Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Massal is volt igy? Sargasag tema

Massal is volt igy? Sargasag tema

Figyelt kérdés
Hetfon voltunk orvosnal. Aztmondta van egy pici sargasaga,de a gep nem nagyon mutatta. Utana itthon ugy vettuk eszre mintha tovabb sargult vna,ugy voolt h megyunk is vele a korhazba,DE elotte jelenesunk volt a vedononel h megnezze a picit h rendben van-e. kulfoldon elunk,itt orvos 1x latta ot is es az egesz terhessegem alatt engem egyszer sem. mindent a vedono intez. nos..elmentunk hozza,aki aztmondta sarga a baba es h sargult-e miota hazajottunk. mondtuk h igen es mar a szeme feherje is az. aztmondta ez meg mindig belefer,ha meg tovabb sargulna akkor be a korhazba. De en nagyon kivagyok,mert a dragank 2 teljes ejszakat es 1 nappalt aludt mar vegig es elotte inkabb fent voly mindig mint h aludjon. tudom h az aluszekonysag az jele a sargasagnak,de aludhat mar szinte masfel napja? raadasul ha nagyon melyen alszik akkor fel ora mire felbirjuk kelteni. most 3 orankent ejszaka huzom az orat es etetem mert o csak 4 orankent enne es az anyatejtol tisztul igaz? tnap picit napra is fektettem,na persze nem ugy h felforrjon szegeny hanem gyenge ablakon beszurodore. vegulis az erdekelne h nem baj h ennyit alszik? ma este sztem bevisszuk ha ezt a napot is vegigalussza.
2012. aug. 25. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Már rég bevittem volna, és ezt nem rosszindulatúskodásból mondom, hanem mert másfél napot ne aludjon, és ha a szeme fehérje is sárga az súlyosnak számít!
2012. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


figyelj csak, nem rémisztgetni akarlak, csak leírom. az én első babaám nagyon besárgult. Itthon az a kórházakban ilyenkor a "szokás", hogy megnézik mennyire sárga és ha egy szint felett van ún. kékfényezik,(beteszik az inkubátorba, letakarják a szemét és egy speciális kék fénnyel "gyógyítják") amitől gyorsabban bomlik a magzati vér. Nálunk is ez volt. De olyan szinten sárga volt,h amikor 6 nap után hazajöttünk még vagy 2-3 napig akkor is sárga és aluszékony volt. A sárgaság igen megszűnik úgymond, és az anyatej gyorsítja, de van amikor kóros mértékű. És ezt csak vérvétellel lehet megállapítani. Én bevinném.

2012. aug. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne várj estig hanem vidd be! Te is látod és érzed, hogy nincs rendben, akkor mire vársz? Ott csak annyi fog történni, hogy leragasztják a szemét és berakják uv alá esetleg kap egy kis infúziót. De ettől csak jobb lesz neki. Nem aggódj és gondolkodj hanem cselekedj! Aztán majd írd meg, hogy mi volt mert gondolunk rátok!
2012. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen. be is megyunk ma. De nem ertem a vedono is h kuldhetett haza h ez meg "semmi"..amikor latta a szemet is. :( koszonom a valaszokat
2012. aug. 25. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én babám kapott 3*50 ml infúziót és másnapra teljesen fehér volt a bőre. Menj a kórházba!!!
2012. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Melyik ország ez? :o
2012. aug. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én már most azonnal bevinném dokihoz, ez nem normális, az enyém is besárgult, de ennyire nem volt súlyos.!!
2012. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azonnal vidd a kórházba,nem tudom mennyi idős,de ez nem játék!!Főleg ha ennyit alszik,meg már a szeme fehérje is sárga,ez nem kérdés,irány a kórház!Az eszem meg áll milyen orvos meg védőnő az ilyen?....Az én fiam mikor született 2éve,a 3.napon besárgult,egyből tették a kék fény alá,3napot volt ott,hazajöttünk,megint sárga lett,és majdnem 3hónapig volt sárga a gyerek!!Olyan gyógyszert kellett szednie 1hetesen (seveneletta),ami epilepsziára van,de van benne valami ami a sárgaságra jó.Remélem minden rendben lesz,és nálatok nem tart majd eddig!
2012. aug. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!