Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már egy hete taknyos mit...

Már egy hete taknyos mit javasoltok? Meddig normális ez?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos,egy hete taknyos, nem vészesen, semmi más tünete nincs, nem lázas, nem köhög, jól alszik, jól eszik. Sterimart használok és szívom neki minden nap többször, és adok neki cebion cseppet is, de nem javul. Lehet a fogától is, mert szerintem felül most jön neki, meddig normális ez, esetleg valami házi praktika még ami segíthet? Ha a fogától taknyos akkor míg ki nem jön a foga az is lesz?
2012. szept. 6. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A nátha nem a fogzástól van, csak fogzás idejére meggyengülhet a babák immunrendszere és könnyebben szednek össze vírusokat és maga a vírus okozza a náthát.

Ha átlátszó vagy fehér az orrváladék, akkor vírus okozta, nálunk volt, hogy majd 2 hétig tartott a fiamnál, ha véletlenül sárga vagy zöld színre vált, akkor vidd orvoshoz, mert akkor már baktérium okozta fertőzésről van szó és kell az antibiotikum.

Addig meg szívd neki az orrát amikor kell.

Mi még Fenistil cseppet használtunk a fiamnál, mert az nyugtatta a megduzzadt orrnyálkahártyát és még előbb rendbe jött.

2012. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nekünk volt hogy 2hétig szívtuk neki, szintén csak sterimar és cebion, nem vészes az 1 hét még. Igaz, hagymatea főleg köhögésre jó, de én mindig bevetem ilyenkor, és meggyógyul hamar.
2012. szept. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!