, vagy "zsebes" pelenkabelső, stb.)

Ezekkel tudatásban már nem kell naponta mosnod. Én 4-5 naponta szoktam mosni, picit nagyobb (30 db-os) készlettel.

Kakit le kell öblíteni, ez így van, de a legtöbb pelenka pont ilyen célra van kifejlesztve és taszítják a koszt. Elég gyorsan megy, nagyobb a babám is, sokszor csak le kell gördíteni a szilárd kakit. De anyatejes kakit is könnyű kimosni belőle. Vannak ilyen drága pelenkák, igen, de azért jóval olcsóbbat is lehet kapni. A mi készletünk kb. 20 ezer Ft -ba került. Ha belegondolsz, elég gyorsan megtérül, ha azt is hozzávesszük, hogy később eladható a használt pelenka is.


Ha tényleg ezek miatt nem merted kipróbálni, akkor szívesen segítek még.

2012. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A "kakifogó" papír óriási találmány:)!
2012. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!