Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kékfény hatására milyen hamar...

Kékfény hatására milyen hamar múlik a sárgaság? Nagyon mennék már haza a kisfiammal.

Figyelt kérdés
5.napon vettek vért tőle és 285volt a bilirubin szintje, de 220nál mehet haza. Tegnap 2óránként odaadták szopizni de egész nap kékfény alatt volt meg este 9-5ig is. Ma is ottvan. Holnap vesznek vért tőle megint hogy kiderüljön haza engednek-e. Nem tudom eldönteni hogy ez az érték magas vagy alacsony mert a doki egyszer ezt mondja egyszer azt....
2012. szept. 6. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk egy napig volt fényben. Attól függ milyen gyorsan oldódik a sárgasága (babafüggő). De ha hazamentek, valószínűleg aluszékony lesz a sárgaságtól, neked kell kelteni az etetésekre. Nálunk így elég hamar beszabályozódott a napirend :)(csak, hogy a jó oldalát is írjam). Én is nagyon ki voltam, hogy nem mehetünk még haza, ismerősöm 2 plusz napot maradt még bent a babájával, én egyet. Az orvosok sosem mondanak semmit, én nem is kérdeztem, egyszer csak jött az elbocsátó papírokkal
2012. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg babafüggő. Eléggé sárga lehet, ha ennyire elviszik, még éjszakára is. Nekem a nagyobbik lányom intenzíven volt emiatt, na ő a drasztikus eset. Egynaposan került be, 8 naposan vittük haza. Középső gyerekem még fény alá sem került, annyira hatékonyan tudtam ébresztgetni, hogy szopizzon és rengeteg vizet lenyomtam a torkán (mert ugye a folyadék oldja a sárgaságot). Harmadik gyerekem 2 naposan sárgult be, elég drasztikusan. Őt ki sem vehettem az inkubátorból, cumisüvegből adtuk az anyatejet, éjszakára is bent kellett maradnia, még másnap is vissza kellett adnom éjszakára, de harmadnap hazavihettem. Tehát 5. napon mentünk haza. Viszont még ő otthon is sárga volt. Nagyon aluszékony volt, tényleg erőszakosan ébresztgetnem kellett.

Tudom, hogy nagyon vágysz haza, de hidd el jobb ha most szépen kikezelik, mintha a sárgaság a máját tenné tönkre. Van ismerősöm, akinek nem kúrálták ki a gyerekét, annyira beteg lett, hogy új májat kellett kapnia.

2012. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem 204 a normál érték és ez még 2+2 nap szerintem .

Nálam mellettem volt kék fényen a kiskocsiban. 7 napot voltunk bent ,mert antibiotikumot is kapott

2012. szept. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Nálunk 220 aminél hazaengednek. Szopiztattam volna eddig is rendesen de oxigénhiányos volt és 2naposan volt egy légzéskimaradása így 4naposan kaptam meg. Kicsit láttam hogy mintha sárgás lenne a szeme fehérje de mivel a doki azt mondta megvizsgálják így nem aggódtam. Erre tegnap vettek vért. De nem hiába akarok hazamenni mert ebben a kórházban az ellátás..... Sunyiban tápszerrel tömik a gyereket aztán én vagyok a rossz hogy nem tudom szoptatni..
2012. szept. 6. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!