Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban nem lennének jelei az...

Valóban nem lennének jelei az értelmi fogyatékosságnak vagy az autizmusnak babakorban?

Figyelt kérdés
Én ezt nem hiszem...sokat olvasni,hogy fontos a mosoly,a szemkontaktus,a gagyogás stb.Ezek hiánya mindig jel lehet.Nektek mi a véleményetek?
2009. júl. 28. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Voltunk neurológián, láttunk pár fogyatékos csecsemőt. Éppannyira látszik, mint a nagyobbakon. De vannak olyan betegségek, melyek csak később jönnek elő, nem csecsemőkorban.
2009. júl. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek hiánya azért tényleg gyanús. De lehet, hogy csak a visszahúzódás jelei.
2009. júl. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

az autista babák sokat sírnak és nem tartájk a szemkontaktust.

igaz, hogy csak 1 éves kor után diagnosztizálják.

2009. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A keresztfiam autista. Illetve valószinű, hogy az, mert egy pesti gyerekórházban azt mondták hogy 5 éves kor után lehet dignosztizálni. Kb egy éves koráig semmi gyanú nem volt. Édes kisbaba volt. Akkor lett gyanús, mikor nem kezdett beszélni és a gagyogás is elmaradt. Amúgy most is teljesen normális, leszámitva, hogy nem beszél, hanem sikítozik. 5 éves múlt.
2009. júl. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. júl. 29. 11:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van autista fiam, most 10 éves. Babakorában nem sírt sokat, csak ha felvettük. Ha letettük, megnyugodott. Úgy tűnt, hogy figyel minket, a szemkontaktust akkor lehet már észrevenni, ha függőlegesben van a gyerek :)

Ha fekszik, persze nézgelődött mindenfelé, akkor még nem volt feltűnő.

Ha szopizott, nem tudtunk összehangolódni, csak tolt el magától, nem is volt tejem egy idő után. Amikor elkezdtem etetni cumisüvegből, ha egy légy zümmögött is, abbahagyta és azt kereste, honnan jön a hang. Nálunk volt egy társult hipotónia (izomgyengeség) és szívbetegség is, tehát nem volt könnyű elkülöníteni ezeket a tüneteket, melyik mi miatt van, így csak azután derült ki, amikor 2 évesen elindult. Amikor elindult, akkor meg az volt a furcsa, hogy nem hallgatott a nevére, levegőnek nézett, ha mondtam valamit, mintha ott se lennék. Nagyon nehéz egy ilyen gyerkőccel.

2009. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!És kisebb korában hallgatott a nevére,vagy ha szóltatok neki/hozzá?
2009. szept. 16. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!