Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség, kezd kicsúszni a...

Segítség, kezd kicsúszni a gyerek a kezemből,16 hós?

Figyelt kérdés

A lányom mindenért elkezd hisztizni, sírni, amit nem kap meg. Bármilyen foglalkozásra megyünk, sosem azt csinálja, amit kellene, amit a többiek.


Ő egy másodpercig!! nem ül meg az ölemben, gyerekjátékokat sem csinálunk úgy soha, ahogyan kéne, csak megy és megy, és megy oda más gyerekekhez, barátkozik stb.


Amivel nem is lenne baj, de túlontúl barátságos. Öleleget, puszit is adna, ami nagyon édes, de nem minden szülő nézi ezt jó szemmel, no persze gyerek sem.


És én mit mondjak, nem kell mindenkivel kedvesnek lenni? vagy mit?? ez irtó hülyeség, negatív hozzáállás, amit nem szeretnék.


Részben sajnálom szegénykémet, hogy midenkihez odamegy, kedveskedik, sok gyerek meg visszahúzódóbb és nem viszonozza a barátkozását. És persze nekem is kellemetlen, mert látom, hogy a szülő is sokszor tartózkodóbb (ami tök oké, kinek mi a habitusa)...


Az a baj, hogy biztos mi rontottuk el a dolgot, mert az apukája és én is túl kedvesesk, közvetlenek vagyunk mindenkivel. Ezt látta.


2011. nov. 3. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is ilyen természet. Szinte soha nem ül nyugodtan sehol, mindenkivel kedves és barátságos. Engem egyáltalán nem zavar, hogy ilyen barátságos, ellenkezőleg, örülök neki. A bölcsődében ahol sok gyerek lesz majd úgyis változni fog, de előnyére válik majd, hogy könnyen teremt kapcsolatot. Előfordul, hogy egy-egy gyerek nem akar vele barátkozni, de olyan szülővel még nem találkoztam, aki rossz szemmel nézte volna a lányom barátkozását. Ez van. Hamar rájön, hogy ki az aki nem akar barátkozni, és azt ott is hagyja. Ő is pontosan ilyen nyugtalan, de 1 hónapja mióta elkezdett néhány dolgot mondani, mintha nyugodtabb lenne. :)
2011. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az előző írta. Én a helyedben örülnék, hogy ilyen kis talpraesett lánykám van. Szerintem belőle lesz az a tyúkanyó típus, aki anyáskodik a többiek felett, akivel szeretnek majd barátkozni a gyerekek, majd ő mondja el, hogy mit játsszanak és kinek mi legyen a szerepe. :-) És hidd el, nagyon nagy előnye lesz azzal, hogy ilyen közvetlen! Legyél rá büszke inkább, nem csinál semmi abnormálisat, ami miatt aggódnod kéne.
2011. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!