Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is ennyit nyög,...

Más babája is ennyit nyög, erőlködik, rúgkapál, nyomni akarná a pukikat, vagy csak az én lányom ilyen?

Figyelt kérdés

4 hetes a lányom, hasfájós és bukós. Azt a csöpp időt is, amit ébren tölt még ennyi idősen az evésen és a síráson kívül állandóan a nyökögéssel, erőlködéssel, folyamatos pukinyomással tölti (mintha nem tudna kakilni). Nem nagyon van olyan pillanat, hogy nyugiban nézelődne.

A fiam is hasfájós volt, de nem emlékszem, hogy ő ennyit "foglalkozott volna" a hasával. Vagy csak inkább a 3-4 hónapos kora utáni állapotra emlékszem, mikor már elvolt? Ő is rengeteget sírt, tudom, sokat panaszkodtunk, de a lányom.... még hogy a lányok nem hasfájósak.. szuper. Nekem mindkettőből kijutott.


Most is leraktam aludni, és aludni sem alszik nyugodtan, mert kb. 2 percenként még álmában is a fentieket csinálja.

Mostanában csak egy kaka van, estefele, de már nem tudok hinni ebben a hasfájásban, létezik, hogy egész nap, minden evés után ez van? És ez lesz még 3 hónapig? Addig megőrülök kb hogy nem tudok vele mit kezdeni. (a csodaszereket próbálgatjuk természetesen, nem sok sikerrel eddig)


2012. szept. 7. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az espumisan jött be. Mondjuk elfogyott egy üveggel egy 7 alatt de megéri az árát. Ugyanez volt a lányomnál onnantól elvágták. ja, ő is bukós volt. Szoptatod vagy tápszeres?
2012. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Nekünk is most espumisan van, már lassan elfogy, de semmi javulás. Kb. 9-10-ig aludt most délelőtt, azóta csak sír, ha nem sír, nyökög, nyújtózik, erőlködik, akkor jönnek a pukik hallom, dehát tényleg 4 órán keresztül (meg amivel több, mert most sem alszik persze) kell ennek így lennie?

Hétfőn vagy kedden jön a gyerekorvos, de addig megőrülök, ha ezt csinálja minden nap. Bár a doki sem tud mást mondani, minthogy infacol és kész. :o/ Az sem csinált semmit.

2012. szept. 7. 14:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és anyatejes, dehát ez is... kis éhenkórász. Ha 1,5 óránként teszem mellre (igény szerinti) akkor folyamatosan fáj a hasa, ha 3 óránként, akkor talán nem, de mivel nem alszik, nem bírja ki a 3 órát, és azért ordít kegyetlenül. Örülök, hogy ha a két órát kihúzza, persze a cicim sem telítődik ennyi idő alatt... na de ez már más téma.... csak panaszkodom.
2012. szept. 7. 14:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk már 3 hós a kislányunk, de nekünk is hasfájós volt 2,5 hós koráig, aztán mintha elvágták volna elmúlt.mindent kipróbáltam.az infacoltól kezdve a cseresznyemagpárnáig.

sokat tornáztattam a lábát, és akkor jöttek ki a pukik.Nekem is anyatejes,és állítólag náluk van olyan hogy akár 10 napig nincs trotty.én azt csináltam 2-3 nap után ha nem volt kaka és már nagyon szenvedett,hogy 1x lázmérőztem, és az könnyített rajta.

2012. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj. Megint első vagyok. Espumisant minden szopi előtt adod? 25 cseppet adsz? Mert sokan ezt rontják el :( Rá van írva hogy 25 csep felel meg 1 miligrammnak.
2012. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, elvileg minden etetés előtt adom az espumit. 25 cseppet, vagy kb annyit, mert úgy ömlik belőle, hogy nagyon kell figyelnem, hogy cseppenként tudjam számolni. Így a kanálban már tudom, hogy kb mennyi a 25 csepp, és éjjel pl. nem számolom. (volt, hogy azt hittem nem is jön belőle, mert nem láttam a félhomálynál, erre már majdnem tele volt a kanál....)

Ma gripe watert keresett a párom a dm-ben és gyógyszertárban... tényleg nem lehet kapni. Pedig a fiamnál azt talán segített valamennyit... A jó dolgokat mindig megszüntetik.

2012. szept. 7. 19:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is ezt csinálta. Álmában is folyamat nyomogatott, nyökögött, mintha állandóan erőlködött volna. Szörnyű volt hallgatni. Aztán elmúlt ez az időszaka. Nem is emlékszem mikor, de biztosan nem tartott 3 hónpig. Max 10 hétig, de lehet, hogy addig sem. A hasfájás viszont kitartott 3 hónapig. Úgyhogy mi az Infacolt nyomattuk neki, bevált. Szépen lassan, kísérletezve elhagytuk a 3. hónaptól.
2012. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!