Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt mondják, a gyerek türelemr...

Azt mondják, a gyerek türelemre tanít. De hogyan?

Figyelt kérdés

Nekem nem hogy türelmet tanítana, egyre türelmetlenebb vagyok. Ezáltal egyre frusztráltabb és egyre még inkább türelmetlenebb. Egyre jobban erősödik bennem a nem nekem való ez érzés, és emelett az, hogy sajnálom a gyerekeimet, hogy ilyen anyjuk van.

De tudatosan nem megy. Mindig felébredek, és eldöntöm, hogy ma másképp lesz, de mindig elszakad a cérna és mindig veszekedés van...

Nagylányom 3,5 éves, kislányom 20 hós...

Mit tanácsoltok?


2011. nov. 1. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nahát ez egy jó kérdés. Méghogy türelemre, amikor ketten futnak 4 fele, ketten szakítanak szét, hogy "ezt akarom, én akarom ezt, nem akarom, ezt csinálja, azt csinálja, elveszi, nem adom":) Le a kalappal akit ez türelemre tanít :)

De egyébként tök jó a nyüzsi meg minden, de a türelem az már rég odavan. A nagy elhatározás nálam is megvan minden nap, pláne , hogy muszáj lenne, hisze a nagyobb hiperaktív gyanús az orvosok szerint. 4 és 2 évesek egyébként.

2011. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Türelemre tanit?! Pfff,jo is lenne:-) Inkább az lenne az ideális ha türelemre tanitana! De sajnos ez a gyakorlatban szerintem 100 bol 99 x nem igy van.
2011. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oké, ezzel akkor nem vagyok egyedül, de ettől nem lettem okosabb...:-))

Van valaki, akinek bejött?

Hallottam már nem egy olyat, hogy a gyerek türelemre tanította az anyát, szülőt.

Nyilván valamit meg akar tanítani nekem a gyerek, csak nem jövök rá mit. PEdig jó lenne, mert így szét fog esni a családunk, azt meg nem akarom....

2011. nov. 1. 10:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan még csak egy gyerekem van, de szerintem igaz, hogy türelemre tanít. Vagyis nem is türelemre, inkább önfegyelemre.

Amikor már nagyon feszül a húr, muszáj összeszednem és moderálnom magam. Nálunk a mosogatógép egy ilyen összekapási pont,amikor pakolok bele, a fiam meg turkál a kések között, és kényszerítenem kell magamat, hogy ne üvöltsek, hanem nyugodtan húzzam el onnan ötvenmilliomodik alkalommal.

Marha nehéz, mert én is forrófejű és lobbanékony vagyok.

Heteken belül érkezik a tesó, ami összezavarja majd kicsit a dolgainkat, de remélem továbbra is tudok majd uralkodni magamon.

2011. nov. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off leszek:Türelem???? Na az már rég nincs... Nekem 4,5 és 2,5 éves ördögfiókáim vannak és néha úgy érzem megbolondulok! Míg kisebbek voltak türelmesebb voltam,de mostanában nehéz velük. Ha valaki tudja hogy tanít türelemre a gyerek,az kérem írja meg. Bocs,hogy tanácsot nem tudok adni, talán csak annyit: türelem!
2011. nov. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem csak egy hihetetlen aktív 1 éves csajszim van, néha nálam is borul a bili. Mint ahogy előttem is írták,mikor már 100adjára szólsz hogy nem szabad. Veszek egy nagy levegőt,de ez eddig nem segített. A minap rettenetesen elszégyelltem magam. Volt itt egy kérdés,hogy az anyukának autóbalesetben halt meg a férje és a 20 hónapos lánya. És ő írta,hogy nem legyünk dühüsek a gyerekeinkre,mert elhihetjük,hogy neki mennyi boldogságot jelentene, ha most ott rosszalkodhatna mellette a kislánya.Annyira szíven ütött,és annyira megsajnáltam,hogy ha a lányom kezd kiakasztani,mindig ő jut ezsembe, veszek egy nagy levegőt, és akár ezredik alkalommal is de mosolyogva nem kiabálva elmondom,hogy nem szabad!!!
2011. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, magamra ismertem az általad írtakban. Volt egy leukémiás kislány, akinek nyomon követtem a történetét, és segítettem, sajnos néhány hete meghalt. Nekem van egy 15 hónapos kislányom, és mikor rosszalkodik, kezdem elveszíteni a türelmem, eszembe jut... milyen jó, hogy nekem itt rosszalkodik, minthogy betegen feküdjön, ne adj Isten elveszítsem, és mit nem adna annak a kislánynak az anyukája, ha csak mégegyszer rohangálna a kislánya, vagy kipakolná a szekrényt... Ilyenkor elszáll a haragom és ezredjére is elmondom, hogy nem szabad, stb...

Kedves kérdező, gondolkodj el azon, hogy milyen jó, hogy vannak Neked, mennyi örömet szereznek és valójában nem is az az igazi probléma az életben, hogy a gyerek éppen rosszalkodik... és legyünk hálásak, hogy nem ismerjük a fent említett anyukák érzéseit, mert azok az IGAZI problémák. Türelem!:)

2011. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, sokszor nekem is eszembe jutott, hogy mi lenne, ha betegek lennének, vagy nem lennének... És mindig arra jövök rá, hogy nem ez kéne, hogy megtanítson "igazán szeretni". De ez is ideig-óráig tart, aztán megint szakad a cérna....

Igaz dolgozom (8 órában, de 11 órát vagyok távol), rohanok reggel, rohanok este, alig látom őket, fáradt vagyok, nem tudom kipihenni magam, de ez nem kéne, hogy ok legyen, hogy velük legyek türelmetlen.

Mégsem tudok változtani, pedig annyi mindent próbáltam már...

2011. nov. 6. 19:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Már ugyan régi,de azért leírom a véleményem,tapasztalatom.Sztem nagyon igaz.Hogy miért?Azért,m az elején a baba hasfájós,fájdalomtól tekergős 1,5 óráig üvöltős babát nem vágod a földhöz,jobb esetbe nem szaladsz beadni az árvaházba,hanem végigcsinálod türelemmel,még ha néha meg is fordul a fejedben,h na most elég aztàn,veszel egy nagy levegőt,behunyod a szemed és a következő másodpercben ugyanúg ott vagy neki.Amikor 600 ezersze elmondod neki,h fejezze be és mégis megcsinálja lehet,h ráförmedsz,de akkor is elmondtad neki már 600 ezerszer..Fiatal korodban gyerek nélkül megtetted volna ezt bárkivel?Én nem...Se felnőttel,se más gyerekével..

Éjszakánként amikor felkeltél hozzá és előjött a fejedben a f*****at mikor alussza már át az éjszakát,nem hiszem el" akkor is ugyan kikáromkodtad,kihisztizted magad,de felkeltél és türelmesen kivártad,h szopizzon vagy megegye a tápszerét,majd visszafektetted óvatosan..Az viszont tény,h a gyerekek nálunk olyan szintű türelmet,önfegyelmet követeltek meg tőlem,h gyakorta máshoz nem volt türelmem,mint pl anyukám "jó" tanácsaihoz,amik persze huszonévvel ezelőtt voltak aktuálisak manapsàg viszont no go...

2016. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!