Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Szófia...

Mi a véleményetek a Szófia névről?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 12:28
 1/9 anonim válasza:
Reflexből a bolgár főváros jut róla eszembe. A Zsófia jobb, csak abból meg elég sok van már.
2012. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem sznob hatása van. Nem olyan rossz, de nem tetszik.
2012. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Zsófia százszor jobb! Magyarosabb és azt is lehet Szofizni ha ragaszkodsz az Sz betűhöz.
2012. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodok,még a Jázmin is számitásba jöhet,cs érdekelt kinek mi a véleménye,m h nem mindennapi név.
2012. szept. 8. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik a Szófia. :) Szofinak becézném.
2012. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik. A Jázmin is, de az elég gyakori.
2012. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szép név a Szofi becézés meg nagyon cuki.
2012. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Így hívják a lányomat. Nem bántuk meg, hogy így neveztük. Szerintem nagyon nőies név és a becézése is aranyos.

Eddig nagyon sokan megdícsérték.

Amúgy majdnem Zsófia lett. Nincs bajom a szép magyar nevekkel, csak már annyi Zsófi van az ismerőseink között...

Aztán néhány napig tényleg Zsófia lett. Mert a kórházi adminisztrátor rosszul értette és Zsófia nevet írt az anyakövi hivatal adatlapjára. Pedig a kicsi karszalagján Szófia szerepelt. Aztán jól meglepődtünk amikor megjöttek az iratok. Cserélhettük le az egészet.

De nem írok regényt.

Szerintem a Szófia szép név. :-)

2012. szept. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szalasz87 válasza:

A görög világban a szophia kifeje­zés filozófiai tartalmat kapott a Világlélek alakjában, ahol a Szophia a világ rendező elve, értelem­adó tényezője, az idea idearum,


Érdekes összefüggésre mutat rá Thomas Schipflinger, aki a katolikus egyházban sokat tett a szophiológia, a bölcsesség-elv elfogadtatásáért.[2] Mivel a Szófia (pl. Platónnál) az eszmék eszméje, a legfelső eszme, vele egy jelentésű szó a kalon (a szép, jó, nemes, értékes, kedves és boldog). A kalon viszont azonos gyökerű a holon-nal (egész, teljes, egészséges), amiből a katolikus (kat’holon=egész szerinti, teljes, egyetemes) és a manapság oly divatos holisztikus (az egészben való gondolkodás) is származik, de ugyanígy az ősgermán Hail és német Heil (üdv, és heilig=szent), vagy az angol whole (egész, minden) kifejezés.


A Szófia-fogalom tehát egész összefüggés-rendszerével az egészben való látásra, az összefüggések felfedezésére (vö. intellectus az inter-legere, sorok közt is olvas), a holisztikus gondolkodásmódra, a teljesség keresésére és megélésére, sőt a (testi-lelki) egész-ségre, üdvösségre, boldogságra irányítja figyelmünket, s nem annyira a rációt, a boncolgató értelmet, hanem az elméleti és gyakorlati, az értelmi, az akarati, az érzelmi szempontot is egyesítő átfogó látásmódot fejezi ki.

2017. jún. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!